İmalat için Siemens NX CAM Yazılımı 3 Eksenli Frezeleme

İmalat için Siemens NX CAM Yazılımı 3 Eksenli Frezeleme

Kapsamlı 3 Eksenli Frezeleme Yazılımı Çözümü (NX CAM 3-Axis Milling)

Roughing, rest milling, high-speed machining (HSM) and finishing işlemleri gibi gelişmiş kesme stratejileri sunan Siemens NX CAM 3 eksenli frezeleme yazılımı, yüksek malzeme kaldırma oranı ve üstün yüzey kalitesi sunar.

Roughing (Kaba işleme)

Siemens NX yazılımında optimize edilmiş kaba işleme yöntemlerini kullanarak, aleti aşırı yüklemeden malzeme kaldırma oranını en üst düzeye çıkarın. Bu özellikler aşağıdakileri içerir:

  • Değişken kesim derinlikleri ve otomatik çoklu kesim sınırları
  • HSM kesme kalıpları ile arttırılmış malzeme kaldırma oranı
  • İşlenmiş ve kalan malzemenin proses içi iş parçası (IPW-in-process workpiece) üzerinden otomatik olarak izlenmesi

Trochoidal Cutting Strategy

Takım yüklerini yönetirken yüksek metal kaldırma  oranlarını korumak için yüksek hızlı kaba işleme yöntemi, trochoidal kesme yöntemi otomatik olarak belirtilen koşullar altında kesimleri tutar.

Bu kesme stratejisi, yüksek hızlarda ve ilerlemelerde güvenli kesim koşullarına yol açan yumuşak köşeler, basamaklar ve çarpışmalar üretir.

Rest Milling

Kesilmemiş malzemenin önceki işlemlerden kaldırılması ve hava kesmenin ortadan kaldırılması, tam otomatik rest milling avantajları arasındadır.  Aşağıdaki diğer yetenekleri de içerir:

  • IPW'ye dayanan verimli çok aşamalı kaba işleme üretimi
  • Bir sonraki kesim işlemi için tutarlı stok sağlama
  • HSM için ince ayarlanmış kesme parametreleri geliştirmek

Finishing (Son işleme)

Üstün yüzey kalitesi için, çok çeşitli son işlem teknikleri Siemens NX CAM yazılımı 3 eksenli frezeleme özelliğinin bir parçasıdır. Hem dik hem de sığ kısımlardaki tutarlı yüzey kaplamaları, Z seviyesi ve ofset gibi mevcut düzgün ve sürekli kesim desenlerinden kaynaklanır.

Streamline Tool Path

Üstün yüzey kalitesi elde etmek için bu HSM işlemi,işlenmiş alanların doğal şekillerini takip eder ve hem dik hem de sığ alanlarda eşit aralıklı geçişler yapar. Yüzey geometrisi yapım yöntemlerinden bağımsız olarak, yüksek ilerleme hızlarında ince yüzeyli düzgün, akıcı desenler üretir.

Corner Finishing (Köşe işleme)

Akış kesme stratejisi sayesinde Siemens NX yazılım programı, işlenmemiş alanları otomatik olarak köşelerden tespit eder, verimli takım yolları oluşturur ve dik ve sığ alanlar için çeşitli akış biçimli kesme kalıpları oluşturarak işleme koşullarını iyileştirir. Dahası, tek bir işlemle kesilmemiş alanları bitirir ve yarı bitirir.

Synchronized Point Distribution (Senkronize Nokta Dağıtımı)

Eşzamanlı nokta dağılımı kullanarak veri noktalarını bitişik takım geçişlerinde hizalayın. Geçişler boyunca tutarlı makine hareketi ile geleneksel kesim yöntemlerine kıyasla üstün yüzey kalitesi elde edin.

Feed Rate Optimization

Siemens NX'in kesici takımın malzeme kaldırma oranını otomatik olarak analiz etmesini ve besleme hızını ayarlamasını sağlayarak uniform malzeme kaldırma oranına ulaşın.

İşleme verimliliğini arttırın ve optimize edilmiş federate ile takım ömrünü uzatın.

Safe Cutting Strategies (Güvenli Kesme Stratejileri)

En zorlu parça geometrisine rağmen Siemens NX, takımlar ve tutucular için otomatik çarpışma algılamasıyla güvenli işleme sunar.

Parça model geometrisine dayanarak NX yazılımı, işiniz için gereken optimum araçları belirleyebilir. Parça modeli geometrisine ek olarak, takım yolu oluşturma sırasında IPW'ye güvenir.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.