Otomotiv Sektöründe NX CAD Yazılımı Kullanmanın 5 Avantajı

Otomotiv Sektöründe NX CAD Yazılımı Kullanmanın 5 Avantajı

Favori otomobil modelinizin eğrilerini, kenarlarını ve benzersiz şekillerini düşünün. MS Paint veya Google Sketchup'ta bu şık ve pürüzsüz tasarım oluşturulmuyor. Mükemmel tasarımı oluşturmak için çok daha güçlü araçlar ve çok daha karmaşık süreçler gerektirir.

Otomotiv endüstrisinde bulunması gereken NX CAD Yazılımdaki 5 tasarım ve işbirliği aracına bir göz atalım:

1. Montaj (Assemblies)

Birden fazla otomotiv tedarikçisinin ve endüstriyel tasarım firmasının tasarım süresinde% 50, bazılarında ise% 65 oranında azalma olduğu bildirilmiştir. NX CAD Yazılımı, tasarım geri dönüşlerinin sayısında azalmaya ve daha iyi analizlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır.

Montaj tasarımı, tasarım süresini azaltmada önemli bir faktördür. NX CAD, birlikte çalışan çok farklı parçalarla, yukarıdan aşağıya veya aşağıdan yukarıya doğru çalışma ve hiyerarşinin herhangi bir kısmına erişme esnekliği sunar.

Ve “bağlam içinde tasarım-design in context” yaklaşımıyla, birden çok parçayı değiştirmeden fikirleri ve yeni tasarımları hızlı bir şekilde test edebilirsiniz - bu parçalar sizin için güncellenir.

2. Modelleme (Modeling)

Güçlü, yenilikçi modelleme araçları, bir araba gövdesinin çoklu yüzeylerini oluşturmak için bir zorunluluktur.

NX CAD Yazılımı, karmaşık yüzeylerin ve katı modellerin modellenmesini destekler ve daha gelişmiş serbest form modelleme yeteneklerine sahiptir.

Gelişmiş kompozit tabanlı araçlarda uzmanlaşmış bir şirket için, NX'de modelleme daha hızlı analiz ve daha hızlı tasarım iterasyonları ve alternatifleri anlamına gelir. Modellemede bu gelişme, bileşen ağırlığının% 40'tan fazla azaltılması anlamına gelmektedir.

3. Şekil Tasarımı (Shape Design)

Bugün bir araba yapımında gerekli olan farklı şekiller, eğriler ve kesikler hakkında düşünün. Yan aynalar nasıl oluşur? Geleceğe ait? Ya da bazı davlumbazların ve kapıların eşsiz görünümü?

NX Realize Shape yazılımı dinamik ve sezgiseldir: sadece ekstrüzyon, süpürme, yuvarlanma ve özelliklerini döndürerek basit tasarımlara dayalı yeni şekiller oluşturabilirsiniz. Serbest biçimli modelleme yeteneklerine benzer şekilde serbest biçimli tasarıma sahip olursunuz. İlk tasarım amacına yönelik hızlı kavramlar oluşturmak için basit araçları kullanabilir, ardından oradan düzenleyebilirsiniz. Bu, yüzeylerde eğriler oluşturmayı ve doğrudan yüzey modellemeyi içerir.

4. Rendering

Render tasarımı  ve üretimden önceki  tasarım değişiklikleri. Yapılacak özelliklerin gerçek dünyadaki materyallerini kullanabilirsiniz.

Benzersiz oluşturma yetenekleriyle, maliyetli prototip oluşturma adımlarını atlayabilir, tasarım döngülerini kısaltabilirsiniz. Veri yönetimi için tasarım ve Teamcenter için NX kullanan bir büyük otomobil üreticisi, geliştirme döngüsünü 20 aydan 10.5 aya düşürdü  ve araçların piyasaya sürülmesinden sonra % 80 daha az sorun olduğunu gördü.

Yüksek kaliteli rendering  araçları, tasarımlarınızı açık bir şekilde iletmenizi ve tasarım ve üretim süreçlerinde kullanılabilecek görüntüleri oluşturmanızı sağlar. Bu, tüm ekip üyelerinin iletişiminde etkili ve doğru olmasını sağlar.

5. Sac Tasarım (Sheet Metal Design)

Sekmeler, flanşlar ve diğer gerekli özellikler için özel, özellik tabanlı araçlar kullanarak sac metal bileşen modelleri oluşturun. Sac metal aletler, katı, tabaka ve tel kafes geometrisinden aşağı doğru uygulamalar için doğru düz kalıp verileri oluşturmak için kullanılabilir.

NX, Senkronize Teknoloji ile güçlendirilen yüksek performanslı modelleme, taslak oluşturma ve montaj tasarımı sunar. Ürün tasarım araçları ve potansiyel veri yönetimi özellikleri, bunu tasarımdan üretime kadar eksiksiz bir çözüm haline getiriyor.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.