Simülasyon için NX CAE Yazılımı

Simülasyon için NX CAE Yazılımı

Gelişmiş 3D Simülasyon ile Karmaşık Sorunları Daha Hızlı Çözme

NX CAE Yazılımı, yapısal, termal, akış, hareket, çoklu analiz ve optimizasyon analizleri yapmak için modern bir simülasyon ortamıdır. Bağımsız bir çözücü olarak ya da NX CAE'ye entegre olarak sunulan NX Nastran, hesaplama performansı, doğruluk, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik için önde gelen sonlu elemanlar analizi (FEA) çözücüsüdür. Simülasyon için NX, en karmaşık sorunları daha hızlı çözmenize yardımcı olmak için NX CAE ve NX Nastran'da yeni yetenekler ve geliştirmeler sunar.

Simülasyon için NX’in Avantajları ve Faydaları

Daha Akıllı Ürün Kararlarını Sürdürmek için Gelişmiş Simülasyon Çözümleri

Simülasyon sonuçlarınız kritik tasarım kararlarını etkilemek için yeterince hızlı mı? Şirketiniz gerçek dünyadaki çok disiplinli simülasyonları gerçekleştirmekte zorlanıyor mu? Geçmişteki mühendislik kararlarının simülasyon bilgisini ve anlayışını kaybediyor musunuz?

Simülasyon için NX çözümleri, çok disiplinli simülasyon ve entegre veri yönetimi ile sınıfının en iyisi analiz modellemesini birleştiren modern bir ortam olan NX CAE Yazılımı ve bu alandaki gücü ile bilinen dünya çapında bir sonlu eleman çözümü olan NX Nastran ile bu zorlukları doğrudan ele alıyor, yapısal statik ve dinamik çözümler sağlıyor. NX CAE, NX CAD gerektirmez ve çoklu CAD geometrisi desteği ile bağımsız bir ön / son işlemci olarak kullanılabilir. NX CAE, tasarım ekibi ve analiz ekibi arasında sorunsuz veri transferi gibi tasarım için NX CAD Yazılımının kullanıldığı durumlarda kullanıldığında ek avantajlar sağlar. Doğruluk, performans ve güvenilirlik için önde gelen FEA çözücüsü olan NX Nastran, NX CAE ile birleştirilebilir veya üçüncü taraf ön işlemcilerle birlikte kullanılabilir.

Simülasyon Avantajları için NX

CAE’nin Vizyonu

Siemens'in vizyonu, ürün performans kararlarını tüm ürün yaşam döngüsü boyunca yönlendiren mühendislik simülasyon çözümleri sunmaktır. Siemens, bu vizyonu 40 yılı aşkın süredir yayılan ve Nastran ve SDRC I-deas gibi tanınmış CAE markalarını kapsayan bir simülasyon mirası üzerine inşa ederek yürütmektedir. Siemens, uzun simülasyon geçmişinden gelen teknolojileri güçlendirdi ve genişletti ve yeni nesil dünya standartlarında CAE yazılımlarını sunmak için bir araya getirdi.

Sınıfında En İyi Analiz Modellemesi

Senkronize teknolojiyle desteklenen doğrudan çoklu CAD geometri düzenleme gibi güçlü araçları ve geometri idealleştirme ve kısma için eksiksiz bir komut paketi kullanarak analiz modellerini daha hızlı oluşturun.

CAD Geometri ile Sorunsuz Birleşme

CAE modelleri, orjinal CAD geometrisi ile ilişkilidir ve tasarım değiştiğinde analiz modellerinizi kolayca günceller.

Çok Disiplinli Simülasyon ve Optimizasyon için Tek Ortam

NX CAE'nin çoklu disiplinli simülasyon ortamını, hem bireysel analistler hem de CAE çalışma grupları için, yapısal, hareket, termal, akış ve çoklu iletişim problemleri için çözümlerle düzene sokmak için kullanın.

Teamcenter ile Entegrasyon

NX CAE, sorunsuz bir şekilde depolama, yeniden kullanım ve simülasyon verilerinin, bilgilerinin ve işlemlerin kurumunuz genelinde daha fazla kişi ile paylaşılmasını sağlamak için Teamcenter Yazılımı ile sorunsuz bir şekilde bağlantı kurar.

Sistem Düzeyinde Modelleme ve Simülasyona Odaklanma

FE bileşenlerini, aynı FE bileşeninin birden çok örneğine izin veren benzersiz, çok düzeyli bir yaklaşımla verimli bir şekilde oluşturun ve yönetin.

Hızlı ve Güçlü Çözücüler

Endüstrinin önde gelen sonlu eleman çözücüsü NX Nastran ile büyük modelleri verimli bir şekilde çözün.

Açık, Çoklu Çözücü Desteği

Abaqus, Ansys, LS-Dyna ve MSC Nastran da dahil olmak üzere diğer ortak sonlu eleman çözücüleri için export analiz modelleri ve import simülasyon sonuçları.

Simülasyon Faydaları için NX 

Simülasyon Verimliliğini % 70'e Kadar Yükseltir

Simülasyon verimliliğini artırmak, tüm ürün geliştirme döngünüzü hızlandırarak ürünlerinizi pazara daha hızlı getirmenizi sağlar. Daha verimli simülasyon süreçleri, daha fazla tasarım alternatifini test etmek ve daha önce kritik tasarım kararlarını vermek için kullanılabilecek daha fazla tasarım analizi yinelemesine izin vererek daha fazla inovasyona yol açar.

Ürün Kalitesini Artırın

Gerçek dünya koşullarını simüle ederek, ürünün nasıl performans göstereceğine dair daha net bir anlayış elde edersiniz. Simülasyon için NX çözümleri, daha güçlü ürünler geliştirmenize olanak tanıyarak, çoklu disiplinler arasında takas analizini kolaylaştırır. Requirements izleme ve raporlama özellikleri, ürününüzü spefikasyonlarına göre hızlıca ölçmenizi sağlar.

Ürün Geliştirme ve Garanti Maliyetlerini Azaltın

Daha hızlı simülasyon işlemleri, analiz sonuçlarının daha erken tasarımlara geri gönderilmesi anlamına gelir, bu da maliyetli, geç tasarım değişikliği siparişlerinde bir azalmaya yol açar. Ek olarak, simülasyonu fiziksel testlerle ilişkilendirmek, analizinize daha fazla güven kazandırır, böylece maliyetli fiziksel prototipleri azaltırsınız. Artan ürün kalitesiyle, potansiyel garanti maliyetlerinden tasarruf edersiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.