NX CAD bilgisayar destekli tasarım yazılım çözümleri

NX CAD bilgisayar destekli tasarım yazılım çözümleri

Tasarım için  Siemens NX, işbirlikçi bir ortamda yenilikçi ürünler sunması gereken mühendisler için ürün geliştirme sürecini kolaylaştıran ve hızlandıran entegre bir ürün tasarımı çözümüdür.

Diğer  CAD çözümlerinden ve kapalı işletme çözümlerinden farklı olarak, Tasarım için  NX CAD yazılımı, açık ve işbirliğine dayalı bir ortamda geliştirme disiplinleri arasında en yüksek düzeyde entegrasyon sunar.

NX MODELING AND DESIGN RE-USE

NX mekanik tasarım yazılımı, en katı modelleme yaklaşımlarını parametrik ve doğrudan modellemeye kadar açık katı ve yüzey modellemeden birbirinin yerine en verimli modelleme yaklaşımlarını kullanmanızı sağlayan kapsamlı modelleme sunar.

NX Assembly Design

NX, mevcut en güçlü CAD montaj tasarım araçlarını sunar. Hem yukarıdan aşağıya hem de aşağıdan yukarıya tasarım tekniklerini destekleyen NX, en karmaşık montajlar için size gelişmiş montaj yönetimi ve navigasyon sunar.

NX Free Form Modeling

NX, şekil oluşturma, işleme ve analiz için gelişmiş özellikler sunar. Bu araçlar, en karmaşık serbest biçimli şekilleri hızlı bir şekilde ve kolayca değiştirilebilecek şekilde oluşturmanızı sağlar. NX serbest biçimli modelleme yazılımı (freeform modeling), alternatif tasarım konseptlerini hızla keşfetmeniz için size güç ve yaratıcı esneklik sağlar.

Drafting and Documentation

NX ile, yüksek verimli çizim araçlarını kullanarak 3D modellerden hızlı ve kolay bir şekilde mühendislik çizimleri oluşturabilirsiniz. Taslak oluşturma yazılımı otomatik olarak 3D parça ve montaj modellerinden çizim görünümleri oluşturur ve çizim görünümlerini hizalamanıza ve ölçeklendirmenize ve çizim sayfalarını düzenlemenize yardımcı olur.

NX Sheet Metal Design

NX, bilinen terminoloji ve iş akışlarını kullanarak malzeme özellikleri ve üretim süreçleri bilgisine dayanarak verimli bir şekilde metal sac parçaları oluşturmanıza yardımcı olur. NX sac tasarım araçları, modelin hem oluşturulan bileşeni hem de düzleştirilmiş boş şekilleri temsil etmesini sağlayan malzeme ve bükme bilgisi içerir. NX sac metal tasarım yazılımı, metal levhaya özel modelleme özelliklerinde malzeme ve proses bilgilerini içerir: bends, flanges, tabs, cutouts, beads, dimples, louvers, corner & edge treatments, patterns & other formable features…

INJECTION MOULDING AND PROGRESSIVE DIE WIZARD

Mold Design: Endüstri bilgisi ve en iyi uygulamaları süreç otomasyonu ile birleştirerek, NX'deki kalıp tasarım yazılımı uygulaması çekirdek ve boşluk oluşturmadan ürün ve kalıp tasarım onaylamasına kadar kalıp tasarım sürecini kolaylaştırır.

Progressive Die Design: Bir metal levha tasarımı ile başlayarak, NX'deki progressive die tasarım yazılımı uygulaması, ilerici bir kalıp geliştirmek için gereken tüm aşamalarda size rehberlik eder, karmaşık süreçleri kolaylaştırır ve kayda değer zaman tasarrufu için görevleri otomatikleştirir.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.