Bilgisayar destekli imalat yazılım çözümleri Siemens NX CAM

Bilgisayar destekli imalat yazılım çözümleri Siemens NX CAM

Siemens NX, takım tezgahı programlama, postprocessing ve işleme simülasyonu için eksiksiz bilgisayar destekli imalat (CAM) yazılım çözümleri sunar.

NX CAM'in modüllerinin her birinde bulunan gelişmiş işlevleri, en yeni kalıp tezgahı teknolojisine yaptığınız yatırımların getirisini en üst düzeye çıkarabilir. Birçok sektörde kabul edilen NX, havacılık, otomotiv, tıbbi cihaz, kalıp ve makine endüstrilerinde imalat için kanıtlanmış yetenekler sunar.

NX CAM yazılımı, basit NC programlamasından yüksek hızlı ve çok eksenli işlemeye kadar geniş bir işlev yelpazesi sunar ve tek bir sistemde birçok görevi yerine getirmenizi sağlar. NX CAM'ın esnekliği, en zorlu işleri kolayca tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

 

NX 3-Axis Milling

NX'teki 3 eksenli freze yazılımı modülü, Plastik Kalıbı ve Sac Kalıbı gibi serbest biçimli parçaların programlanması için kapsamlı bir çözüm sunar. NX CAM 3 eksenli freze yazılımıyla, yüksek malzeme kaldırma oranı ve üstün yüzey kalitesi elde edebilirsiniz. Gelişmiş kesme stratejileri roughing, rest milling, high-speed machining (HSM - yüksek hızlı işleme) ve finishing (son işlemeyi) içerir.

NX 5-Axis Milling

NX'teki 5 eksenli freze yazılımı modülü, daha az işlem ve kurulum ile karmaşık parçaları işlemenizi sağlayarak maliyet ve teslimat sürelerini azaltır. NX CAM 5 eksenli frezeleme ile, karmaşık çarpışmalarda etkili çarpma ve oyuk kontrolü ile hassas bir şekilde kontrol edilen takım yolları oluşturabilirsiniz.

High Speed Machining and Process Planning

NX CAM'daki yüksek hızlı işleme (HSM) özellikleri, kesici takımların sürekli olarak maksimum malzeme kaldırma oranları ile performans göstermesini sağlayarak işleme süresini azaltmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, aşırı yüklenmeyi ve hasarı önleyerek kesici takımların ömrünü uzatabilirsiniz.

Bir üretim süreci planı, neyin üretildiğini, nasıl üretileceğini, hangi kaynakların gerekli olacağını ve nerede üretileceğini açıklar.

NX Turbomachinery

NX Turbomachinery Milling, aero-motorlar, turbo-makineler ve elektrik üretim ekipmanı için karmaşık 5 eksenli bliskslerin ve pervanelerin NC programlamasını basitleştirir.

Blisksler ve pervaneler için akıllı takım yolları üretmek üzere özel olarak tasarlanmış gelişmiş işlemleri kullanabilirsiniz. Bu, daha hızlı işleme süreleri, daha iyi yüzey kalitesi ve daha uzun takım ömrü ile sonuçlanır.

NX Turning

Siemens NX CAM tornalama yazılım modülü, CNC torna makinenizdeki basit parçaları hızlı bir şekilde programlamanıza izin verir, çok milli ve çok taretli uygulamalarda dahi en zor geometriyi ele almak için yeterince yeteneklidir. Torna yazılımı ya 2D parça profilleri ya da tam dolu modeller kullanabilir. Kaba işleme, çoklu geçişli son işleme, kanal açma, diş açma ve merkez hattı delme için gelişmiş kesme stratejileri sunar.

Wire EDM

NX'teki Wire EDM yazılım modülü, çok geçişli profil oluşturma, tel ters çevirme ve alan kaldırma dahil çok çeşitli elektriksel deşarj işleme (EDM- electrical discharge machining) işlemleri sunar. İşlemler eğrilere, yüzeylere veya katılara uygulanabilir.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.