Cam Yazılımı ile Kalıp İşleme

Cam Yazılımı ile Kalıp İşleme

Siemens NX CAM yazılım programı kalıp işleme kesme ile programlama süresini  NX CAM 11 ve sonraki sürümler sayesinde %60’a kadar azaltabilirsiniz.

Siemens PLM kalıp işleme (mold and die machining) , üretim işleme, karmaşık parça işleme ve shop floor bağlantısı için sektöre özel CAM yazılım yetenekleri, NX CAM 11'deki genel üretim verimliliğinizi önemli ölçüde arttırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Kusurlu geometrilere rağmen pürüzsüz ve ince yüzeyler sağlar. Dik ve dik olmayan alanlarda kesim yönlerine dikkat edilerek köşe ve kesitlerde ince yüzeyler elde edilir. Bu optimize edilmiş kesme yönlendirmeleri daha tutarlı yarı sonuçları sağlar, bu nedenle iyileştirme, bitirme işlemesi için yapılabilir. Çok iş parçacığı işleme (Multi-thread processing), yüzde 50'ye kadar daha hızlı hesaplamalar elde etmek için çok çekirdekli donanımdan daha iyi bir avantaj sağlar.

KALIP İŞLEME (MOLD AND DIE MACHINING)

Kalıp işleme için güçlü yeni Siemens NX bilgisayar destekli üretim yetenekleri (NX CAM), daha hassas takım yollarını daha hızlı oluşturmanızı ve yüksek kalitede yüzey kaplamalı parçalar üretmenizi sağlar. Çok uçlu işleme, çok çekirdekli donanımdan daha iyi avantaj sağlar ve takım yollarını %50'ye kadar daha hızlı oluşturur. Yalnızca güncelleme gerektiren şeyleri yeniden hesaplayan birden fazla işlem için akıllı güncellemelerle birlikte yeniden hesaplamalar da daha hızlıdır.Kesim yapmayan hareketler, kesme geçişlerini bozmadan hızlı bir şekilde güncellenebilir ve böylece yeniden hesaplamalar daha da hızlı hale gelir.

Siemens NX CAM yazılım programı, kalıp işleme için çeşitli güncellemeler içerir. 3 eksen yüzey frezeleme (3 axis surface milling) ve diğer ilgili işlevler için yeniliklerin neler olduğunu görün :

  • Takım yolu kapsamı ve sınırları
  • Kesim Bölgesi Yönetimi
  • Kaba takım yolu patern optimizasyonu
  • Z-seviyeli köşeleri yumuşatma
  • Kesim yapmayan hareketleri yumuşatma
  • Takım yolu düzenleme
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.