CAD MACH Yazılım Programı Tasarım Çözümleri

CAD MACH Yazılım Programı Tasarım Çözümleri

Güç, esneklik ve kontrol tasarım verimliliğini arttırır

NX MACH CAD yazılım programı 1, 2 ve 3 çözümleri, geliştirilmiş tasarım ekibi işbirliğine yönelik mühendislik süreç yönetimi yeteneklerini içerir. İsteğe bağlı genişletilmiş mühendislik süreci yönetim araçları, ölçeklenebilir işbirliği ve gelişmiş yönetim sağlar.

NX CAD MACH yazılım programı tasarım çözümlerinin tümü, yüksek performanslı CAD programı işlevlerinin ortak bir paydasını ve güçlü yüksek çözünürlüklü 3D (HD3D) Görsel Raporlama özelliğini kullanabilmelerini sağlayarak tasarımcıların ve mühendislerin https://www.bogaziciyazilim.com/cozumlerimiz/1/nx/ adresindeki temel öğelerini hızlı bir şekilde anlamalarını sağlar. Çözümlerin her bir seviyesi, giderek daha karmaşık ve gelişmiş tasarım yetenekleri sunan diğerine dayanır.

NX MACH Designer

Bu giriş seviyesi çözüm, katı modelleme ve çizim, temel serbest kalıp modelleme ve sac metal tasarımı ile tipik mekanik bileşenler ve montajların tasarımlarını oluşturmak ve düzenlemek için araçlar sunar. Tasarım incelemesi, hızlı prototipleme, web yayınlama, doğrulama kontrolü, yeniden kullanım kitaplığı ve özel program yürütme araçları içerir. Ayrıca tasarım odaklı stres ve titreşim analizi sihirbazları sunar.

NX Layout

NX Layout, NX için tamamen entegre bir 2D konsept tasarım çözümüdür. Kanıtlanmış NX teknolojisi üzerine kurulmuş olan yazılım, 2D konsept tasarımını geliştirmek için yeniden kullanılabilir 2D bileşenleri kullanır. Ayrıca, ayrıntılı tasarım aşamasını hızlandırmak için 2D düzenlerine dayalı olarak otomatik olarak montaj yapıları oluşturabilir. NX Layout, 2D tasarım ve yerleşimin yanı sıra 2D'den 3D'ye kadar yetenekleri desteklemek için bir dizi özel araç sunar.

NX MACH 1 Design

Bu çözüm, NX MACH Designer'ın tüm özelliklerinin yanı sıra, Teamcenter yazılımının desteklediği yönetilen bir ortamın yanı sıra, ürün ve süreç yönetimi için veri yönetimi ve görselleştirme yetenekleri sunar.

NX MACH 2 Product Design

MACH 2 Ürün Tasarımı paketi, esnek baskılı devre kartı tasarımı, doğrulama kontrolü, kullanıcı tanımlı özellikler, rendering, Ürün ve İmalat Bilgileri (PMI-Product and Manufacturing Information) ve temel yönlendirme için 3D ek açıklama dahil olmak üzere geliştirilmiş ürün tasarımı özellikleri sunar.

NX Cool Shape Design

NX Soğuk Şekil Tasarımı, karmaşık şekillerin hızlı ve kolay gelişimi için NX araçları sunan modelleme ortamıdır. NX Cool Shape Design, gelişmiş serbest form araçları ve NX Realize Shape alt modellemesini içerir.

NX MACH 3 Product Design

MACH 3 Ürün Tasarımı paketi, gelişmiş montaj tasarımı, gelişmiş serbest kalıp modelleme ve yüzey analizi, tasarım optimizasyonu ve kalıplanmış parça doğrulaması için NX tasarım yetenekleri ile yüksek performanslı bir çözüm sunar. 

NX MACH 3 Industrial Design

MACH 3 Endüstriyel Tasarım, geniş bir NX tasarım araçları yelpazesi sunar ve NX Realize Shape ile serbest form modelleme (freeform modeling) yeteneklerini genişletir ve NX ortamına güçlü alt bölüm modelleme yetenekleri getirir.

nx cad program

Temel tasarımın üretim yoluyla geliştirilmesi

NX MACH tasarım yazılımı paketleri, temel tasarımdan üretime kadar, ürün geliştirme sürecinin tüm aşamalarına hitap eden Siemens PLM Software'den kapsamlı ve ölçeklenebilir bir dijital ürün geliştirme sistemi sunar.

NX MACH paketleri ürün geliştirme sürecini dönüştürür ve kuruluşlar içerisindeki dinamik değişimi aşağıdaki gibi destekler:

  • Ürün geliştirme süreci boyunca yeniliklerin arttırılması
  • Zaman, malzeme ve fikri kaynakları daha iyi kullanarak atıkların ortadan kaldırılması
  • Başından itibaren kaliteyi geliştirmek

NX MACH tasarım çözümleri aşağıdaki avantajları sunar

  • Birleşik çözüm - sorunsuz uygulama entegrasyonu, ürün ve ilgili işlem bilgisini hızla değiştirir.
  • Mühendislik süreç yönetimi - tam entegre, senkronize ürün verileri ve süreç bilgisi yönetimi
  • Bilgi odaklı otomasyon - ürün geliştirme sürecinin tüm unsurları ve aşamaları boyunca ürün ve süreç bilgisinin yeniden kullanılması
  • Entegre simülasyon ve doğrulama - kapsamlı simülasyon ve doğrulama araçları, ürün geliştirmenin her adımında ürün performansını ve üretilebilirliğini kontrol eder.
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.