Kontrol Sistemleri İle Simülasyon

Kontrol Sistemleri İle Simülasyon

Bir kontrol sistemi tasarımının dinamik mekanizmayı kontrol etmek için yeterince sağlam olup olmadığını ve geliştirme sırasında daha sonra maliyetli değişikliklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olup olmadığını doğrulayın. Hem mekanik hem de kontrol sistemlerini aynı anda simüle ederek ve optimize ederek mühendislik verimliliğini arttırabilirsiniz. Simcenter 3D, kontrol sistemleri ile birlikte mekanik tasarımları eş zamanlı olarak simüle etme yeteneğine sahiptir. Eş-simülasyon, mekanizma tasarımcısına ve kontrol sistemi tasarımcısına tasarım sürecinin başlarında mekanik ve elektronik sistemler arasındaki etkileşimi test etmede yardımcı olur. Erken testler, kontrol sistemi tasarımının dinamik mekanizmayı kontrol etmek için yeterince sağlam olup olmadığını ve gelişimde daha sonra maliyetli değişikliklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olup olmadığını doğrulamaya yardımcı olabilir.

Simcenter 3D, LMS Imagine'da tasarlanan kontrol sistemleri ile hareket modellerini eş zamanlı olarak simüle edebilir. (Lab veya Matlab / Simulink). Bu, kontrollerin ve mekanik sistemlerin performansını aynı anda değerlendirmenize ve iki sistem arasındaki etkileşimleri anlamanıza yardımcı olur.

ÇÖZÜM ESNEKLİĞİ 

Eş-simülasyon, Simcenter 3D'den ya da LMS Imagine içinden çalıştırılabilir. Gerçek zamanlı izlemeyi Lab veya MATLAB / Simulink sağlar.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.