İmalat İçin NX 12 Cam Yazılım Programı

İmalat İçin NX 12 Cam Yazılım Programı

“Parça üretimini Siemens NX CAM Yazılım Programı ile dijitalleştirin”

“NX CAM yazılımı ile işleme süresini %60 oranında azaltın”

Siemens'in NX CAM 12'de kalıp ve kalıp işleme (mold and die), üretim ve karmaşık parça işleme konusundaki yeni gelişmiş yetenekleri, şirketlerin parça üretim sürecini dijitalleştirerek yeni bir verimlilik düzeyi elde etmelerini sağlar.

NX CAM 12'deki kalıp ve kalıp işleme(mold and die machining), üretim ve karmaşık parça işleme için (production machining and complex parts machining) gelişmiş özellikler güçlü avantajlar sağlar. Adaptive Milling, işleme çevrimlerini % 60'a kadar azaltan yeni bir yüksek hızlı kesme stratejisidir. Ayrıca, yeni bir Boru Frezeleme (Tube Milling operation) işlemi, motor blokları ve örtülü kabarcıklar da dahil olmak üzere karmaşık özelliklerin NX CAM 5 eksenli programlanmasını büyük ölçüde basitleştirir.

NX CAM YAZILIMINDA MOLD AND DIE MACHINING 

Adaptive Milling, işleme çevrim süresini % 60'a kadar azaltabilen yeni bir yüksek hızlı kesme stratejisidir. Bu akıllı kaba işleme metodu, takım ömrünü uzatırken, derin kesim ve malzeme kaldırma oranını arttıran sabit takım yükü sağlar. İşlenmiş alanın tamamında tutarlı bir şekilde yükselen düz uçlu takım yolları, yüksek kaliteli işlenmiş yüzeyler sağlar.

NX CAM PRODUCTION MACHINING

Birçok özelliğe sahip karmaşık parçaların yüksek hacimli üretimi için, entegre NX CAM ile birleştirilmiş yeni NX Machining Line Planner (İşleme Hattı Planlayıcısı), birden fazla kurulum ve makinede işlemlerin dağıtılmasını, dengelenmesini, programlanmasını ve simülasyonunu sağlar. İşlemi optimize etmek için dijital bir komple işleme hattı ikizini kullanarak, otomotiv ve makine üreticileri planlama süresini azaltabilir ve verimi arttırabilir.

NX CAM COMPLEX PARTS MACHINING

Yeni Tüp Frezeleme 5 eksenli yetenekler (New Tube Milling 5-axis), motor bloklarının portları ve turbo makineler için örtülü kabarcıklar dahil karmaşık özelliklerin programlanmasını büyük ölçüde basitleştirir. Kaba işleme ve finiş işleme için bu verimli ve güvenli takım yolları, yüksek hızlı ve hatasız 5 eksenli işleme sağlar. Ayrıca, NX CAM'daki genişletilmiş robotik işleme yetenekleri, makine işleme ve takım yükleme işlemleri gibi alma ve yerleştirme işlemlerini programlamanıza izin verir.

NX CAM 12 ADDITIVE MANUFACTURING

Katmanlı İmalatın NX 12 ile sanayileşmesi

İlave üretim için NX CAM 12'deki yeni özellikler, kırılmamış bir veri dizisinin tam izlenebilirliği ile üretim kalitesinde parçalar yazdırmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

NX CAM 12'deki ek üretim yetenekleri NX ortamında, 3 boyutlu basılı parçaların endüstriyel üretimi için sağlam yetenekler içerir. Mühendisler hızlı bir şekilde tepsiler oluşturabilir, parçaları otomatik olarak yerleştirebilir, destek yapıları tasarlayabilir ve powder bed ve HP Multi Jet Fusion yazıcılar dahil olmak üzere endüstriyel yazıcıları çalıştırmak için makineye özel çıktılar oluşturabilir.

POWDER BED PRINTING

Powder bed yazıcılar, metal parçaların baskısı için en popüler seçenek olmaya devam etmektedir. NX CAM 12 artık bu yazıcılarla Materialize destekli güçlü ve entegre bir bağlantıya sahip. Bu, destek yapısı oluşturma, inşa tepsisi kurulumu ve powder bed makinelerine bağlantı için bir inşa işlemci çerçevesi içerir.

HP MULTI JET FUSION PRINTERS

NX 12 CAM, müşterilerin HP Multi Jet Fusion 3D yazıcıları için tasarım yapmalarını, optimize etmelerini, simüle etmelerini, baskı işlerini hazırlamalarını ve süreçleri incelemelerini sağlayan yeni bir modüle (Materialize) sahiptir. NX kullanıcıları birden fazla model yükleyebilir, otomatik yuva yapabilir ve işi tek bir NX ortamında ve en az sayıda adımla HP 3D yazıcılara gönderebilir.

KATMANLI İMALAT -ADDITIVE MANUFACTURING İÇİN TASARIM NX CAD YAZILIMI;

Şirketler, bileşen ağırlığını azaltmak ve kaynak kullanımını iyileştirmek için sabit diskte yenilikçi çözümler aramaktadırlar. Kafes yapıları (Lattice structures), tasarımcıların bu hedeflere güç ve yapısal bütünlükten ödün vermeden ulaşabilmelerinin bir yoludur. NX 12'de, Convergent Modeling Technology ™ ile birleştirilmiş tümleşik kafes yapıları, bunlara benzer üstün yapılar oluşturmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

NX CAM 12 YAZILIMINDA NX TOOLING TASARIMI

Otomatik NX12 takım maliyetini – tool costing kullanarak karlılığı arttırın

Takım üreticileri artık Siemens PLM Software’in çözümlerinin yeni entegre yeteneklerini kullanarak takım üretim maliyetlerini otomatik ve doğru bir şekilde belirleyebilir. Dijital parça işlemi, 3B parça modelinden ayrıntılı maliyet tahminine kadar, tahminlerinizin doğruluğunu arttırmak için zaman alan manuel iş görevlerinin yerine geçebilir. Bu, takım üreticilerine son derece rekabetçi sektörde benzersiz bir avantaj sağlar.

NX FEATURE2COST

NX Feature2Cost'u kullanarak kalıplanmış veya damgalanmış parçalardaki özellikleri otomatik olarak tanımlayabilirsiniz. Sağlam özellik tanıma özelliği, 3D parça modelini analiz eder, alttan kesmeler, kaburgalar ve kıvrımlar gibi birçok parça özelliğini tanır ve sınıflandırır. Tam otomatik olmasına rağmen, yazılım aynı zamanda uzmanlığınızı uygulama sürecinde size esneklik sunar. Bu, tahmini maliyetlerin doğruluğunu daha da arttırabilir.

TEAMCENTER PRODUCT COST MANAGEMENT

Tanınan özelliklerin tamamı, parametreleri ile birlikte, entegre Teamcenter Ürün Maliyet Yönetimi yazılımına sorunsuzca aktarılabilir. Malzeme türü ve makineleri hakkında ek bilgi sağladıktan sonra, sistem takım maliyetini tam olarak hesaplayabilir. Hızlı bir şekilde doğru teklifler verebilmek için, takım üreticileri daha fazla sipariş kazanmak ve kârlılıklarını en üst düzeye çıkarmak için konumlandırılır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.