Hackrod, NX ile Geleneksel İmalatlara Meydan Okuyor

Yeni ve yenilikçi. Duyduğumuz iki kelime. Hackrod'u duymayanlarınız için, yeni nesil otomotiv teknolojisi için yeni tasarım yöntemleri kullanan bir dijital üretim şirketi.

Mühendislik tasarım ve üretimini demokratikleştirmeyi amaçlayan Hackrod, yeni nesil tasarım platformu NX'i kullanacak. Hackrod, AI ve 3D baskılı, tam boyutlu yapısal alaşımlı olarak  sanal gerçeklik (virtual reality) ile tasarlanan dünyanın ilk otomobilini yaratacak. “La Bandita” hızlandırıcısı, tamamen yeni bir endüstriyel tasarımın üretim metodolojisine yönelik konsept kanıtı olarak hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

NX tasarımı (CAD), simülasyon (CAE)  ve üretim (CAM) çözümlerinden yararlanan Hackrod, devasa endüstriyel altyapı veya takım bütçelerine ihtiyaç duymadan, nakliye çözümlerini hızlı bir şekilde tasarlamak, test etmek ve üretmek için en son tasarım ve mühendislik araçları erişimine sahiptir.

NX'deki jeneratif tasarım (Generative design), Hackrod'un daha önce mümkün olmayan birçok yeni tasarım seçeneğini işlemesine ve oluşturmasına izin verecektir. NX CAD'de endüstriyel tasarım ve stil için Convergent Modeling ™, topoloji optimizasyonu, kafes yapıları ve NX Realize Shape ™ gibi araçları kullanarak Hackrod, hafif fakat yapısal olarak sağlam olan benzersiz bir şasi ve süspansiyon bileşenleri yarattı.

NX'deki yenilikçi araç seti, diğer sistemlerde bulunmayan ilave üretim özellikleri için tasarım içerir. Tasarım checkers, hafif kafes yapısı tasarımı ve prototiplerden tam üretime kadar ölçeklendirme yeteneği, Hackrod'un özel parçalarını tam özelliklerle zeminden oluşturmasını sağlayacaktır.

Belki de Hackrod'un en heyecan verici kısmı (gerçek araçtan başka) prototipleri test ettikleri süreçtir. Hackrod, hassas  görselleştirme hedeflerine ulaşmak için Simcenter içindeki sanal test yeteneklerini kullanacak.

Prototiplerden tam üretime kadar ölçeklendirilebilme özelliğiyle tasarımdan 3 boyutlu baskıya kadar katmanlı imalat  (additive manufacturing) için NX'in geniş, bütünleşik yetenekleri, Hackrod'un özel parçalarını tam özelliklerle zeminden oluşturmasını sağlayacaktır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.