SIEMENS TEAMCENTER PLM Ürün Yaşam Döngüsü Yazılım Çözümleri

SIEMENS TEAMCENTER PLM Ürün Yaşam Döngüsü Yazılım Çözümleri

Siemens PLM Software'in Teamcenter PLM yazılımı, basitleştirilmiş PLM- Product Lifecycle Management- ürün yaşam döngüsü yönetimi ile ilgilidir. Teamcenter verimliliği en üst düzeye çıkarırken ve işlemleri kolaylaştırırken giderek daha karmaşık ürünler sunar.

PLM ile başlayın: PLM yolundaki ilk adım, ürün verilerinizi ve işlemlerinizi kontrol altına almaktır. Mekanik, elektronik, yazılım ve simülasyon verilerinin yanı sıra dokümanları ve malzeme listelerini (BOM-Bill of Management) tek bir ortamda yönetin ve paylaşın. Organizasyonunuzu kolaylaştırmak için standart iş akışlarını kullanın ve süreçleri değiştirin.

PLM Genişleme Platformu : Sonra, ilgili alanlara ve işlemlere bir bakın. Gereksinimleri yönetin. Hem Teamcenter'ı kullananlar hem de kullanmayan tedarikçileri dahil edin. Mühendisliği imalat ve hizmetle birleştirin. PLM'nin değerini ürün yaşam döngüsü boyunca genişletin.

İşinizi dönüştürün: PLM, işinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Derin bir iş etkisi için ürün yaşam döngünüze dönüşümsel çözümler uygulayın. Ürün maliyetinizi, kalitenizi ve sürdürülebilirlik girişimlerinizi arttırın. Ürün geliştirmeye sistem odaklı bir yaklaşım kurun.

PLM İÇİN PDM

Temel ürün veri yönetimi (PDM-product data management) ile hızlı bir şekilde kalkmak ve çalışmak istiyorsanız, Teamcenter Rapid Start, dağıtım işleminizin tahminini ortadan kaldıran önceden yapılandırılmış özellikler içerir. PDM ile çalışmaya başladığınızda, ihtiyaçlarınız arttıkça herhangi bir PLM özelliğini ekleyebilirsiniz.

Özellikler

Tek ürün verisi kaynağı

Çoklu CAD veri yönetimi

Popüler mekanik (MCAD) ve elektronik (ECAD) araçlar için destek

Akıllı parça numaralandırma

Veri değişimi

Doküman yönetimi

Basit süreç yönetimi

Önceden yapılandırılmış roller ve işlevler

CAD-nötr görselleştirme

Single source of product data

Multi-CAD data management

Support for popular mechanical (MCAD) and electronic (ECAD) tools

Intelligent part numbering

Data exchange

Document management

Simple process management

Preconfigured roles and functionality

CAD-neutral visualization

 

ÇOKLU CAD VE ECAD VERİ YÖNETİMİ

Tasarımın yeniden kullanımını teşvik ederek ürün geliştirmeyi hızlandırmaya yardımcı olan Teamcenter MCAD (mekanik bilgisayar destekli tasarım) veri yönetimi ve çoklu CAD desteği, tasarım ekiplerinin NX yazılımı ve çoklu CAD yazılım sistemlerinden yerel tasarım verilerini oluşturma, yönetme ve yeniden kullanmalarını sağlar. Siemens PLM Software'den Solid Edge yazılımı ve Autocad, Catia, Creo, Inventor ve SolidWorks'ün hepsi tek bir güvenli ortamda. Teamcenter, elektronik bilgisayar destekli tasarım (ECAD) ekiplerinin, bağlantısız tasarım akışlarını bütünleştirerek, tüm tasarımınızı, üretim ve montaj verilerinizi yöneterek ve birden fazla alanda veri paylaşmanızı sağlayarak üretkenliği arttırmalarını sağlar. Ayrıca, Mentor, Cadence, Intercept ve Altium'un tasarım araçlarıyla ECAD entegrasyonlarını da destekliyor.

 

DOKÜMAN YÖNETİMİ

Teamcenter Rapid Start, PDM kullanımını mühendislik departmanı dışındaki kullanıcılara genişletmek için Microsoft Office ve Adobe ile standart entegrasyonlar sunuyor. Bu entegrasyonlar teknik yayınlar, işlem sayfaları, müşteri gereksinimleri, üretim ayarları, test özellikleri veya yönetmek isteyebileceğiniz diğer belgeleri oluşturmak ve güncellemek için kullanılabilir. Bildiğiniz Microsoft Office uygulamaları aracılığıyla doğrudan ürün bilgileri ve iş akışı işlemleriyle etkileşime girebilirsiniz.

BOMU YÖNETMEK VE YAPILANDIRMASI

Teamcenter, malzeme listesi ile etkileşimde bulunan herkes için tek, doğru bir ürün tanımı sağlar. Tam ve güncel bir bilgi kaynağı ile, bağımsız elektronik tablolara ve sistemlere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırırsınız. Bu esnek BOM tanımı, yapılandırmaları yönetmenize ve müşteri taleplerini karşılamak için ürün hatlarını hızla yenilemenize yardımcı olur. Birçok kurumsal BOM yaklaşımında, kapsam dışı bilgiler aracılığıyla kazı yaparak zaman harcıyorsunuz. Teamcenter ile her kullanıcı, rolleri ve görevleriyle alakalı özel bir BOM görünümüne güvenli erişime sahiptir. Bugün, pahalı prototiplere veya yalnızca birkaç geçerli ürün yapılandırmasının sanal testlerine güveniyor olabilirsiniz. Teamcenter, sanal ve fiziksel ürün tanımlarınızı, ürünlerinizi dijital olarak doğrulamak ve birlikte tasarlananların inşa edilmesini sağlamak için bir araya getirir.

DEĞİŞİM VE İŞ AKIŞI SÜRECİ YÖNETİMİ

Teamcenter ile PLM'in gücünü, ürün değişim yönetimi süreçlerinizi optimize etmek ve inovasyonu gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Verileri, insanları ve değişiklikten etkilenen süreçleri net bir şekilde kavrayarak, etkin bir şekilde planlamanıza olanak sağlar. Ürün değişim yönetimi ile ürünlerinizin, sorunlarınızın ve iyileştirmelerinizin gelişimini etkili bir şekilde yönetebilir, aynı zamanda müşterilerinizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek için değişimi hızlı, doğru ve kapsamlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Ne kadar basit veya karmaşık olduklarına bakılmaksızın herhangi bir PLM işlemini otomatikleştirebilirsiniz. İş mantığınızda yerleşik olan iş akışları oluşturabilir ve en iyi uygulamaları zorlamak ve hataları ortadan kaldırmak için standart işlem şablonları tanımlayabilirsiniz. Etkili ürün geliştirme süreç yönetimi sayesinde, herkese görevlerini doğru zamanda tamamlamaları için tam olarak ihtiyaç duyduklarını verebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.