Digital Machine Shop Dijitalleştirilmiş Üretim

Digital Machine Shop Dijitalleştirilmiş Üretim

Geleceğin makine fabrikaları/atölyeleri (machine shops) için potansiyel şimdi burada. Digital Machine Shop, prosesinizi, makinelerinizi, robotlarınızı, ekipmanınızı ve operasyonunuzun tüm diğer unsurlarını sorunsuzca birbirine bağlayan veri odaklı bir üretim ortamıdır. Bu bilgi, ekosistemdeki her kaynakla - insanları da içerebilen - algılayabilen, öğrenebilen ve paylaşabilen adaptif bir üretim sistemidir. Bu sistem, katmanlı imalat (additive manufacturing) gibi devrim niteliğindeki imkansız fikirleri/teknolojileri mümkün kılacak; son derece gelişmiş robotlar hem imalat hem de iş dünyasını dönüştürecek ve tüm bunlar daha fazla verimlilik, kalite ve esneklik sağlayacak…

Digital Machine Shop, bir sonraki hareketi bilen ve anında değişikliklere uyum sağlayan bir üretim sistemidir. Günümüzün makine atölyesinin karşılaştığı en önemli zorluk ise, bu yeni zeka seviyesini ve fikir iletişimini  herhangi bir zamanda,  herhangi bir yerde, herhangi biriyle gerçek zamanlı bilgi erişimiyle üretime geçirmek…Digital Machine Shop ile bu zorluklar geride kalacak…

Siemens'te, sanal ve gerçek üretim dünyaları arasındaki bu uçtan uca etkileşime “Dijitalleşme- Digitalization” diyoruz. Dijitalleşme ile, şirketlerin rekabet yarışını kazanmalarına yardım ediyoruz. Dijitalleştirme, doğru ürünü tasarlamanıza ve bunu yapmanın en iyi yolunu keşfetmenize yardımcı olmak için bir dijital ikiz-digital twin” kullanır. Digital Twin, hem gerçek ürününüzün hem de üretim sürecinizin ve kaynaklarınızın hassas bir sanal kopyasıdır. Tasarımdan (CAD), üretime (CAM) ve hatta gerçek kullanımdan, fiziksel eşdeğer gibi çalışan sanal bir modele birleştirir.

Ya Sonuçlar?

  • Riski azaltırsınız - her bir parçanın spesifikasyonlara, zamanında ve bütçeye uygun olmasını sağlarsınız. Darboğazları azaltır ve süreç optimizasyonunu sağlarsınız.
  • Önceden riskli veya kârsız düşünülebilecek daha karmaşık projeleri artık üstlenebilirsiniz. Ve son olarak, herhangi bir fabrika/atölyenizde herhangi bir zamanda, her zamankinden daha hızlı değişikliklerle esnekliği arttırırsınız.
  • Siemens'te, üretimi dijitalleştiriyoruz, böylece geleceğin machine shopları ile müşterilerinizin istediği ürünleri hızlı bir şekilde piyasaya sürebilecek, hem kârınızı ve hem de verimliliğinizi arttıracaksınız.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.