Siemens NX Cam Yazılım Programı CMM Programing

Siemens NX Cam Yazılım Programı CMM Programing

CMM PROGRAMLAMA

Koordinat Ölçme Makinaları İçin İleri Programlama

Siemens NX, koordinat ölçme makineleri (CMM- Coordinate-Measuring Machines) için eksiksiz makine inceleme programları oluşturmanıza olanak sağlar. NX CMM Inspection Programming, programlama süresini kısaltır, pahalı CMM makine kaynaklarını serbest bırakır ve tasarım değişikliklerine hızlı tepkiler sağlar.

OTOMATİK CMM PROGRAMLAMA

Siemens NX CAD yazılım modeliyle ilgili ürün ve üretim bilgilerini (GD&T ve 3D ek açıklama dahil) kullanarak (PMI- product and manufacturing information) programlama süresini %80’e kadar azaltabilirsiniz. NX CMM programlama, bu verileri denetim programlarını otomatik olarak oluşturmak için kullanabilir. Kendi standart kontrol yolu yöntemlerinizi, araçlarınızı ve proje şablonlarınızı uygulayarak programlama işlemini daha da otomatikleştirebilirsiniz.

POST İŞLEME VE SİMÜLASYON

Uygun post işlemciyi- postprocessor seçerek, NX CMM yazılımının makine talimatlarını DMIS veya makineye özgü formatlarda- machine-specific formats oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Programı shop floora göndermeden önce, denetim programlarının çarpışma içermediğinden ve hedeflenen ölçüm stratejisine uygun olduğundan emin olabilirsiniz. NX ayrıca, bir dizi standart CMM makine modeli de dahil olmak üzere denetim programı doğrulama ve tam makine simülasyonu sağlar. Makinenin kinematik model tabanlı simülasyonları, tüm özelliklerin erişilebilir olduğunu ve makine limitlerinin aşılmadığını doğrulamanıza izin verir.

ENTEGRE ÇÖZÜM

NX CAD, NX CAM ve CMM uygulamaları arasındaki ilişkiyi kullanarak tasarım ve üretim değişikliklerine göre inspection programlarını hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz. Siemens ayrıca, NX CMM'den gelen çıktıları kullanarak koordinat ölçme makinelerini çalıştırmak için CMM Inspection and Execution yazılımı sunuyor.

ÇÖZÜM ODAKLI

Coğrafi konumunuzdan bağımsız olarak her zaman doğru dosya sürümüyle çalıştığınızdan emin olmak için işlem ve veri yönetimi için Teamcenter'ı kullanabilirsiniz. Teamcenter ve NX arasındaki entegrasyon size şunları sağlar:

  • NX arabirimini kullanarak denetim bölümünü Teamcenter'da NX modeli olarak saklayın.
  • DMIS inceleme dosyasını ürün maddesinin revizyonuna ekleyin.
  • Teamcenter'da 3D inspection modelini NX veya JT verileri olarak görüntüleyin.
  • Shoop floor inspection için, inspection modelini ve DMIS dosyasını serbest bırakın.
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.