NX

Tasarım, simülasyon ve imalat için yüksek performanslı entegre CAD, CAM, CAE çözümleri

NX

Siemens NX CAD/CAM/CAE yazılımları daha iyi ürünleri, daha hızlı ve daha düşük maliyetli, daha etkin birSiemens NX CAD/CAM/CAE

şekilde geliştirmenizi sağlayan tasarım, mühendislik ve imalat çözümleridir.

Siemens Digital Industries Software tarafından sunulan Siemens NX, ürün geliştirme sürecinde sadece tasarım için değil aynı zamanda simülasyon ve imalat için de gelişmiş çözümler sunar. Siemens NX ile, tamamen entegre ürün tasarımı, mühendislik ve üretim çözümleri ile piyasaya daha fazla ürünü daha hızlı tanıtabilirsiniz. Eskiden Unigraphics olarak bilinen NX, uçtan uca yüksek kalite CAD/CAM/CAE yazılım çözümü paketidir. Siemens NX CAD/CAM/CAE çözümleri, ihtiyaçlarınıza ve kullanıcı deneyim seviyelerine uyum sağlayan birleşik bir tasarım ve üretim ortamı yaratır. NX; Siemens'in benzersiz Senkron Teknolojisi ile, sürekli olarak endüstri trendleri ile kilitlenen süreçleri rafine ediyor ve düzene sokuyor. Esnek, verimli ve hızlı bir ürün tasarım ekibiniz olmasını sağlıyor.

NX ile;

 • Kavramsal tasarımdan 3 boyutlu tasarım ve dökümantasyona kadar bütün ürün geliştirme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Multi-Disiplin Simülasyonlarla yapısal analiz, hareket analizi, termal analiz, akış analizi, multi-fizik uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz
 • Tam bir parça imalatı çözümü olarak, işleme, talaşlı imalat ve kalite kontrol operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki ismi UNIGRAPHICS olan NX CAD/CAM/CAE yazılımlarımız endüstride pek çok kişi tarafından UG ya da UG NX olarak da bilinmektedir.

SIEMENS NX CAD/CAM/CAE Yazılım Programlarının Avantajları:

Ürün geliştirme için başka hiçbir çözüm daha kapsamlı ya da daha güçlü bir çözüm seti sunamaz.

Siemens CAD Program Avantajları:

 • Açık Platformda esnek tasarım sağlayan Senkron Teknoloji
 • Kavramsal tasarım, 3 boyutlu modelleme ve dökümantasyon için gelişmiş çözümler

Siemens CAE Programı Avantajları:

 • Entegre edilmiş Sonlu Elemanlar Analizi, Mekanizma Dinamiği Analizi, Titreşim Analizi, Akış Analizi, Termal Analiz, Sistem Analizi ve Çoklu-Fizik Analizlerini içeren çok disiplinli simülasyon uygulamaları içerir.

Siemens CAM Programı Avantajları:

 • Başka hiç bir çözümde olmadığı kadar gelişmiş İşleme, Talaşlı İmalat ve Kalite Kontrolü için komple parça imalatı çözümleri sunar.

NX, müşterilerinde yeni ürünlerin sayısını arttırmayı hedefler. Bütün dünyadaki müşterilerde elde edilen sonuçlar aşağıda özetlenmiştir:

 • Ürün geliştirme zamanında %30'dan fazla azalma
 • Tasarım–Analiz tekrarlamalarında % 70’den daha fazla azalma
 • CNC programlama zamanında %90'a kadar azalma
 • Dünyanın önde gelen Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM ) platformu olan, Teamcenter ve farklı yazılım ve kodlarla çok kolay bir şekilde çalışılabilen entegre bir yazılım olması.

NX Çözümleri

Siemens NX CAD Programı

İleri Tasarım Çözümleri Daha Etkili Kararlar Sağlar


DETAY

NX CAE

“Dijital İkiz” için 3D CAE


DETAY

NX CAM

NX İmalat çözümlerini kullanarak imalat verimliliğinizi arttırın


DETAY
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.