CFD meshing,daha fazla analiz,daha az zaman

CFD meshing,daha fazla analiz,daha az zaman

Geleneksel CAE yazılım programı araçlarıyla, CFD modeli hazırlığı, genel CAE sürecinin yüzde 80'ine kadar sorumlu olabilir. Bu genellikle sıkıcı geometri temizleme ve hazırlamanın ve kapalı bir sıvı hacminin elde edilmesiyle ilgili zorlukların sonucudur. Geleneksel CAE modelleri de sıklıkla CAD yazılım programı geometrisinden ayrılır, bu da her defasında bir tasarım değişikliği yapıldığında bir model yaratmanızı gerektirir.

Simcenter 3D, model hazırlama, yürütme ve sonuç görselleştirme için entegre, modern bir simülasyon ortamıdır. Sağlam analiz geometrisi hazırlama özellikleri büyük bir odak noktasıdır. Spesifik olarak, eşzamanlı teknoloji, çoklu CAD geometrisinin doğrudan, tarih bağımsız düzenlenmesine izin verir. CAD / CAE birliği, tasarım değişikliklerini doğrudan ve otomatik olarak analiz modellerine aktarır ve her zaman bir tasarım değişikliği yapıldığında zaman alıcı model yeniden yapılandırmalarını ortadan kaldırır. Simcenter ayrıca CFD modelleme ve analizi için en karmaşık sıvı hacimlerini ayıklamak için sofistike bir yüzey sarma teknolojisi içerir.

Simcenter 3D, tekrarlayan ve zaman alıcı CFD model hazırlığını ortadan kaldırır ve simülasyon verimliliğini hızlandırır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.