Siemens NX CAM Yazılımı 5-AXIS MILLING

Siemens NX CAM Yazılımı 5-AXIS MILLING

NX CAM 12 yazılım programı 5-Axis Milling'te yeni gelişmiş yetenekler, kalıp ve kalıp işleme, üretim ve karmaşık parça işleme ve  parça imalatçıları için güçlü avantajlar sağlar.

KOMPLEKS PARÇALARIN ETKİLİ İŞLENMESİ İÇİN HAZIR YAZILIM

Siemens NX'deki NX CAM 5 eksenli freze yazılımı modülü, daha az işlem ve kurulum ile karmaşık parçaları işlemenizi sağlar - maliyet ve teslimat sürelerini azaltır.

NX CAM 5 eksenli frezeleme ile, karmaşık çarpışmalarda etkili çarpma ve oyuk kontrolü ile hassas bir şekilde kontrol edilen takım yolları oluşturabilirsiniz.

Z-LEVEL ile TILTED TOOLS

NX CAM 5 eksenli Z-seviye kesme ile derin alanları işlemek için daha kısa takımları kullanabilirsiniz. Gerektiğinde, NX takım tutucuyla çarpışmayı önlemek için otomatik olarak takım eksenini yatırır. Azalan sapma, aletin aşınmasının azalmasına ve daha iyi yüzey kalitesi sağlar.

NX CAM 5-AXIS STREAMLINE

Düzgün akan akış çizgisi stratejisi, 5 eksenli yüksek hızlı işleme (HSM) için ideal bir kesim yöntemidir. Esnek kesim kalıbı, inşaat yöntemlerinden bağımsız olarak herhangi bir yüzey geometrisini idare edebilir. Düz çizgi takım yolu, üstün yüzey kalitesi için işlenmiş alanın doğal şeklini takip eder.

CONTOUR PROFILING

Değişken eksenli kontur profili, işleme özelliklerinin karmaşık taslak duvarlarla programlanmasını otomatikleştirir. Zemin geometrisini hızlı bir şekilde seçebilir ve NX hazırlanan duvarları tanıyacak ve 5 eksenli takım yolunu oluşturacaktır.

SWARF KESİM

Talaş kesme işleminde, aletin kenarını işlenmiş yüzlerle aynı hizada tutabilirsiniz. NX ayrıca kesici aletin eğimini kontrol etmenizi sağlar. Bu strateji, yüzey kalitesini geliştirir ve işleme süresini azaltır.

3- 5-EKSENLİ TAKIM YOLU DÖNÜŞÜMÜ

Çok eksenli kesmeyi kullanarak kalıp ve kalıp işleme verimliliğini önemli ölçüde arttırabilirsiniz. NX'teki automatic tool-tilting ile verimli bir şekilde makine kalıplarını derin oyuklarla işleyebilir ve kalıplaştırabilirsiniz.

NX, takım yolunu analiz eder ve tutucu çarpışmalarını önlemek için takımı otomatik olarak yatırır. Bu 5 eksenli frezeleme yöntemi, titreşim ve takım sapmasını azaltmak için daha kısa takımları kullanmanızı sağlar.

KULLANICI KONTROLLÜ YÜKSEK DÜZEYLER

NX CAM 5 eksenli frezeleme yazılımı, yüksek seviyede kullanıcı kontrollü çok eksenli işleme içerir. 5 eksenli takım hareketini geleneksel tahrikle kontrol edebilir, parçalayabilir ve yüzey özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Bu esnek seçenekler, neredeyse tüm karmaşık parça modellerini programlamanıza olanak tanır.

 

MAKİNE TAKIM SİMÜLASYONU

NX'teki takım tezgahı simülasyonu, 5 eksenli tezgah hareketini kanıtlamak için gerekli araçları sağlar. Takım tezgahı simülasyonunun hareketi, NX post işlemcisinin NC çıkışına dayanır. G kodları işlenirken, makinenin 3D modeli - parçası, fikstürler ve takımlar - gerçek takım tezgahının hareket edeceği şekilde hareket eder.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.