CMM Catia'dan NX'e Geçiş

İlk bakış CMM ayarlarıdır, çünkü bunlar NX'de bir kez çalışmak zorunda olduğumuz çıktıyı kontrol eder. Çıktının beklediğiniz gibi olmasını sağlamak için CMM ayarlarından emin olun, böylece mümkün olan en iyi noktaya sahip olursunuz.

Catia'dan diğer CAD sistemlerine karşı NX'e geçişteki en büyük fark, Catia'daki Geometrik Setlerin kullanılmasıdır. CMM bunları Özellik Gruplarına göre (Feature Groups) NX parça dosyanızın içine taşır.

Diğer key area, Catia'dan NX'e Bağlantılı Geometri'nin kapsamlı desteği (Linked Geometry from Catia to NX). Geçiş, tüm destekleyici dosyalar taşınacak verilerle birlikte olduğu sürece, geçiş sırasında Catia dosyasında oluşturulan bağlantıların çoğunu koruyacaktır.

 

 

nx cmm
nx cmm

 

 

Hatırlanacak şeyler:

 1. CMM, başarısız veya desteklenmeyen tüm özellikler için Intermediate  B-Reps ve DAF'leri içeren bir NX parça dosyası oluşturur; ve Final B-Rep
 2. NX part file size
  • CMM seçeneklerine bağlı olarak
  • Geçişin başarısı
 3. Gizli B-Rep ve Points
 • Kısmi onarımda yardım
 • Taşınan / onarılmış parçanın geçerliliği

Taşınan verilerle çalışırken Standart Düzenleme Sırası:

Standard Order of Repair when working with migrated data:

 1. Timestamp modunda çalışma
 2. En erkenden en yeniye kadar onarım özellikleri (Repair features) ; ilk önce sondan itibaren part navigator tree den aşağı doğru
 3. Tüm onarımlar, başarısızlık / desteklenmeyen özellik için yakalanan B-Rep gövdesi kopyalanmalıdır
 4. Onarılan özellik, PNT'deki arıza / desteklenmeyen özellik için yakalanan B-Rep gövdesinden önce olmalıdır.
 5. Yeni oluşturulan özellik ile değiştirme özelliği olarak, başarısızlık / desteklenmeyen özellik için yakalanan B-Rep gövdesinde Değiştir'i kullanın. (Use Replace)
 6. PNT'deki son B-Rep gövdesindeki Bağlantılı Gövde'ye (Linked Body) Dönüştür'ü kullanın (Use Convert). Feautured modele birleşiklik oluşturmak için bunu düzenleyin. Bu, B-Rep gövdesini düzenlemeden sonra bir Extracted Body'ya dönüştürür.
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.