TECNOMATIX Dijital İmalat Çözümleri

TECNOMATIX Dijital İmalat Çözümleri

Tecnomatix, ürün mühendisliği, imalat mühendisliği ve üretimi senkronize ederek inovasyonu gerçekleştirmenize yardımcı olan kapsamlı bir dijital üretim çözümleri portföyüdür. Sınıfının en iyisi Teamcenter Manufacturing PLM platformu tarafından desteklenen Tecnomatix, bugün piyasadaki en çok yönlü üretim çözümlerini sunmaktadır.

Tecnomatix çözümleri ile çeşitli üretim disiplinleri ele alınabilir. Bugün ihtiyaçlarınızı karşılayan özel çözümler seçin; Tecnomatix ile genişleyebileceğinizden ve yarınlarınızın ihtiyaçlarını da karşılayacağınızdan emin olun. Üretimi dijitalleştirin. İnovasyonu gerçekleştirin.

En yeni portföy sürümü, Havacılık ve Savunma, Otomotiv ve Taşımacılık, Tüketici Paketli Mallar, Elektronik ve Yarı İletken ve Ağır Ekipman Makineleri endüstrisi kullanıcıları için değerli yeni dijital üretim çözümleri sunmaktadır.

Tecnomatix, dijital üretim toolbox için güçlü ve yeni araçlar sunar; robotik boyama(robotic painting)  ve kablo simülasyonundan(cable simulation) bulut entegrasyonuna(point cloud integration), daha iyi akışkan işleme simülasyonu(fluid processing simulation) ve operatör serbest yürüyüş yolu değerlendirmesine(operator free walk path assessment) kadar…

Tecnomatix çözümlerinin ortak bir Siemens PLM Software UI teması, şerit menü arayüzleri(ribbon menu interfaces), çoklu grafik görünümleri(multiple graphic views) ve simülasyon performansı geliştirmeleri ile kullanımı daha kolaydır, daha verimli çalışmanıza yardımcı olur.

AVANTAJLARI / FAYDALARI

Avantajları:

ARTAN PLANLAMA VERİMLİLİĞİ

Tek bir üretim bilgisi kaynağını yakalayarak ve yöneterek sertifikalı süreçleri yeniden kullanın ve sermaye ekipman maliyetlerini düşürün.

Üretim sistemlerinde, üretim artışı sırasında zaman alan ve maliyet yoğunluklu düzeltici önlemler gerektiren sorunları tespit edin ve ortadan kaldırın.

Montaj planlama görevlerini, planlama zamanını ve bunlarla ilişkili maliyetleri azaltın.

Bilgilerin dijital ortamda paylaşılması ve analiz edilmesi, süreç geliştirmenin çeşitli aşamaları ve bu işlemlerin etkileri hakkında fikir verir.

İletişimi kolaylaştırın, böylece gerçeklere dayalı karar vererek müşteri taleplerine daha hızlı adapte olabilirsiniz.

OPTİMİZE EDİLMİŞ ÜRETİM VERİMLİLİĞİ

Artan planlama doğruluğu ve verimlilik sayesinde sermaye yatırımını en aza indirin ve uzun vadeli yatırım getirisini en üst düzeye çıkarın.

Ürün üretilebilirliği ve süreç geliştirme analizleri ile hacme kadar üretimi kısaltın.

Tüm üretim sistemlerinin lojistiğini ve performansını optimize edin.

Kaynak kullanımını optimize edin ve birden fazla departmanı ve disiplini geçen süreç optimizasyonu için kanıtlanmış çözümlerle ürün tanıtımlarını hızlandırın.

Faydaları :

ARTAN FABRİKA VERİMLİLİĞİ

Program bilgisi işletmenin tüm seviyelerinde bulunur – executive personelden, fabrika personeline kadar…

Kalite konularında kapsamlı görünürlük sağlayarak daha küçük başlatma pencereleri(launch Windows), artan tesis kapasitesi ve malzeme maliyeti kontrolü elde edin.

Ortaklaşma ve yeniden kullanım yoluyla sermaye yatırım maliyetlerini düşürün.

Ana işlem(master process) ve işlem şablonlarıyla(operation templates) sınıfının en iyisi işlemleri tanımlayıp uygulayarak işlem geliştirme süresini% 40'a kadar azaltın.

İlk yıl içinde% 20 ila %80 oranında sertifikalı üretim süreçlerinin yeniden kullanılmasını sağlayın.

Üretim katındaki sorunlardan (manufacturing shop floor issues) kaynaklanan üretim aksaklıklarını, optimum katma değer içeriği için prosesleri dengeleyerek önemli ölçüde azaltın ve hatta ortadan kaldırın.

Hacim zamanını% 80'e kadar azaltmak için sanal devreye alma(virtual commissioning) yoluyla optimize edilmiş üretim hatları elde edin.

GÜVENLİK VE ERGONOMİ İÇİN ÇEVRE YÖNETİMİ

İşçi kaynaklı yaralanmalarda şirket borç ve giderlerini azaltın.

Ergonomik simülasyon ve onaylamayı geliştirme sürecine dahil ederek tehlikeli çalışma ortamlarını ortadan kaldırın.

3D FABRİKA TASARIMI VE GÖRSELLEŞTİRME

Geleneksel 2D tasarım yöntemlerine kıyasla, konsept tasarımından fabrika tasarımına kadar fabrika tasarım süresini % 50'ye kadar azaltın.

Kurulum aşamasında daha sonra olduğu gibi, oluşturma aşamasında erken tasarım kusurlarını ve sorunlarını keşfederek takım ve ekipman değişikliklerini% 15 azaltın.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.