Fiziksel Nesnelerden Hızlıca CAD Modelleri Oluşturma

Fiziksel Nesnelerden Hızlıca CAD Modelleri Oluşturma

Geleneksel olarak, birçok endüstri, taranan 3D verilerini tasarım süreçlerinin bir parçası olarak kullanır. Geçmişte, bu zaman alıcı ve bazen karmaşık bir süreç gerektirdi. Düzensiz şekiller, özellikle, 3D baskı, kalıp tasarımı, analiz veya diğer kullanımlar için kullanılabilmeleri için kapsamlı tersine mühendislik gerektirirdi. NX yazılım programı taranan verileri faset olarak getirmenize izin verir, böylece yüzeyleri eşleştirmeye, katı madde oluşturmaya veya başka herhangi bir manuel şekil oluşturmaya gerek yoktur. Verilerinizi tarayabilir ve 3D baskı için desteklere hemen başlayabilir, bir montaj da dahil olmak üzere şekle dayalı kalıplar oluşturabilir, analiz edebilir veya CAD verileriyle yapacağınız herhangi bir işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tersine Mühendislik (Reverse Engineering), özel bir çözüm oluşturmanıza izin veren güçlü özelliklerden oluşur. Aşağıdaki bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Yakınsak Teknoloji (Convergent Technology)

Türünün ilk teknolojisi olan Convergent Modeling ™ Teknolojisi, tasarımcıların yüzleri, yüzeyleri ve katıları tek bir modelde veri dönüştürmeden birleştirebilmelerini sağlar. Bu, faset verilerinin şimdi tasarım sürecinin eşit bir parçası olmasını sağlar.

Taranan Veriyi Aktarma (Import Scanned Data)

Taranan verileri kolayca içe aktarın ve optimize edin. NX programı, doğrudan fiziksel nesneleri taramak suretiyle elde edilen çokgen faset verilerini içe aktarır. NX, taranan verileri faset olarak getirmenize izin verir, böylece yüzeyleri eşleştirmeye, katı madde oluşturmaya veya başka herhangi bir manuel şekil oluşturmaya gerek yoktur. Verilerinizi tarayabilir ve 3D baskı için hemen destek oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.