Yeni kalıp dolum simulasyon teknolojisiyle tanışın


NX EasyFill Analysis

NX EasyFill Analysis

CAD modellemede, plastik parça ve enjeksiyon kalıp tasarımı bazı zorluklar içerir. Bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için Siemens, NX’e gelişmiş kalıp dolum simulasyonunu (Advanced Mold Filling Simulation Technology) entegre etti. Yeni ürün olan NX EasyFill Analysis, Moldex 3D’deki öncü teknolojiyi içermektedir.

Siemens PLM Software Ürün Mühendislik Yazılımı’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Rusk:

“NX, yüksek kalitede plastik ürün ve kalıp tasarımında endüstriyel yelpazede küresel bir lider oldu. İnanıyoruz ki, Moldex 3D simulasyon teknolojisiyle birleşmek, tasarımların doğrulanması ve tasarım darboğazlarının çözülmesi adına müşterilerimizin yapabilirliklerini daha da geliştirecektir.NX 8.5’deki EasyFill Analysis, bütünleşik tasarım ve imalat simulasyonunun plastik parçalar üzerindeki çözümlerini müşterilerimize sunmadaki arzumuzu gösteriyor.”

Moldex 3D’deki bütünleşik akış analizi ürün ve kalıp tasarımının gelişiminin başarısında kritik bir rol oynuyor. Böylece üretim öncesinde plastik parça ve enjeksiyon kalıp tasarımının sanal ortamda doğrulanması ve optimize edilmesinde üreticilere kolaylık sağlanıyor. Ürün ve kalıp tasarımcılarına sağlanan bu kolaylıklar müşterilerimize ek değer katacaktır.

Daha iyi plastik parçalar tasarlanması – Malzeme akış karakteristiklerinin belirlenmesi açısından önemlidir. Birleşim hattı, hava boşlukları, akış dengesi ve basınç düşümünün analiz edilmesi enjeksiyon kalıbıyla üretilmiş ürünün kalitesini etkileyecektir.

Kalıp tasarımın optimize edilmesi – Malzemenin kalıp boşluğuna akışının simulasyonunu 3 boyutlu ortamda yapararak optimum doldurma ve soğutma süresini belirler.

“Tasarımcılara daha ulaşılabilir ve kullanıcı dostu enjeksiyon kalıplama çözümleri sunmak için Moldex 3D dolum analizinin yeteneklerini NX ile birleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Üretim hatalarını plastik enjeksiyon kalıplarıyla üretilen ürünlerin tasarımının erken safhalarında tahmin edip engellemek daha verimli ve daha az maliyetli olacaktır. Aynı zamanda firmalara test ve sonrasındaki tekrar üretimlerden kaynaklanan gereksiz zaman ve para kaybından kaçınmalarına yardım edecektir.”

Dr. Venny Yang, Moldex3D Başkanı

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.