Siemens NX 12 CAD Additive Design Software

Siemens NX 12 CAD Additive Design Software

Siemens NX 12 CAD Yazılımı ile Daha İyi ve Daha Hızlı Tasarım Yapın

İNOVASYON ÇAĞI İÇİN YENİ NESİL ÜRÜN TASARIMI

Tasarım için NX 12 yazılımı, inovasyonu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak bir dizi rafine araç sunmak için önceki sürümlerin çığır açan teknolojisine dayanıyor. NX 12, sınıfının en iyisi veri koruma ve dağıtım hazırlığı ile katmanlı imalat (additive manufacturing)  için multidisipliner, jeneratif ve tasarım çözümlerini birleştirerek Siemens NX CAD yazılımını  tercih edilen tasarım aracı yapıyor.

NX 12’deki MULTIDISCIPLINARY DESIGN;  elektro-mekanik tasarım için birleşik bir platform sunuyor:

Günümüzde ürünlerin çoğu olmasa da bir kısmı, entegre elektroniklere dayanarak giderek daha karmaşık hale gelmiştir. Her iki sistemin tasarımcıları arasındaki çatışmaları önlemek ve tasarımın tamamlanmasından önce her bir sistem arasındaki uyumu sağlamak için geliştirme sürecinde işbirliği yapmak çok önemlidir.

Verimli bir ECAD-MCAD ortak tasarım süreci, yeni ürün geliştirme sırasında masraflı elektro-mekanik sorunları bütünsel bir görünüm vererek gidermenizi sağlar :

  • Integration with Mentor Graphics Capital Harness and Xpedition
  • Piping & Instrumentation Diagram (P&ID) Designer
  • ELMA Design Review collaboration

NX 12’deki GENERATIVE DESIGN; Ürünlerin hayata geçirilme şeklini değiştirmek:

Sıkıştırılmış programlar genellikle mühendisleri ilk uygun tasarım seçeneğini seçmeye zorlar. Jeneratif tasarım, doğanın evrimsel yaklaşımını taklit ederek, ihtiyaç duyulan yineleme sayısını azaltırken en iyi tasarımı daha erken belirlemenizi sağlar, böylece rekabetin önünde kalabilirsiniz. Siemens NX Software, ürün tasarımını optimize etmeye yardımcı olur.

NX yazılımındaki jeneratif tasarım topoloji optimizasyonu, gelişmiş geometri oluşturma, serbest biçimli şekiller, parametrik tasarım ve model veya örgü modelleme araçlarını birleştirir:

  • Topology Optimization
  • Convergent Modeling technology
  • NX Realize Shape

NX 12’deki ADDITIVE MANUFACTURING; Yeni Nesil Ürünler İçin NX 12 CAD'de 3D Baskı:

Katmanlı imalat (additive manufacturing), daha önce imkansız veya yapmak için çok pahalı olan optimize edilmiş tasarımları mümkün kılarak, ürünlerin tasarım şeklini ve üretim şeklini değiştiriyor.

Siemens NX CAD yazılım programı; metal ve plastik bileşenleri tasarlamanın, optimize etmenin ve inşa etmenin benzersiz zorluklarını en son katmanlı imalat yöntemlerini kullanarak karşılayan entegre bir platformdur. Çığır açan teknoloji, hafif parçaların tasarımı için gelişmiş yöntemler sağlarken tasarım doğrulama denetleyicileri üretilebilirliği sağlar :

  • Lattice Structures
  • Design Validation for Additive Manufacturing
  • Print production quality parts with traceability
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.