Geleceğin Otomotiv Endüstrisi


Yakıt Tasarrufu ve Egzos Emisyon Düzenlemelerinde Beklentiyi Sağlama

Günümüzde artan rekabet ve çevre düzenlemeleri otomotiv üreticilerini farklılaşma yoluna itmiştir. Yakıt ekonomisi ve emisyon standartlarına getirilen yeni düzenlemeler, üretim teknolojilerinde ve mühendislikte, üreticileri ciddi anlamda yeni alternatif yol arayışına sokmuştur. Otomotiv endüstrisinin, araç mühendisliği ve üretim tekniklerini ciddi şekilde tekrar gözden geçirmesi için sadece birkaç yılı kaldı. Başarı için, otomotiv üreticileri araçlarını şimdi tekrar tasarlamaya başlamaları gerekiyor.

Otomotiv üreticileri ortalama yakıt ekonomisi kurallarını karşılamak zorundadır.

Hafif araçlar günümüzde doğrudan daha düşük karbondioksit salınımı ve geliştirilmiş yakıt ekonomisi ile bağlantılıdır. Araç ağırlığını 450 kg (1000 Ib) civarlarında azaltmak demek ortalama 40 g Co2/km emisyon salınımının azalması demek ve %8-12 oranlarında yakıt ekonomisi sağlamak demektir. Yakıt standartlarını karşılayabilmek için otomotiv üreticileri 2025 yılına kadar yeni araçlarında, ortalama yakıt ekonomisini neredeyse iki katına çıkarmak zorundadırlar.

Zaman Daralıyor!

Otomotiv üreticileri hafif araç planlamalarına şimdiden başlamalıdır. Yakıt tasarrufu ve emisyon standartlarına uygunluk için en iyi rekabet stratejisinin araç ağırlıklarını azaltmak olduğunu öngörmeli ve hafif araç stratejilerini şimdiden belirlemelidirler.

Alternatif malzemeler (kompozit) ile üretilen araçlar, geleneksel malzemelerle üretilen araçlara oranla % 40 daha hafiftir.

Otomotiv üreticileri hafif araçlar için malzeme stratejilerini iyi belirlemeli ve alternatif malzeme kullanımına gitmek zorundadırlar. Hafif araç tasarlamak için kompozit malzemeyi içerek şekilde çeşitli malzeme kullanımını planlamalıdırlar.

Özel Mühendislik Araçlarının Kullanımının Faydaları

Tahminlere göre, tipik bir sedan kasa aracın yakıt standartlarını yakalaması için, 340-450 kg daha hafifleşmesi gerekmektedir. Küresel düzenlemeler ve ciddi ağırlık kısıtlamaları otomotiv firmaları için yeni teknolojileri, alternatif girdi kullanımını, özelleştirilmiş mühendislik araçlarını ve modern üretim süreçlerini zorunlu kılmıştır. Otomotiv mühendisliğinde trend değişiyor. Değişimin arkasında kalmayın.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.