Giriş Kontrolü Interference Checking

Giriş Kontrolü Interference Checking

Hareket modellerinizdeki gerçek CAD programı geometrisini kullanın ve esneklik ve mekanizma uyumluluğunu göz önünde bulunduran ambalajlama ve girişim çalışmaları yapın. Simcenter 3D, bu problemleri çözebilir çünkü yaylara, burçlara ve esnek gövdelere bağlı montaj bileşenlerinin yer değiştirmesini ve konumunu hesaplayabilen gerçek bir çoklu gövde dinamik çözücü - multi body dynamic solver sağlar. Ek olarak, Simcenter 3D, CAD analizini otomatik olarak bir hareket modeline dönüştürebildiği için hareket analizini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirir. Geometrinizi doğrudan kullanarak, mekanizmanızın çalışma ortamında nasıl davranacağını ve girişim sorunlarından kaçınmak için tasarım değişiklikleri yapmanız gerekip gerekmediğini doğru bir şekilde anlayabilirsiniz.

Bir otomobil süspansiyonu veya bir uçak iniş takımı mekanizmasının hareketi gibi, parça hareketi söz konusu olduğunda girişim kontrolleri önemlidir. İlgili tüm hareket aralığı üzerindeki etkileşme potansiyelini anlamak ve sisteme uyum ekleyen esnek bileşenleri hesaba katmak çok önemlidir.

Esnek gövdeli simülasyon, sadece kısmi uyumluluk veya esneklik nedeniyle bir parazit probleminiz olup olmadığını belirlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda parazitin nerede gerçekleştiğini ve hareket döngüsünün hangi bölümünde olduğunu da söyler. Bu sayede konuya hassas bir şekilde cevap verebilirsiniz, sayısız zamandan tasarruf edin ve sayısız iterasyon veya fiziksel test yapmadan sorunu hafifletme yeteneğinizi arttırın.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.