İmalat için NX CAM Yenilikler (Haziran 2020)

İmalat için NX CAM Yenilikler (Haziran 2020)

Siemens NX CAM Yenilikler

Parça imalatını hızlandırarak uçtan uca üretim süreçlerini otomatikleştiren ve birbirine bağlayan kapsamlı yazılım paketimiz İmalat için Siemens NX CAM’in (NX for Manufacturing) en son sürümünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

NX CAM Yenilikler

İmalat için Siemens NX CAM’deki yeni özellikler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

NX CAM

NX CAM yazılımı, 2,5 eksenli frezeleme ve tornalamadan yüksek hızlı işleme ve çok eksenli frezeleme ve robotik işlemlere kadar çok çeşitli işler için gelişmiş CNC programlama özellikleri sunar.

Report Shortest tool, derin özelliklere sahip parçaların programlanmasını kolaylaştırır ve çarpışmasız freze işlemlerini sağlar. Takım sapmalarını en aza indirmek için daha kararlı işleme ve geliştirilmiş yüzey kalitesi ile daha kısa takımlar kullanmanıza yardımcı olur.

NX CAM, derin özelliklere sahip parçaların güvenli ve verimli işlenmesi için otomatik olarak en kısa takım uzunluğunu hesaplar:

NX CAM Yenilikler

Optimum uzunluktaki araçları kullanarak hızlı bir şekilde verimli frezeleme işlemleri oluşturmak için Report Shortest Tool özelliğini nasıl kullanabileceğinizi görmek için bu kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Videoyu izlemek için aşağıdaki resmin üzerine tıklayabilirsiniz.

NX CAM Yenilikler

Smooth Transitions, frezelemenin kesme geçişleri arasında optimize edilmiş ve yumuşak geçişler oluşturmanıza yardımcı olarak daha yüksek ilerleme hızları ve iyileştirilmiş işleme koşullarının kullanılmasını sağlayarak işleme süresini azaltır.

Kalan malzemelerin işlenmesini hızlandırmak için NX CAM, kesme geçişlerini bağlayan yumuşak geçiş hareketleriyle optimize edilmiş takım yolları oluşturur:

NX CAM Yenilikler

Gelişmiş bir sonlandırma yöntemi olan The 3-axis Guiding Curves, artık temas noktalarına sahip takım yollarını çok daha hızlı hesaplayarak karmaşık parçaların programlama süresini kısaltabilir.

NX CAM Yenilikler

NX Additive Manufacturing

NX Katmanlı İmalat yazılımı; tasarımdan baskıya, baskı sonrası doğrulamaya kadar tek bir entegre sistemde kapsamlı özellikler sunar.

Parçaların ve Desteklerin Kopyalanması / Yapıştırılması, birden fazla parçanın tepsisindeki destek yapılarıyla hızlı bir şekilde konumlandırılmasını sağlar.

NX Additive Manufacturing'deki yeni özellikleri kullanarak parçaları ve destek yapılarını tepsisine hızlı bir şekilde yerleştirin:

NX CAM Yenilikler

Additive Multi-Track Buildup, çok eksenli parçaların neredeyse sabit duvar kalınlığına sahip programlanmasını kolaylaştıran yeni bir işlemdir. Sabit sayıda additive beads kullanarak, bu yeni özellik tutarlı bir kalınlık ve yükseklik sağlar.

NX Additive Manufacturing'deki yeni Multi-Track Buildup işlevini kullanarak sabit kalınlıkta duvarlara sahip parçaları hızlı bir şekilde programlayın:

NX CAM Yenilikler

Apply Rules; tanımlanan olayların zamana veya mesafeye göre çok eksenli bir katmanlı işleme eklenmesini sağlar. Bu, farklı çok eksenli katmanlı teknolojilerin benzersiz gereksinimlerine özgü kurallar veya komutlar eklemesine izin verir.

Finish Passes'te Tilt Tool Axis, işlemlerdeki bitiş yollarının 5 eksenli hareketini kontrol etmek için kanıtlanmış NX çok eksenli işlevsellik sağlar. Bu, tam çarpışma kontrolünün yanı sıra pürüzsüz çok eksenli çıkışa izin vererek katmanlı imalat  makinesinde daha yüksek kalitede çıktı sağlar.

NX CMM Inspection Programming

NX CMM Inspection Programming yazılımı, en yeni denetim yöntemlerini kullanırken programlamayı otomatikleştirmenize yardımcı olan gelişmiş özellikler sunar.

Düzlemdeki sınır tarama eğrisi, dokunarak tarama için otomatik olarak inceleme yolları oluşturur ve daha hızlı ve daha doğru parça denetimi sağlar. Geleneksel CMM denetim sistemleri tarafından kullanılanlar gibi geometri oluşturmayı ortadan kaldırarak işlemi standartlaştırır ve denetim programlamasını hızlandırır.

NX CMM Inspection Programming en son sürümünde bulunan yeni Boundary Scan Curve yöntemini kullanarak en yaygın parça özelliklerinin CMM programlamasını otomatikleştirin:

NX CAM Yenilikler

Path order optimization, tek bir tıklamayla inspection programını verimli bir zamanda çıkarmanıza yardımcı olur. Prob değişiklikleri, kafa açıları için programı optimize eder ve yollar arasındaki mesafeyi en aza indirir.

Ve NX'teki yeni tasarım araçları hakkında bilgi edinmek için; En Son NX Güncellemesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://bogaziciyazilim.com/yenilikler/1/nx/10/en-son-siemens-nx-guncellemesindeki-yenilikler-burada.html

İmalatçılar için ek kaynaklar

İnternet tarayıcınızda ücretsiz NX CAM Cloud deneme sürümünü başlatarak NX CAM'ın tam gücünü keşfedebilirsiniz.

Siemens Online Store'dan edinilebilen esnek abonelik tabanlı yazılımımız NX CAM Cloud Connected ürünleri hakkında bilgi edinmek için bu kısa videoyu izleyebilirsiniz.

NX CAM Yenilikler

Online NX Manufacturing Community’deki meslektaşlarınız  ve sektör uzmanları ile tartışmaya katılın ve  NX Manufacturing Blogunu ziyaret ederek güncel kalın.

For English : https://blogs.sw.siemens.com/nx-manufacturing/whats-new-in-nx-for-manufacturing-june-2020/

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.