NX 10 Basın Duyurusu


Siemens NX 10, kullanıcılarına geliştirilmiş esnek tasarım kabiliyeti ve 3 kat daha fazla verimlilik sunuyor.

2D kavramsal/prototip (conceptual) tasarım çözümü, tasarım sürecinizi daha da hızlandırıyor.

Dokunmatik arayüz, istediğiniz zaman istediğiniz yerde NX’ e ulaşmanızı sağlıyor.

Siemens NXTM’ in son sürümü olan NX 10, zenginleştirilmiş tasarım geliştirme esnekliği ve 3 kata kadar daha fazla verimlilik sağlayan yeni kabiliyetler içeriyor. 2D konsept geliştirme çözümü gibi yeni araçlar, tasarım oluşturmayı hızlı ve kolay hale getiriyor. Ayrıca, NX ‘Realize Shape’ aracı içerisindeki tam bütünleşik ‘Sub-Division Modeling’ ortamı kullanıcılara eşsiz yüzeyler oluşturmada esneklik ve kolaylık sağlıyor. İsteğe bağlı olarak alınabilen yeni dokunmatik arayüz, NX’ in tüm tasarım kabiliyetlerine genişletilmiş olarak erişmenize olanak tanıyor. ‘’Siemens Active Workspace’’, kapsamlı ürün yaşam döngüsü (PLM) ortamı bütünleştirmesiyle, ürün bilgisi araştırmak için harcanan toplam zamanı azaltılıyor. NX 10 ayrıca bilgisayar destekli tasarım, üretim (CAM) ve analiz (CAE) çözümleri ile de ilgili birçok yenilik ve geliştirme içeriyor.

Siemens PLM Software, Ürün Mühendisliği Yazılımı kıdemli başkan yardımcısı Jim Rusk, “NX 10, kullanıcıların ürün tasarımında artan karmaşıklığı yönetebilmelerini sağlayan yetkin fonksiyonelliğini ve kullanıcı dostu arayüzünü geliştirmeye devam ediyor. Yeni ve geliştirilmiş kabiliyetler başlangıç tasarım evresini – tasarım evrelerinin en önemlilerinden birisi – hızlı ve kolay hale getiriyor. Yeni dokunmatik arayüz ve Active Workspace ile kapsamlı bütünleştirme (entegrasyon) NX 10’ a benzeri görülmemiş birçok yönlülük ve her zaman her yerde ürün bilgisine ulaşma kolaylığı sağlıyor. Bu geliştirilmiş ulaşım kabiliyeti, müşterilerimizin daha isabetli kararlarla daha iyi ürünler üretebilmelerine yardımcı oluyor.’’ dedi.

Ürün karmaşıklığının artması, 3D modellemeyi dünya çapında tercih edilen bir yöntem haline getirdi. Ancak içerisinde makine ve elektronik endüstrilerinin bulunduğu bazı sektörlerde başlangıç tasarımını 2D ile oluşturmak daha kolay ve hızlı olabiliyor. Yeni 2D kavramsal (konsept) geliştirme çözümü tasarımcılara, 2D üzerinde yeni konseptler oluşturma ve bunu 3 kata kadar daha hızlı yapabilme imkânı veriyor. Tasarım 2D olarak bitirildikten sonra kolaylıkla 3D modele dönüştürülebiliyor.

NX ‘Realize Shape’ çözümünde yapılan geliştirmelerle tasarımcılar, karmaşık geometri ve yüzey modellemeye daha hakim hale getiriliyor. NX ‘Realize Shape’, eğlence sektörünün öncülüğünü yaptığı 3D akıcı yüzey modellemeye, matematiksel yaklaşımla bakan ‘Sub-division modeling’ temellerine dayanır. Araç NX’ e sorunsuz olarak entegre edildiği için serbest yüzey tasarımı araçlarının (Freeform Modeling) birçoğunu kullanmaya gerek bırakmaz ve kullanıcıya ürün geliştirmede zaman kazandırır.

NX 10 yeni dokunmatik ara yüzü sayesinde Microsoft Windows tabanlı tabletlerde çalışma olanağı ve esnekliği sunar. Bu durum istenilen yerde ve zamanda NX kullanımını kolaylaştırmakla beraber verimliliği ve üretimi arttırmaya yardımcı olur. NX gelişmiş erişim imkânlarını birleştirerek ‘Active Workspace’ alanı ile PLM çözümlerini uyumlu hale getiriyor. Yeni Siemens Teamcenter® arayüz ile beraber, ilgili tüm bilgiler hızlıca bulunabilir. Hatta birden fazla farklı veri kaynağından olsalar bile durum değişmez. ‘Active Workspace’ e herhangi bir yerden internete bağlı bir cihaz ile web üzerinden de ulaşılabilir.

NX 10, yeni NX CAE multifizik ortamı dâhil olmak üzere CAD / CAM / CAE ortamları için yeni geliştirmeleri de mevcuttur. Karmaşık simülasyonları gerçekleştirme sürecini kolaylaştırmak için iki veya daha fazla çözücüyü birbirlerine bağlayarak simülasyon sürecini hızlandırır. Yeni multifizik ortamı mühendisler için tutarlı çözümler sunmasının yanı sıra aynı sınır koşulları, eleman özellikleri, mesh özellikleri ve çözücü tipi üzerine birden fazla analiz yapma imkanı sunar.

Sektör ihtiyaçlarına göre geliştirilen yeni NX CAM daha hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Kendini dinamik olarak uyarlayabilen kaba işleme metotları sayesinde kalıp elemanlarının işlenmesi yeni versiyonda daha da geliştirildi. NX CMM’ deki yeni otomatik ölçüm programlama yetenekleri, ölçüm takım yolları oluşturmak için PMI kullanılmasına olanak sağlar. Böylelikle mevcut dokunma noktası yöntemine göre sürecin tamamı önemli ölçüde hızlanmış oldu.

Ayrıca NX 10 otomotiv montaj hattı için yeni özellikler içermektedir. Yeni üretim hattı uygulaması sayesinde mühendisler üretim hattını görselleştirebilmenin yanı sıra Teamcenter ve Siemens Tecnomatix® programları ile senkronize çalışarak tüm üretim süreçlerini optimize etme olanağını da elde ettiler.

NX 10, Aralık ayı içeresinde kullanıma sunulacaktır. NX 10’ da bulunan yeni fonksiyonel özellikler hakkında daha detaylı bilgi için, www.siemens.com/plm/nx10 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Siemens Digital Factory Division bölümünün biriminden olan Siemens PLM Software, 9 milyon lisansı ve 77,000 kullanıcısıyla ürün yönetimi konusunda dünyanın önde gelen sağlayıcılarındandır. Merkezi Plano, Texas olan Siemens PLM Software binlerce şirketin üretim proseslerini geliştirerek ve destekleyici çözümler sunarak tasarımlarını iyileştirmesi sağlar. HD-PLM olarak vizyonumuz ürün tasarımı yaparken ihtiyacı olan tüm bilgileri kullanıcılara sunarak daha gelişmiş tasarımlarında daha akılcı ve tutarlı karar almalarını sağlamaya yardımcı olabilmektir. Siemens PLM Software hakkında daha fazla bilgi için www.siemens.com/plm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yıldan uzun bir süredir teknolojik mükemmellik, inovasyon, kalite, güvenilirlik ve uluslararası faaliyet gösterme özellikleriyle bilinmektedir 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren firma, elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarında uzmanlaşmıştır. Siemens açık deniz türbin inşasında bir numara, enerji üretimi , altyapı ve otomasyon çözümlerinde sağladığı çözümler ile lider tedarikçi konumundadır. Firma aynı zamanda bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans gibi tıbbi görüntüleme teknolojilerinin lider tedarikçisi ve sağlık bilgi teknolojilerinin yanı sıra laboratuvar teşhis sistemlerinde lider konumdadır. 30 Eylül 2013’de sona eren 2013 mali yılında, şirketin toplam satış geliri 75,9 milyar euroya, net karı ise 4.2 milyar euroya ulaşmıştır. Eylül 2013 yılı sonu itibariyle Siemens’in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı 362,000 civarındadır. Daha fazla bilgi için: www.siemens.com.

Not: Siemens ve Siemens logosu Siemens AG’nin tescilli ticari markasıdır. NX Realize Shape, Teamcenter ve Tecnomatix, Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. veya ABD ve diğer ülkelerdeki bağlı ortaklıklarına ait tescilli ticari markasıdır. Windows, Microsoft Corporation’ın tescilli ticari markası olmakla birlikte tüm diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar veya hizmet markaları kendi sahiplerine aittir.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.