Cad Yazılım ile Yakınsak Modelleme

Cad Yazılım ile Yakınsak Modelleme

Topoloji optimizasyonu kullanılarak oluşturulan modellerle çalışırken NX yazılım programı size benzersiz bir güç sağlar. Tek bir entegre ortamda faset, yüzey ve katı modellemeyi birleştirerek NX, tersine mühendislik (Reverse Engineering) ihtiyacını ortadan kaldırır. Topoloji optimizasyonu sonuçlarını doğrudan modelleyebilirsiniz. Geleneksel modelleme teknikleri ile karşılaştırıldığında, Yakınsak Modelleme (convergent modeling), 10 kat daha hızlıdır ve NX CAD yazılım programının yakınsak modellemesi, geleneksel birleşik modellemeyi faset modelleme ile tek birleşik bir sistemde birleştirir.

Çoğu model, tipik olarak sürekli yüzey ve kenar tanımlamalarını kullanan CAD programı sistemlerinden meydana gelir. Sorun, her zaman yönlü modellerin çokgen gruplarından (çoğu kez üçgenler) oluşmasıydı ve bu nedenle, yönlerin genellikle modelleme işlemlerini desteklemek için yüzeylere ve katılara dönüştürülmesi gerekiyordu.

Yeni convergent modeling çerçevesiyle NX, taranan veriyi doğrudan NX'de çalışacak şekilde sunarak bu yeniden çalışma ihtiyacını azaltmayı hedeflemektedir. Yüzeyleri haritalamaya, katı madde oluşturmaya veya başka herhangi bir manuel şekil oluşturmaya gerek yoktur. Bu yaklaşım, “scan to print” ve “optimize to print” gibi yeni katmanlı imalat modelleme iş akışlarının yanı sıra, geleneksel modelleme iş akışlarını da genişleterek, tersine mühendislik gerektiren zamanı gerektirmez.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.