NX CAD Mekanik Tasarım Modelleme Teknolojisi

NX CAD Mekanik Tasarım Modelleme Teknolojisi

Modelleme Teknolojisi

NX CAD Yazılım Çözümleri Modelleme Teknolojisi ile en verimli modelleme yaklaşımlarını birbiri ile değiştirilebilir şekilde kullanarak açık katı ve yüzey modellemeden, parametrik ve doğrudan modellemeye, facet tabanlı modellemeye kadar tasarımınızı en güçlü platformda oluşturun.

Modelleme Teknolojisi Platformu, özel bir çözüm oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü özelliklerden oluşur.

Yakınsak Modelleme (Convergent Modeling)

NX CAD yazılımındaki yakınsak modelleme teknolojisi, herkesin veri dönüştürme ihtiyacı olmadan facet tabanlı modelleme yapabilmesini sağlar. Tek bir entegre ortamda facet, yüzey ve katı modellemeyi birleştirerek NX, tersine mühendislik ihtiyacını ortadan kaldırır. Doğrudan topoloji optimizasyon sonuçları ile model alın. Geleneksel modelleme teknikleri ile karşılaştırıldığında Yakınsak Modelleme, 10 kat daha hızlıdır.

Denklemli Modelleme (Equation-driven Modeling)

Bazı fonksiyonel yüzeyler ve katılar matematiksel denklemler kullanılarak en kolay şekilde tanımlanır. Fonksiyonel örnekler, optik yüzeyleri, cam profillerini, kanat profili geometrisini ve matematiği tanımlayabileceğiniz diğer herhangi bir geometriyi içerir. Denklem odaklı geometri, NX Maple'da sağlam 3D çizim araçları kullanılarak tanımlanabilir ve daha sonra, Convergent/Yakınsak Modelleme kullanılarak daha fazla ayrıntılandırma için NX tasarımlarına birleştirilebilir. NX Maple, cebirsel matematik, diferansiyel ve integral hesabı, diferansiyel denklemler, lineer cebir ve çok daha fazlasını kolayca kullanabilir. NX Maple tarafından oluşturulan denklem odaklı geometrinin düzgünlüğü veya çözünürlüğü üzerinde son kontrol sizde olacak. Ve NX Maple çalışma sayfaları tarafından tanımlanan Teamcenter içinde kolayca yönetilebilir.

Senkron Teknoloji (Synchronous Technology)

Modelleme, NX ile inanılmaz derecede hızlı ve sezgiseldir - basit itme ve çekme yöntemlerini kullanarak modellerin nasıl oluşturulduğunu anlamadan 3D geometrisini değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Daha fazla çok yönlülük için, senkronize modellemeyi diğer tüm CAD  modelleme araçlarıyla - NX modellerinde veya başka herhangi bir kaynaktan gelen geometriyle - değiştirerek kullanabilirsiniz.

Topoloji Optimizasyonu ve Jeneratif Tasarım (Topology Optimization & Generative Design)

Başlangıçtan itibaren performans gereksinimlerini dikkate alarak yeni bir ürün neslini oluşturun ve optimize edin. Sıkıştırılmış programlar genellikle mühendisleri ilk uygun tasarım seçeneğini seçmeye zorlar. Doğanın evrimsel yaklaşımını taklit ederek, jeneratif tasarım, en iyi tasarımı en kısa sürede belirlemenizi ve aynı zamanda gereken yineleme sayısını azaltmanızı sağlar.

Otomatik hesaplamalar optimize edilmiş geometri elde edilene kadar yinelenir. Ortaya çıkan organik şekiller hafiftir ve tüm performans gereksinimlerini karşılar. NX CAD yazılımı ayrıca tasarım araştırma sürecini otomatikleştirmek için HEEDS® multidisipliner tasarım araştırma yazılımını kullanır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.