NX Katmanlı İmalat Additive Manufacturing

NX Katmanlı İmalat Additive Manufacturing

NX 12 Yazılımı ile Katmanlı İmalatı (Additive Manufacturing)  sanayileştirin.

Toz Yatağı Baskı (Powder Bed Printing)

Powder Bed yazıcıları, metal parçaların basılması için en popüler seçenek olmaya devam ediyor ve NX 12, bu yazıcılarla sağlam ve entegre bir bağlantıya sahip.

Materialise tarafından desteklenen bu yeni modül, destek yapılarının oluşturulmasının yanı sıra, yapı tepsisinin kurulumu, yapı tepsisinde parçaların konumlandırılması ve düzenlenmesi ve powder bed yazıcılarına bağlantı için bir yapı işlemci çerçevesi içerir.

NX 12 ile tek bir sistemde powder bed yazıcıları kurabilir, bağlayabilir ve yazdırabilirsiniz, bu sayede tasarımdan baskıya kadar tek, kesintisiz bir dijital ağa sahip olabilirsiniz.

HP Multi Jet Fusion Yazıcıları

Plastik baskı, yeni satıcıların sektöre girmesiyle birlikte gelişmeye başladı. Plastik yazıcılar için heyecan verici yeni bir eklenti, Multi Jet Fusion teknolojisi ile HP'dir.

NX 12, HP tarafından onaylanmış ve Materialise tarafından desteklenen ve müşterilerin HP Multi Jet Fusion 3D yazıcılar için baskı işlerini tasarlamalarını, optimize etmelerini, taklit etmelerini, hazırlamalarını ve süreçleri denetlemelerini sağlayan yeni bir modüle sahiptir. NX kullanıcıları birden fazla model yükleyebilir, modelleri 3D olarak otomatik olarak yerleştirebilir ve işi HP 3D yazıcılarına tek bir NX ortamında ve minimum sayıda adımla gönderebilir.

HP'nin yeni 3D yazıcıları, Siemens NX'in gücü ile birleştirildiğinde, plastik parçaların yazdırılması, her zamankinden daha kolay, daha hızlı ve daha doğru.

Katmanlı İmalat için Tasarım (Design for Additive Manufacturing)

Şirketler, bileşen ağırlığını azaltmak ve kaynak kullanımını iyileştirmek için sabit sürücüdeki yenilikçi çözümlere bakıyor. Kafes yapıları, tek yönlü tasarımcılar, bu hedefleri güç ve yapısal bütünlükten ödün vermeden karşılayabilir. NX 12, Materialise tarafından desteklenen kafes yapıları oluşturma becerisiyle entegre üretim ve tasarım için bu yeni yaklaşımları sunar.

Bu yeni modül, kullanıcıların bir hacim içinde düzenli kafes yapıları ve ayrıca randomize yapılar oluşturmasını sağlar. Faset geometrisi ile doğrudan çalışmayı mümkün kılan Convergent Modelleme Teknolojisi ™ ile birleştirildiğinde, bunlar gibi en gelişmiş yapıları yaratmak her zamankinden daha kolay. Ayrıca, bu yetenekleri tek bir sistemde tutmak, şirketleri normalde bu geometriyle çalışmak için gerekli olan gizli veri dönüştürme maliyetlerinden kurtarır.

 NX 12'deki kafes yapıları ve Convergent Modelleme Teknolojisi  ile şirketler, hafif parçaların son teknoloji tasarım ihtiyacını karşılayarak daha hafif, daha güçlü ürünleri piyasaya sunabilirler.

NX CMM Inspection Programming 12

NX CMM Inspection Programming 12, CMM makinelerinin programlanmasını, ayrıca NX grafik ortamına ölçüm verilerinin görselleştirilmesini ve analiz edilmesini sağlar.

NX 12'deki yeni özelliğe özgü denetim programlama işlevleri, dairesel kalıplarda nokta kümelerini kolayca oluşturmanızı sağlar. Yeni yetenekler, denetim kurulumları oluşturmak ve minimum girişle dokunma tetikleme programları oluşturmak için NX'teki denetim DMIS programlarını almanıza olanak tanır. Bu, Robcad CMM kullanıcılarının NX CMM'ye kolay geçişini sağlar. Ve şimdi, lazer veya beyaz ışık tarayıcı cihazlarıyla elde edilen ölçüm verilerini analiz etmek için NX CMM Inspection Programming 12 yi kullanabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.