Parça İmalatını Dijitale Dönüştürün

Parça İmalatını  Dijitale Dönüştürün

Verimli uçtan uca parça imalat operasyonlarını yönlendirerek, dijitalleştirme yoluyla yüksek hassasiyetli parçalar sağlayabilirsiniz.

CNC takım tezgahlarını programlayabilir, robot hücreleri kontrol edebilir, 3D yazıcıları sürebilir ve tek bir yazılım sistemi kullanarak monitör kalitesini izleyebilirsiniz. Verimlilik ve karlılığı artırmak için parça imalat işinizi dijital olarak dönüştürme imkanına sahipsiniz.

NX, dijital parça modellerinden bitmiş ürünlere kadar kesintisiz üretime olanak tanıyan güçlü entegre Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) sağlar.

Sayısal Kontrol (NC) programlama için hızlı bir şekilde 3D modeller hazırlayabilir, üretilebilirliği doğrulayabilir ve kapsamlı tasarım araçlarıyla veri kalitesini arttırabilirsiniz. Dijital parça modeliyle ilişkilendirme, tüm çalışma aşamalarını birbirine bağlayarak tasarım değişikliklerinin hızlı bir şekilde uygulanmasını sağlar. 

İş parçası, fikstürler ve takım tezgahı da dahil olmak üzere tüm iş ayarlarınızın dijital ikizini kullanıp programlayarak ve üretim hatalarını ortadan kaldırarak makine çalışma süresini arttırabilirsiniz.

Parça Modeli Hazırlamayı Hızlandırın

Senkron Teknoloji, karmaşıklığı veya nasıl oluşturulduğundan bağımsız olarak herhangi bir CAD modelini doğrudan düzenlemenize yardımcı olur.

Parça modelini, kapanış delikleri ve boşlukları, yüzleri ofsetlemeyi ve parça özelliklerini yeniden boyutlandırmayı; NC programlamaya hazırlamak için hızlı bir şekilde optimize edebilirsiniz.  Parça işleme için parça modelleri hazırlarken, NX orijinal CAD verileriyle tam bir bağlantı kurarak mühendislik departmanınız veya müşterileriniz tarafından talep edilen tasarım değişikliklerinin kolayca uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Tam Entegre CAD Araçlarından Yararlanın

Parçayı çizimden modellemek, mevcut bir modeli değiştirmek veya bir iş kurulumu montajı oluşturmak için, NX'in kapsamlı CAD işlevlerini kullanabilirsiniz:

  • Katı ve yüzey modelleme kullanarak iş parçaları ve fikstürler tasarlayın.
  • Herhangi bir standart biçimde gelen CAD verilerini okuyun, onarın ve değiştirin.
  • Yeniden kullanım için standart bileşenlerden oluşan bir kütüphane oluşturun.
  • Çizim yeteneklerinizi kullanarak ilişkilendirilebilir mühendislik çizimleri oluşturun.
  • Montaj ve kinematik işlevlerini kullanarak iş ayarlarının dijital ikizlerini tanımlayın.

 

Tek bir kapsamlı CAM yazılımı kullanarak verimlilik elde edin

CAM Yazılımı

Herhangi bir işi tek bir yazılım kullanarak programlayabilirsiniz. NX CAM, tek bir sistemde kapsamlı ve entegre NC programlama özellikleri sunar. Bu, planlama ve atölye operasyonlarını dijital bir iplikle sorunsuz bir şekilde bağlamak için tutarlı 3D modellerin, verilerin ve süreçlerin kullanılmasını sağlar. 

Güçlü, uygulamaya özel araçlar kullanarak, NC programlamasını kolaylaştırabilir ve otomatik hale getirebilirsiniz. 2.5 eksenli işleme ve kalıp üretiminden, eş zamanlı 5 eksenli frezeleme ve yüksek hacimli üretime kadar, NX daha iyi parçaları daha hızlı hale getirmek için bir CAM yazılımı kullanmanızı sağlar.

Gelişmiş Özellikleri Keşfedin

Karmaşık Parçaları İşleme

Karmaşık geometrileri etkili bir şekilde işlemek için hassas şekilde kontrol edilen 5 eksenli takım yolları oluşturabilirsiniz. Özel yetenekleri kullanarak uygulamanın programlama süresini önemli ölçüde azaltabilir ve akıllı, çarpışmasız kesme işlemleri oluşturabilirsiniz.

Kalıp ve Elektrot İşleme

Yüksek hızlı işleme, otomatik istirahat frezeleme ve pürüzsüz son işlem yöntemleri, kurşun süresini kısaltırken aynaya yakın bir yüzeyle kalıplar ve üretmenize yardımcı olur. Otomatik bir işlem kullanarak elektrotları hızlı bir şekilde tasarlayın ve programlayın.

İşleme Sonrası ve İşleme Simülasyonu

CAM yazılımınıza gömülü bir son işlemciyle çok çeşitli takım tezgahları ve kontroller için makineye hazır NC programları oluşturabilirsiniz. Kurulum süresini azaltmak ve makine çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için üretim işlemlerini doğru bir şekilde doğrulamak için makinelerinizin ve işlemlerinizin dijital ikizini kullanabilirsiniz.

Prizmatik Parça İşleme

Manuel girişi en aza indirebilir ve hassas parçaların işlenmesi için optimize edilmiş işlemler oluşturabilirsiniz. Birim tabanlı frezeleme ve otomatik özellik tanıma gibi gelişmiş teknolojiler programlama süresini % 90'a kadar azaltabilir.

Ayrıntılı bilgi için : https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/products/nx/nx-for-manufacturing.html

Başarı hikayelerimizi okumak için tıklayabilirsiniz. 

 

 

 
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.