NX Yazılım Programı için Otomatik Güncellemeler Geliyor

NX Yazılım Programı için Otomatik Güncellemeler Geliyor

Anketlerde, NX müşterileri Siemens'e ürün geliştirmeleri için daha hızlı geri dönüş istediklerini söylediler. Bunu baz alarak, Ocak ayı itibariyle Siemens PLM Software, NX CAD tasarım ve analiz yazılımı programını sürekli sürüm (NX Continuous Release) ile sunmaya başladı. Bu durum, yazılım güncellemelerinin kısa döngülerde üretildiği ve herhangi bir zamanda yayınlanabileceği anlamına geliyor.

Bu yaklaşım, üretimdeki uygulamalarda daha fazla güncelleme yapılmasına olanak sağlayarak maliyet, zaman ve değişiklik yapma riskini azaltmaya yardımcı olacak. Siemens’in açıklamasına göre model, NX kullanıcılarının yeni geliştirmelere ve kalite iyileştirmelerine daha hızlı erişmelerini sağlarken, NX'i etkin bir şekilde dağıtmak için gereken çabaları azaltır.

Ürünlerini bu şekilde sunan ilk büyük CAD yazılım programı, CAM yazılım programı ve CAE yazılım programı satıcısı olan Siemens, bu yeni yaklaşımı ile  NX kullanıcılarının şunları yapmasını sağlayacak:

  • Verimliliği arttırmaya yardımcı olmak için geliştirmelere daha hızlı ulaşılması,
  • Güncellemeler için tutarlı bir programa sahip olunması,
  • Yeni teknolojilerin daha kolay benimsenmesi,
  • Dağıtım maliyetlerini azaltması.

NX yazılım programı, Simcenter 3D ile tamamen entegre ve birlikte çalışabilir olmaya devam edecek.

Sürekli sürüm modelinin (NX Continuous Release) ile yürürlüğe girmesinden sonra, kullanıcılar her zaman sürümlerden haberdar olmalarını sağlamak için kendi sistemlerinde "otomatik güncellemeleri" açabilecek.

“Otomatik güncellemeler sayesinde, müşterilerin çevrimiçi güncellemeleri araması gerekmeyecek ve kritik düzeltmeleri kaçırmayacaklar. NX Update/Güncelleme mekanizması, mevcut olduklarında önemli güncellemeleri otomatik olarak bildirecek ve yükleyecek ”.

NX ve Simcenter 3D müşterileri, yazılımı güncelleyen ve düzelten düzenli aylık bakım paketi sürümlerini giderek daha fazla benimsemeye başladılar. Bu sebeple, sürekli sürüm metodolojisi (NX Continuous Release) kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Ortalama olarak, PLM endüstrisindeki müşterilerin PLM'ye özel yazılım güncellemelerini yaymaları en az üç yıl alır; bu, yüzlerce geliştirmeden ve düzeltmeden yararlanamayacağı anlamına gelir. Siemens’e göre, sürekli sürümle müşterilerimiz en son gelişmeleri gecikmeden kullanma fırsatına sahip olacaklar.

Siemens PLM, NX platformunun, müşterilerin daha kolay yükseltmesini sağlarken yeni ve iyileştirilmiş hizmetlerin sağlanmasına odaklanan adım adım geliştirmeler ve bakımlarla hızlandırılmış sürümlere olanak tanıyacağını belirtti.

Buna ek olarak Siemens, sürekli sürümde artımlı güncellemeler için dağıtım maliyetlerini de azaltacağını belirtti.

Sürekli sürüm modundaki müşteriler, yaklaşık altı ayda bir büyük sürüm güncellemeleri ile birlikte aylık güncelleme sürümlerini de görecekler. Aylık güncellemeler düzeltmeler ve az sayıda yüksek öncelikli projeler için olacak.

Sürekli lisanslama modeline sahip müşteriler mevcut lisans taleplerini, satın almalarını ve kurulum işlemlerini kullanmaya devam edebilecekler.

Sürekli bir sürüm stratejisinin benimsenmesi, hem Siemens NX'in hem de müşterilerimizin teknolojideki yeni fikirlere ve eğilimlere daha duyarlı olmalarını sağlayacak.

“NX Continuous Release” detaylı  bilgi için tıklayın : https://www.bogaziciyazilim.com/yenilikler/1/nx/7/nx-continuous-release.html

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.