Simcenter CFD Modelleme

Simcenter CFD Modelleme

Yüzey Sarma Teknolojisi - Surface Wrappıng Technology

Hızla sadece birkaç saniye içinde sıvı alan geometrisi oluşturun. Simcenter 3D, CFD analizi için karmaşık iç veya dış yüzey hacimlerini hızla çıkaran güçlü bir yüzey sarma teknolojisine sahiptir. Ayrıca, yeni sıvı alan geometrisi, temel tasarıma bağlıdır, böylece tasarım değiştiğinde analiz modelinizi hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Basit Cae Geometrisi Düzenleme - Simplify Cae Geometry Editing

Simcenter 3D'deki senkronize teknoloji, daha iyi akışkan modellemesi için hızlı ve sezgisel doğrudan CAE geometri düzenleme yetenekleri sunar. Tasarım alternatiflerini hızlı bir şekilde oluşturabilir ve analiz edebilir ve optimizasyon analizlerini yapmak için geometriyi tasarım değişken olarak sezgisel olarak kullanabilirsiniz.

Cfd Meshing

Linear tetrahedral, tuğla - brick, kama - wedge ve piramit eleman tipleri - pyramid element types kullanılarak yapılandırılmamış sıvı ağları - unstructured fluid meshes  ve sınır tabaka kafesleri - boundary layer meshes oluşturabilirsiniz. Simcenter 3D, uygulamanız için doğru örgüyi üretmek için eksiksiz bir dizi otomatik ve manuel CFD meshing seçenekleri içerir.

Hızlı Ve Doğru Akış Simülasyonu İçin Entegre Cfd Analizi

Bir fırıldakta dönüşü tetikleyen havanın etkisinden, bir otomobilin egzoz borusundan çıkan sıcak egzoza, bir oral inhalasyon cihazının nozulundan çıkan ilacın patlamasına - akışkanlar dinamiği, günlük yaşamın vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parçasıdır. Gazların ve sıvıların akışı, bir ürünün hem işlevselliği hem de hayatta kalabilmesi için çok önemli olabilir. Bu nedenle, hesaplama akışkan dinamiği (CFD - computational fluid dynamics) analizi, büyük bir mühendislik düşüncesidir. Simcenter 3D, daha iyi performans gösteren, daha uzun ömürlü ürünler için tasarımlarınızın akış özelliklerini görselleştirmenize ve optimize etmenize yardımcı olmak için kapsamlı akış analizi özelliklerini entegre eder.

Kusursuz Akış - Compressible Flow

Gazların akışını gerçekçi ve doğru bir şekilde simüle eder. Akış yollarını optimize edin, basınç kayıplarını azaltın ve türbülanslı akış alanlarını görselleştirin, hepsi aynı ortamda...

Gelişmeyen Akış - Incompressible Flow

İç veya dış akış senaryolarında sıvıları uygun şekilde simüle eder. Tekdüzeliği geliştirmek, dinamik davranışı anlamak ve performansı optimize etmek için gerekli içgörüyü oluşturun.

1d Fluıd Ağları - 1d Fluid Networks

Karmaşık akışkan ağlarını, model olarak bir boyutlu ve çift olarak üç boyutlu CFD analiz modellerine doğrudan aktarın. Hesaplamalı genel gider olmadan gerçekçi bir bakış açısı oluşturun.

Olmayan Düşük Akış - Non-Newtonıan Flow

Kesme hızına bağlı viskozitelere sahip sıvıları kolayca simüle edin. Uygulamanızın gerektirdiği kan akışını, erimiş plastiği, diş macunu, ketçapı veya Newtonian olmayan spesifik sıvıları güvenle analiz edin.

Cfd Modelleme

Model hazırlama süresini kısaltın ve iç yüzey sarımı ve sınır tabakası meshing için özel aletler ile verimliliği arttırın. Karmaşık geometri hazırlığını fethedin ve akış analizinize daha erken başlayın.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.