Simülasyon için NX CAE Yazılım Çözümleri

Simülasyon için NX CAE Yazılım Çözümleri

Simülasyon için Siemens NX çözümleri, ileri düzey analistler, çalışma grupları ve ürün kararlarını zamanında almak için zamanında yüksek kaliteli performans bilgileri sunması gereken tasarımcılar için modern, çok disiplinli bir CAE ortamı olan NX CAE yazılım programını içerir.

NX CAE, yapısal (NX Nastran tarafından desteklenmektedir), termal, akış, hareket, mühendislik optimizasyonu, çoklu fizik, simülasyon veri yönetimi ve simülasyon odaklı tasarımı tek bir ortama dönüştüren simülasyon çözümleriyle sınıfının en iyisi analiz modelini birleştirir.

NX Simulation Modeling and Results Visualization

IPreparing simülasyon modeli CAD geometrisini içe aktarmak ve düzenlemek, bileşenleri bağlamak, malzeme özelliklerini düzenlemek, sınır ve yükleme koşullarını tanımlamak ve uygun çözücü veri formatına dışa aktarmak için çok adımlı bir işlemdir. Bir analistin zamanının %80'inden fazlasının simülasyon için modeller hazırlamak için harcayabilmesi şaşırtıcı değildir.

Structural Analysis

NX Nastran Destekli Bütünleşik Yapısal Analiz Çözümleri

Bir bileşen veya ürün montajının stres veya titreşim altında nasıl tepki verdiğini anlamak, her sektörde kritik öneme sahiptir, ancak ürünler ve malzemeler giderek daha karmaşık hale geldikçe, mühendislerin doğrusal statik ve dinamik analizlerin ötesine geçen araçlara ihtiyaçları vardır.

Simülasyon için NX, tek bir kullanıcı ortamında çok çeşitli yapısal analiz problemleri için çözümler içerir. Mühendisler artık doğrusal statik ve doğrusal olmayan analiz için başka bir araca ihtiyaç duymuyor.

Thermal and Flow Analysis

Gerçekçi Isı Transferi Simülasyonu

Herhangi bir termal yönetim çözümünün amacı, bir ürünün sıcaklığını performans için en uygun aralıkta tutmaktır. NX CAE çözüm paketi, ürününüzün termal özelliklerini anlamanıza ve ardından termal yönetim çözümünüzü optimum performans için uyarlamanıza yardımcı olacak kapsamlı, sınıfının en iyisi termal simülasyon yeteneklerini içerir.

Motion Analysis

Tasarımla Entegre Multibody Dinamiği Simülasyonu

Karmaşık mekanik sistemler için çalışma ortamlarını anlamak zor olabilir. Birçok CAD yazılım aracı kinematik çözümler sunar, ancak motorları boyutlandırmak için kullanılabilecek hareketli parçaların ürettiği dinamik yükler gibi ihtiyaç duyduğunuz tüm kritik bilgileri sağlamazlar. NX CAE, basit kinematiklerin ötesine geçen, çok gövdeli dinamikler simülasyon yetenekleri sunar. Hareket analizi, mekanik sistemler için reaksiyon kuvvetlerini, momentleri, hızları, ivmeleri ve daha fazlasını hesaplar.

Multiphysics

Gerçek dünya koşullarını simüle etmek için analistler, yapısal dinamikler, ısı transferi, akışkanların akışı, doğrusal olmayan malzeme davranışı ve hareket gibi eşzamanlı olarak meydana gelen farklı fiziklerin etkilerini dikkate almalıdır. Tipik olarak, bir fizik alanından gelen etkiler ayrıca bir ürünün başka bir fizik alanında nasıl davrandığını da etkiler. Örneğin, kombine termal yapısal etkiler jet motoru mühendisliği için çok önemlidir. Multifizik davranışını anlamak bu nedenle ürün performansını doğru şekilde tahmin etmek için büyük bir zorluktur.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.