Simcenter Kinematik Esnek Gövdeler Flexible Bodies

Simcenter Kinematik Esnek Gövdeler Flexible Bodies

Hem elastik deformasyon ve hem de katı gövde hareketlerini analiz ederek parça uyum etkilerini mekanizma performansı üzerine değerlendirin. Bu, parça ve mekanizma performansının daha doğru anlaşılmasını kolaylaştırır. Simcenter 3D, tasarımcıların ve mühendislerin, elastik deformasyon ve sert gövde hareketlerini birleştiren daha yüksek kaliteli modeller kullanarak tasarım performansını araştırmasını sağlar. Modelinizde parça esnekliği de dahil olmak üzere, analiz koşullarınız keskin etkiler ve / veya ani hareket değişiklikleri içeriyorsa veya bileşen mekanizmanın hareketini etkileyecek kadar esnektir.

Esnek gövde hareketi analizi, ürününüzün performansıyla ilgili olarak yalnızca katı bir gövde analizi yoluyla bulunmayan önemli bilgiler sağlayabilir. Analizdeki esnek gövdeler için muhasebe, parça ve mekanizma performansının daha kapsamlı ve eksiksiz bir değerlendirmesini sağlar.

Simcenter 3D iş akışı, esnek bir gövde analizi yapmak için kullanılır. Simcenter Motion'da çalışırken, mekanizmanızda bir veya daha fazla bileşeni esnek olarak tanımlarsınız. Simcenter, sert bileşenlerin, parça sertliğinin dikkate alınmasını sağlayan eşdeğer sonlu eleman modelleriyle değiştirecektir. Sahne arkasında, NX Nastran bir bileşen modu sentezi analizi gerçekleştirir. Bu analiz, Simcenter 3D'nin esnek bileşenin dinamik davranışını eşdeğer mod biçimleri kümesiyle temsil etmesini sağlar.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.