NX CAM 12 Yazılımı ile İmalatta Yenilikler

NX CAM 12 Yazılımı ile İmalatta Yenilikler

Robotik Parça İmalatı (Robotics for part manufacturing)

Bir önceki NX sürümünde, yeni robot işleme yetenekleri tanıtıldı. NX CAM robotik işleme kullanarak, kırpma, çapak alma, taşlama ve parlatma dahil olmak üzere hassas işleme tipi görevleri gerçekleştirmek için robotları programlayabilirsiniz.

NX CAM 12'deki robotik işleme, sanal öğretme modu (virtual teach mode)  teknolojisi ile önemli ölçüde geliştirilmiştir. Bu, kullanıcının bir robotu makine eğilimi ve takım yükleme dahil olmak üzere pick-and-place işlemlerini kolayca programlamasına olanak tanır.

NX CAM yazılımı Siemens'in Sinumerik 840D SL denetleyicisinden gelen yerleşik Virtual NC Controller Kernel (VNCK) ile birleştirerek, robot hareketlerini doğrulamak için 3D simülasyonları kullanırken yeni bir doğruluk ve eksiksizlik seviyesi elde edebilirsiniz.

NX CAM'deki yeni robot programlama yetenekleri ile robotları, tek bir sistem kullanarak CNC işleme ve pick-and-place işlemlerini gerçekleştirmek için programlayabilir ve böylelikle parça üretim sürecinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

NX Kalıp Tasarımı (NX Tooling Design)

Takım üreticileri artık Siemens PLM Software çözümlerinin yeni entegre yeteneklerini kullanarak takım üretim maliyetlerini otomatik ve doğru bir şekilde belirleyebiliyor. Parça tasarımından kalıp maliyet hesaplamasına kadar dijitalleştirilmiş süreç, zaman alan manuel iş görevlerinin yerini alabilir. Bu, takım üreticilerine bu son derece rekabetçi sektörde benzersiz bir avantaj sağlar.

NX Feature2Cost, sağlam özellik tanıma özelliğini kullanarak kalıplanmış veya damgalanmış parçalar üzerindeki özellikleri otomatik olarak tanımlayabilir. Alt kesimler, kaburgalar ve kıvrımlar gibi birçok parça özelliğini kolayca tanıyabilmenizi sağlar. Maliyet hesaplama sürecinde, yazılım deneyiminize göre doğru kararlar vermenizi sağlar.

Parametrelerinin yanı sıra, tanınan özelliklerin tamamı, Teamcenter Ürün Maliyet Yönetimi (Product Cost Management ) yazılımına sorunsuzca aktarılır. Üretim sahası ve makineler gibi ek bilgiler sağlandıktan sonra sistem, takım maliyetini tam olarak hesaplayabilir. Doğru teklifleri hızlı bir şekilde sağlayabilmek sayesinde, takım üreticileri daha fazla sipariş kazanmak ve karlılıklarını artırmak için konumlandırılmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.