Digital Machine Shop ile Fabrikanızı Dijitalleştirin

Digital Machine Shop ile Fabrikanızı Dijitalleştirin

Bir üretim mühendisi olarak gününüz karmaşık ve sürekli olarak değişiyor mu? Sanki hiç zamanınız yok gibi mi görünüyor? Muhtemelen “Kendimi klonlamam gerekiyor” diye mi düşündünüz. Siemens'te bunu yapamayız, fakat üretimi dijitalleştirmeye yönelik yeni yaklaşımımız sizi ve operasyonunuzu daha üretken ve esnek hale getirebilir.

Yazılımımız, gerçek üretim sisteminizin kesin bir sanal kopyası olan “dijital ikiz-digital twin” oluşturmanıza yardımcı olur. Bu dijital ikizle, ürünlerinizi mevcut kaynakları, işlemleri ve sistemleri kullanarak yapmanın en iyi yolunu keşfedebilirsiniz.

Üretim bilginizi sürekli olarak biriktirir ve tasarım (CAD), planlama, üretim (CAM) ve kalite fonksiyonlarınızı kusursuzca birbirine bağlayan bir “dijital ağ-digital thread” kullanır.

Bir dijital ikizin üretim işleminize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım. Fark, teklif etmek için yeni bir iş aldığınızda başlar. Sıfırdan başlamak yerine, bir dijital ikiz kullanarak, daha önce böyle bir şey yapıp yapmadığınızı görmek için parçayı inceleyebilirsiniz. Ayrıca maliyetleri tahmin edebilir ve hangisinin en uygun olduğunu hızlıca belirleyebilmeniz için önceki işlem planlarını bulabilirsiniz.

Daha sonra hedeflerinize en uygun süreci seçebilirsiniz. Dijital ikizleri kullanarak geçmiş modellere ve projelere zaten koyduğunuz know-how'ı yeniden kullanabilir ve uyarlayabilirsiniz. Bir dijital ikiz, optimize edilmiş bir ürün tasarımını, nasıl yapılacağını, gerekli kaynakları ve nerede yapılması gerektiğini bir araya getirmenize ve bu bilgileri kullanarak tüm üretim süreci planını oluşturmanıza yardımcı olur. Sürecin her yönüyle, bir dijital ikiz detayları yönetmeye yardımcı olur.

Sanal dünyada, bir dijital ikiz, işleminizi programlamanıza ve işleminize göre doğrulamanıza yardımcı olabilir. Bu, CNC makineleri, 3D yazıcılar, robotlar ve otomasyon ekipmanı, kalite kontrol cihazları, workcell'ler ve hatta komple sistemi içerebilir. Böylece gerçek üretimi hızla arttırabilirsiniz. Tüm süreç detayları tek bir sistemde tanımlanır ve yönetilir, tasarım ve üretim arasındaki boşluk ortadan kaldırılır.

Doğru veriler, doğru zamanda, gerektiği yerde, üretim işleminiz her zaman tam olarak ne yapacağını ve mevcut kaynaklarla en verimli şekilde nasıl yapılacağını bilir. Üretim devam ederken, veriler sanal bir ikizle beslenir ve sanal ve fiziksel dünyaları birleştirerek döngüyü kapatır.

Shop floordaki canlı verileri toplar ve tasarlanan modeli, oluşturulan sonuçlarla karşılaştırmak için kullanırsınız. Artık dünyanın herhangi bir yerinden gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Dijital ikizinizle, mevcut işinizi daha verimli bir şekilde yapıyorsunuz - ve daha iyi kalitede - bir sonraki büyük projede çalışmak için serbest kalıyorsunuz.

Vakit kaybetmeden Siemens PLM Digital Machine Shop ile Fabrikanızı Dijitalleştirin. Fabrikanızı / Makine Atölyelerinizi “Digital Machine Shop” ile nasıl dijitalleştireceğinizi bugün öğrenin! 

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.