Takımyolları oluştururken daha hızlı ve verimli çalışmayı hedefliyorsanız
NX CAM'in özgün operasyonlarını inceleyin

Havacılık ve Savunma sektöründeki parçalar genellikle prizmatik formlara sahiptir. Açılı duvarlar da bulunur. Siemens NX’in bu sektörlere özel hazırladığı operasyonlarla CAM hazırlama zamanını ve işleme süresini belirgin şekilde düşürebilirsiniz. Kaba operasyonlarda HSM takımyolları kullanılır. Finish operasyonlarında ise sektörün parçalarındaki formlara özel operasyonlarla çok daha hızlı CAM yapabilir ve verimli takımyolları oluşturabilirsiniz.

Sequence Drilling operasyonuyla aralarında boşluk olan deliklerde ilerleme kontrolü

Aynı eksenli ve aralarında boşluk olan deliklerde ilerleme sürekli aynı olduğunda boşlukta da kesme hızı kullanılacağından verimsiz bir işlem yapılmış olur. Delme işleminin olmadığı boşluklu kısımlarda hızlı ilerleme olması gerekir. Sequence drilling operasyonuyla boşluklarda kesme hızında farklı ilerleme verilebildiği gibi deliğin girişinde ve çıkışında belli bir mesafede ilerleme değiştirilebilir.

Giriş ve çıkışlardaki kesme ilerlemesinin azaltılması delme işlemini kolaylaştırır. Matkap daha az zarar görür. Boşluktaki ilerleme artışı ile zamandan çok büyük oranda kazanmış olursunuz. Bu zaman kazanımı parça sayısı arttıkça daha da önem kazanır.

Process Simulate ile fikstür kinematik incelemesi

Kinematik editör ile bir aygıtın nasıl çalıştığını canlandırabilir, çeşitli aygıt operasyonlarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu videomuzda bir fikstürün açık ve kapalı pozlarının nasıl oluşturulduğunu, kinematik özelliklerinin nasıl tanımlandığını görebilirsiniz.

İletişim Formu