Komple bir CNC Torna Yazılım Çözümü Siemens NX CAM Turning

Komple bir CNC Torna Yazılım Çözümü Siemens NX CAM Turning

Siemens NX CAM yazılımındaki turning modülü gerekli görevlere uyarlanabilir. Bir yandan, CNC torna tezgahlarında basit parçaların hızlı bir şekilde programlanmasına yardımcı olur. Diğer taraftan, çok milli, çok taretli uygulamalarda en zor geometriyi ele alır.

NX CAM yazılım programı, ayrıca 2D parça profilleri veya tam katı modeller kullanarak duruma da uyarlanabilir. Gelişmiş kesme stratejileri; kaba işleme, çoklu geçişli finishing, kanal açma, diş açma ve merkez hattı delmedir.

Otomatik İşlemlerin Tamamlanması

Siemens NX'teki turning yazılım modülünde mevcut olan CNC torna işlemlerinin tamamı şunları içerir:

 

  • Merkezde delik açma (nokta, matkap, gagalama, talaş, raybalama ve kılavuz)
  • Çok sayıda desen ve kesme derinliği kontrolü ve açı kontrolü ile kaba işleme (yüz, dönüş, geri dönüş, delik, geri delik ve alt kesim)
  • Otomatik sol / sağ izleme noktası kontrolü ile pürüzlendirme ve finiş oluk açma
  • OD / ID (dış çap / iç çap) diş açma
  • OD / Kimlik yüzü
  • Kesme işlemi ve çubuk besleme işlemi türleri

Kullanıcı kontrolü

Tornalama sınırlarını kişiselleştirerek ve ince ayar yaparak çeşitli finiş gereksinimlerini veya taşlama stoğu gibi proses özelliklerini hesaplayın.

Ek olarak, gerektiğinde özellikleri gizlemek için NX kullanabilirsiniz. İstenilen sonuçlara sınır düzenlemelerine geçişler yoluyla kolayca ulaşılabilir. Diğer bir özellik, kullanıcının kesici çap değişimini telafi etmesine veya sıfır çaplı takım programlaması (parça boyut programlaması) kullanmasına izin verir.

Gelişmiş seçenekler

NX CAM tornalama yazılımındaki özel kesme desenleri, tamamen, sadece aşağı kesim ve bir köşeye doğru / uzakta bitirme içerir.

Değerli iş parçaları, kesici uç değişikliklerinde uzun kesmelerin kesilmesini sağlayan özellik ile korunabilir. Diğer otomatik özellikler: güvenli çıkış ve kesime yeniden giriş.

Teach Mode

Birkaç mouse tıklamasıyla, NX'teki turning yazılımı modülü adım adım hareket talimatları sunar. NX yalnızca torna merkezinizin tüm özelliklerini (çubuk beslemeleri veya kuyruk stokları dahil) desteklemiyor, aynı zamanda hareketlerini de görselleştiriyor.

In-Process Workpiece (IPW)

İşlem sırasındaki iş parçası nominal şeklini takip edin. NX CAM, 2D ve 3D döndürme dahil olmak üzere çeşitli ekranlarda mevcut IPW durumu hakkında anında geri bildirim sağlar.

NC Programming Automation

Özellik tabanlı işleme prosesleriyle kanal açma işlemini otomatikleştirin. Örneğin, NX CAM turning yazılımında parametre odaklı diş kesme işlemleri standartlara göre dişler üretir.

Ayrıca, yazılım, bitişik geometrinin bitiş durumunu açıklayan yaylı veya pahlı köşeleri kırabilir.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.