Kinematik Dinamik Entegre Çoklu Dinamik Simülasyonu

Kinematik Dinamik Entegre Çoklu Dinamik Simülasyonu

Karmaşık mekanik sistemler için çalışma ortamlarının anlaşılması - fotokopi makinelerindeki mekanizmalar, otomotiv sunroofları veya uçak kanat / kanatçıkları gibi - zorlayıcı olabilir. CAD yazılım programı  tabanlı pek çok araç, tasarımcıların bir mekanizmayı, parazit kontrolüne yönelik mekanik yolu ile yönetmelerine yardımcı olan kinematik çözümler sunar. Bununla birlikte, tek başına kinematik, motorları boyutlandırmak için kullanılabilecek hareketli parçaların oluşturduğu dinamik yükler gibi ihtiyacınız olan tüm kritik bilgileri sağlamaz.

Simcenter 3D, basit kinematiğin ötesine geçen çoklu gövde dinamiği simülasyon - multi body dynamics simulation  yetenekleri sunar. Hareket analizi, mekanik sistemler için reaksiyon kuvvetlerini, momentleri, hızları, ivmeyi ve daha fazlasını hesaplar. Simcenter 3D, CAD geometrisini ve montaj kısıtlamalarını doğru bir hareket modeline dönüştürmenize imkan verirken, gömülü hareket çözücü ve güçlü işlem sonrası özellikler, geniş bir ürün davranışı yelpazesinin incelenmesine de olanak tanır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.