Siemens NX CAM Turning

Siemens NX CAM Turning

NX CAM yazılım programındaki tornalama (turning) yazılım modülü, CNC torna makinenizdeki basit parçaları hızlı bir şekilde programlamanıza izin verir, ayrıca çok milli ve çok taretli uygulamalarda en zor geometriyi ele almaya yetecek kapasiteye de sahiptir.

Siemens NX CAM tornalama yazılımı hem 2D parça profillerini hem de tam dolu modellerini kullanabilir. Kaba işleme, çok geçişli son işlem, kanal açma, diş açma ve merkez hattı delme için gelişmiş kesme stratejileri sunar.

TAM OTOMATİK FAALİYETLER KİTİ

Siemens NX'teki tornalama yazılım modülüyle aşağıdakileri maddeleri içeren bir dizi CNC torna işlemlerini kolayca programlayabilirsiniz:

  • Merkezde delik açma (nokta, matkap/delgi, sivri bir şeyle vurarak delmek/delik açmak, talaş, yığın ve hafif vuruş)
  • Çok sayıda desen ve kesme derinliği kontrolü ve açı kontrolü ile kaba işleme (yüz, dönüş, geri dönüş, delik, geri delik ve alt kesim)
  • Otomatik sol / sağ izleme noktası kontrolü ile pürüzlendirme ve finiş oluk açma
  • OD / ID (dış çap / iç çap) diş açma
  • OD / ID face
  • Kesme işlemi ve çubuk besleme işlemi türleri

KULLANICI KONTROLÜ

Çeşitli bitirme gereksinimlerini veya öğütme stoğu gibi işlem içi özellikleri dikkate almak için tornalama sınırlarını özelleştirebilir ve ince ayar yapabilirsiniz.

NX gerektiği gibi özellikleri bastırır. Sınır düzenlemelerine geçişler ile, istenen son sonucun kolayca elde edilmesini sağlar. Ek olarak, kesici çap değişimini telafi edebilir veya sıfır çaplı takım programlaması kullanabilirsiniz (parça boyutu programlama-part dimension programming).

GELİŞMİŞ SEÇENEKLER

NX CAM torna yazılımı, hepsini işlemek, sadece aşağı kesim ve bir köşe deseninden uzağa gitmek gibi özel kesim desenleri sunar.

Ek parça değişiklikleri için uzun parçaları keserek değerli iş parçalarını koruyabilirsiniz. Güvenli çıkış ve kesime yeniden giriş otomatik olarak yapılır.

ÖĞRETİM MODU

NX’teki tornalama yazılım modülü, birkaç fare tıklamasıyla adım adım hareket talimatları sunar. NX, torna merkezinizin tüm özelliklerini (çubuk beslemeleri veya kuyruk stokları dahil) destekler ve hareketlerini görselleştirir.

PROSES İLE ÇALIŞMA PARÇASI (IPW-IN-PROCESS WORKPIECE)

NX CAM ile işlem sırasındaki iş parçası nominal şeklini takip edebilirsiniz. 2D ve 3D döndürme dahil farklı şekillerde görüntülenebilen mevcut IPW durumu hakkında anında geri bildirim sağlar.

NC PROGRAMLAMA OTOMASYONU

NX CAM torna yazılımı, özellik tabanlı işleme prosesleriyle kanal açma işlemini otomatikleştirir. Parametreye dayalı diş kesme işlemleriyle dişlileri standartlara göre üretebilirsiniz.

Köşeleri, bitişik geometrinin bitiş durumunu açıklayan yay veya bölmelerle de kesebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.