NX CAM ile Prizmatik Parçaların Programlanmasını Hızlandırın

NX CAM ile Prizmatik Parçaların Programlanmasını Hızlandırın

NX CAM yazılım çözümleriile programlamayı otomatikleştirin ve prizmatik parçaların yüksek hacimli üretim işlemlerini gerçekleştirin.

Prizmatik Parçaların Programlanması ile manuel girişleri en aza indirin ve hacim bazlı frezeleme ve otomatik özellik tanıma gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak optimize edilmiş işleme süreçleri oluşturun ve programlama süresini yüzde 90'a kadar azaltın.

Minimum girişe sahip prizmatik parçalar için hızlıca optimize edilmiş NC programları oluşturun. Hacim bazlı öğütme ve özellik tabanlı işleme dahil olmak üzere NX CAM'deki otomatik özellikler, programlama süresini yüzde 90'a kadar azaltmanıza yardımcı olur.

Tek bir kurulumda eksiksiz parçalar üretebilen en son çok fonksiyonlu makineleri sürmek için, birçok kanalda işleme dizilerini senkronize edebilir, görselleştirebilir ve optimize edebilirsiniz.

Daha yüksek hacimli üretim için NX CAM Yazılımıçoklu kurulum ve makineler üzerinde birden çok parça programlamanıza yardımcı olur.

Prizmatik parçaların etkili şekilde işlenmesi için güçlü NC programlama yetenekleri

Verimliliği Artırmak için NC Programlamayı Otomatikleştirin

Özelliğe dayalı işleme, makine programlarını doğrudan parça tasarım modellerinden otomatik olarak oluşturmanıza yardımcı olur, bu da programlama süresini yüzde 90'a kadar azaltır. NX, akıllı 3D modelleri ile ilişkili olan toleranslar ve yüzey kalitesi gibi geometri, ürün ve üretim bilgilerini (PMI) kullanarak doğru işleme işlemini üretir.

Proses şablonları, kanıtlanmış kesme yöntemlerinizi, takımlarınızı ve dizilerinizi yeniden kullanmanızı kolaylaştırır - programlama zamanından tasarruf sağlar ve tekrarlanabilirliği arttırır. NX'deki özelleştirilebilir işleme veritabanı, belirli bir işlem ve takım seçimi için doğru beslemeleri ve hızları uygulamanıza yardımcı olur.

Ses Tabanlı Frezeleme ile Akıllı Takım Yolları Oluşturma (Create Smart Toolpaths with Volume-Based Milling)

Prizmatik parçaları hızlı bir şekilde programlayarak, işlenecek hacimleri önizleyerek ve belirterek, manuel olarak oluşturma ve sınırları seçme ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

Hacim tabanlı 2.5D freze işlemcisi, mevcut proses içi iş parçasını (IPW) size sunar, bir işleme hacminin tanımlayıcı yüzlerini seçmenizi sağlar ve ardından hesaplanan kesim seviyelerini ve güncellenmiş IPW'yi görüntüler.

Parça tasarım değişikliği emri alındığında, ilişkisel takım yolları otomatik olarak güncellenir.

Çok Fonksiyonlu Makinelerde Kurulumları Küçültün

Hem tornalama hem de frezeleme özelliğine sahip olan son çok fonksiyonlu takım tezgahları, bir parçanın işlenmesi için gereken kurulum sayısını en aza indirir. Eşzamanlı, çok eksenli operasyonlara destek veren değirmen makineleri, atölye zemin verimliliğini önemli ölçüde arttırabilir.

NX CAM Yazılım çözümleri, en yeni torna tezgahları için eksiksiz bir dizi özellik sunar. Torna, 3 eksenli frezeleme, 3 + 2 konumsal frezeleme ve tam 5 eksenli frezeleme kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Etkileşimli ve görsel araçlar, birden çok kanalda işleme sırasını kolayca senkronize etmenize ve optimize etmenize olanak tanır.

Çoklu Parça ve Çoklu Kurulum Programı

Çoklu parça programlama, takım yollarını montajlarda çoklu bileşenlere akıllıca dağıtarak, tombstone ve fikstür konfigürasyonlarının gelişimini hızlandırır. Bir iş parçası için geliştirilmiş komple işleme dizileri hemen diğer iş parçalarına dağıtılabilir. Bu şekilde, tek bir parçayı bağlam dışı programlamak için gereken zamanda tam işler hazırlayabilirsiniz.

Çoklu kurulum gerektiren parçaların programlanması, kurulumlar arasında kesilmemiş birimleri otomatik olarak izleyen, stoğa duyarlı bir programlama özelliği ile basitleştirilmiştir. Anında önizleme, her kurulum için kesilmemiş birimler görüntüler, böylece takım yolları güvenlidir ve hava kesintileri ortadan kalkar.

Yüksek Hacimli Üretim Talaşlı İmalatının Planlanması

Birçok özelliğe sahip karmaşık parçaların yüksek hacimli üretimi için NX Machining Line Planner yazılımını kullanın.

İşleme Hattı Planlayıcısı, entegre NX CAM yazılımı ile birlikte, birden fazla kurulum ve makine üzerinde işlemlerin dağıtımını, dengelenmesini, programlanmasını ve simülasyonunu mümkün kılar. Bu entegre çözüm, programlama ve hat planlaması arasında iki yönlü değişim yönetimine izin verir.

Hassas Parçalara İleri Dönüm Yöntemleri Kullanın

En son çok milli, çok taretli CNC tornalama merkezleri gibi herhangi bir makine konfigürasyonunda tüm torna işlemlerini kolayca programlayın. NX CAM'de 2D parça profillerini veya 3D katı modelleri kullanarak, verimli kaba işleme, çok geçişli son işlem, kanal açma, diş çekme ve merkezleme delme işlemleri yapabilirsiniz. Tamamen ve yalnızca aşağı kesim işlemini bitirmek gibi özel kesim modelleri, hassas tornalanmış parçaların makineye esnekliği sağlar.

İş parçasının nominal şeklini, işlem içi iş parçası (IPW) durumu üzerinde, 2D ve dönen 3D görüntüler kullanarak dinamik bir geri bildirim alarak görselleştirin.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.