CAD Yazılımı Veri Yönetiminin İşinize Getirisi

CAD yazılımının veri yönetimi (CAD data management)  işletmeniz için zorlu bir satın alma olabilir. CAD aracınızın başka bir lisansı olan ürün veri yönetimi (PDM-product data management) yazılımını satın almak istediğinizde, her türlü engelle karşılaşabilirsiniz. İşletmenizdeki diğer bölüm yöneticilerinin istek listesindeki diğer masraflarla rekabet ediyorsunuz. Yeni bir 5 eksenli makinenin avantajları açık olabilir… ancak PDM'de para harcamanın iş için daha iyi bir karar olduğunu kanıtlamanız gerekebilir.
 
Düşündüğünüzden daha kolay aslında… CAD veri yönetiminin değerini kanıtlamak için e-tablolara veya hesap makinelerine ihtiyacınız yoktur. İşletmenizin birkaç alanında yakından inceleme yaparak, tasarruflarınızı kavramsallaştırabilir ve nicelikleştirebilirsiniz.
 
İlk önce tasarım mühendislerinizi düşünün. Beş ya da elli kişi olsanız da, veri ararken ne kadar zaman harcadıklarını düşünün…Tech-Clarity'nin CAD veri yönetimi hakkındaki bir raporuna göre, ürün geliştirmede harcanan zamanın bir numaralı kaynağı, katma değeri olmayan mühendislik süresinin% 25'lik kısmı. Bir tasarım mühendisi verileri aramak için günde 30 dakika harcıyor olsa da, yıl içinde tasarımcıların sayısı ve çalışma günlerine göre çarptığınızda, on binlerce dolara mal oluyorsunuz.
 
Ardından, tasarım mühendislerinizden bilgi isteyen insanlara bakın. Aynı binada çalışan ister küçük bir işletme veya daha büyük bir işletme olsun, farklı departmanlarda çalışan kişilerin, tasarım bilgisine ihtiyaçları varsa, PDM olmadan bir tasarımcıya gitmek zorundadırlar. Yine, tasarım mühendisleriniz işinizde başkalarına bilgi bulmaya veya yardımcı olmaya çalışıyorsa… başkaları için bilgiyi bulmaya harcadıkları zaman onları bu işi yapmaktan alıkoyamaz ve boşa zaman sizin paranıza mal olur. Bu da, diğer insanlar için veri toplamak isteyen mühendislerinizin kesintiye uğrayan% 18'lik zamanının katma değersiz olmasına yol açar. Her mühendisin çalışma gününe 30 dakika daha boşa harcanmış zaman ekleyin ve matematik yapın. İşletmenize ne kadar maliyet zararı getirdiğini görürsünüz…
 
Zamandan ve maliyetten tasarruf ile , daha fazla ürün piyasaya sunarak daha fazla müşterinizin ihtiyacını karşılamak;  PDM'nin maliyet tasarrufunu ve iş değerini nasıl kanıtlayacağınızı görmek için, Tech-Clarity tarafından hazırlanan CAD veri yönetimi videosu “PDM'nin Stratejik Getirisi”ne bir göz atın.
 

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.