NX CAD ile Otomotiv Tasarımı

NX CAD ile Otomotiv Tasarımı

Tüketici tercihlerini ve düzenleyici baskıları değiştirmek, otomotiv şirketlerini araç performansını ve tasarımını iyileştirmek için yeni yollar bulmaya zorluyor. Bu baskılar tasarım ve mühendislik süreçlerini derinden etkiler. NX, konsept tasarımından üretime kadar (CAD CAM CAEtam entegre bir ürün geliştirme sistemi içinde çalışan eksiksiz bir tasarım araçları seti sunar.

Siemens, endüstrinin en iyi uygulamalarını içeren otomotiv-bazlı tasarım araçları üretmek için yıllardır otomotiv şirketleri ile yakın işbirliği içinde çalışmıştır.

Otomotiv Tasarımı, özel bir çözüm oluşturmanıza izin veren güçlü özelliklerden oluşur

İşbirliği

Otomotiv tasarımı, güncel bilgilere dayanan yüzlerce karar gerektirir. NX ile veri toplamak, bilgiyi düzenlemek ve karar vermeyi hızlandırmak için 3D ürün modeli bağlamında sunmak için görsel araçlar kullanabilirsiniz.

HD3D ile, ürün geliştirme mühendisleri ve tasarımcıları karar vermenin tüm yönleriyle 3D verilere erişebilir. Buna sorun izleme, parça bağımlılıkları, raporlama, analiz ve ürün doğrulama dahildir. Tasarım sürecindeki tüm bu kritik adımlar artık 3D verilere erişebiliyor. Bu, mühendislere sorunları hızlı bir şekilde bulma ve çözme olanağı verir. Bilgi CAD yazılımı verisi ile sınırlı değildir. Mühendisler ayrıca, ürün maliyetlendirmesi veya hangi tedarikçinin parçayı üretmekte olduğu gibi bilgilere de erişebilir.

Tasarım Verimliliği

NX tasarımcıları, bileşen ve montaj tasarımında verimliliği artırmak için güç ve esnekliğe sahiptir. Tasarımcılar, 2D ve 3D, katı modelleme, eğri ve yüzey tasarımı, parametrik özellik tabanlı modelleme, şablon tabanlı tasarım, modüler tasarım, alt modelleme ve doğrudan modelleme fonksiyonlarının herhangi bir kombinasyonunu kullanarak, her görev için en uygun araçları ve yöntemleri seçer. Stilize gövde veya iç yüzeyler için tasarım ekibiniz, A Sınıfı yüzeyleri daha hızlı bir şekilde geliştirmek ve iyileştirmek için güçlü eğri, yüzey ve serbest kalıp modelleme araçlarını kullanabilir.

NX, eski verilerinizi korumanızı sağlar. NX'in son sürümleri, eski sürümlerden tasarım verilerine uyumluluk sağlar. Ve NX ile CAD, CAM ve CAE yapmak için tek bir ortamınız var. Bu, tasarım görevlerinize ve süreçlerinize önemli verimlilik ve şeffaflık sağlayabilir.

İç Mekan, Güç Aktarımı, Multidisipliner

İç tasarım, yeni otomobil alıcıları için önemli bir farklılaştırıcıdır. NX, standartlara uygun tasarımları onaylamak için endüstri standartlarını ve süreç bilgisini kullanan akıllı özel amaçlı araçlar sunar.

Performans, ekonomi, dayanıklılık ve duyarlılık için powertrain tasarım araçlarını kullanın.Kapsamlı bileşen ve montaj modelleme yetenekleri, tasarımı hızlandırır ve güç aktarımı tasarımında verimliliği arttırır.

Günümüzde ürünler, çoğu zaman entegre elektroniklere bağımlı olmakla birlikte giderek karmaşıklaşmaktadır. NX, bugün piyasada bulunan tek gerçek multidisipliner platformda elektrik, mekanik ve kontrol sistemlerini birleştiriyor. Çapraz problama ile, kablolama şemaları ve kablo demeti konfigürasyonları tasarımcıların, hatalar nedeniyle maliyetli ve zaman alıcı yeniden işlemeyi önlemek için birlikte çalışmalarını sağlar.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.