En Son Siemens NX Yenilikleri burada!

Siemens NX ile Güçlü Entegre Mühendislik

Dünyanın önde gelen entegre tasarım, simülasyon ve imalat yazılımlarından Siemens NX ile; yenilikçiliğin önündeki engelleri kaldırabilirsiniz. Ürün geliştirmede doğru kararlar vermek için yapay zeka ile rakipsiz esnekliğe ulaşabilirsiniz.

Her altı ayda bir NX yazılımınızda yeni geliştirmeler, kalite özellikleri ve iyileştirilmiş iş akışları deneyimleyebilirsiniz. Sizinle paylaşmak için birçok yeni ve heyecan verici özelliğimiz var. NX'in bu sürümünde, daha önce hiç olmadığı kadar yeni fikirler yakalamanızı sağlayan yeni NX Sketch özelliği vurgulanmıştır.

Tasarım, simülasyon ve imalat için NX’teki yenilikleri görmek için yeni tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

The Most Productive Modeling Environment

Bu sürüm, günlük üretkenliğinizi ve iş akışı verimliliğinizi artırarak çok sayıda yeni ve geliştirilmiş çekirdek modelleme (core modeling) yeteneği sunmanıza yardımcı oluyor.

NX Sketch

Eski yolla yapılan Sketch (Eskiz / Taslak):

Siemens NX Güncellemesi

Sketch'leriyle birlikte mevcut CAD sistemleri; fikirler geliştikçe tasarımınızı yinelemeli bir tasarım sürecine dönüştürmenize izin vermezler, bu sebeple tasarımlarınızı hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanımazlar. İşte bu noktada Siemens NX yazılımı devreye giriyor. NX, ilk kez pazara sunulduğundan bu yana CAD Sketching’de büyük sıçramalar gerçekleştiriyor. NX Sketch ile, endüstrinin ilk Yapay Zeka destekli CAD teknolojisini kendi başınıza elde edersiniz. Geometrik kısıtlamaya ihtiyacınız olduğunda bunu NX Sketch sizin için yapacak. Sketch, çevredeki geometriye göre sizin için geometrik ilişkiler uygular ve kaynak ne olursa olsun herhangi bir veriyle sorunsuz bir şekilde çalışır.

Simplified workflows and assembly creation

Basitleştirilmiş iş akışları ve montaj oluşturma

Daha hızlı tasarım oluşturmak için basitleştirilmiş bir iş akışı ve montaj oluşturma içeren yeni Montaj (Assemblies) işlevlerini kullanabilirsiniz. Montaj oluşturmayı kolaylaştırmak için ortak montaj işlemlerinde yeni kullanılabilirlik geliştirmelerini deneyimleyebilirsiniz. Yeni şu özellikler geldi:

• Montaj Tercihi iletişim kutusu yeni formata güncellendi (Assembly Preference dialog)

• Bileşen seçimi ekleme (Add Component selection) ve sürükle bırak bileşeni (drag-drop component) birden çok grafik penceresini destekler

• Dokunmatik Hizalama kısıtlaması (Touch Align constraint) için yeni “En Yakın Bul- Find Closest” yönlendirme seçeneği geldi.

Basitleştirilmiş iş akışı için yeni Montaj işlevleri:

Siemens NX Güncellemesi

Digital Mockup

Yeni Digital Mockup (DMU) özellikleri, NX tarafından desteklenen DMU iş akışlarını büyük ölçüde genişletir. Etkili bir tasarım süreci, ne olursa olsun senaryolarını desteklemeli ve çeşitli tasarım durumlarını belgelemek için bir yöntem sağlamalıdır. DMU uygulaması aşağıdaki özellikleri ile bunu mümkün kılar:

  • Dedicated DMU Preferences ve Customer Defaults
  • New Measure ve Section snapshot özellikleri
  • NX Viewer DMU & Markup özelliklerini destekler

Yeni DMU özellikleri hakkındaki  demo videosunu izleyebilirsiniz:

Structure Designer

Structure Designer, structural frames deki geliştirmeler, zengin endüstri standartları kütüphanesi ve yeniden kullanılabilir çerçeveler ile tasarım sürecinizi hızlandırıp , ürünü pazara sunma sürenizi kısaltabilirsiniz.

Structure Designer; mekanik tasarımcılar veya mühendisler, kaynaklı yapılar (welded structures) ve standart stoklara dayanan yapılar içindir. Peki Structure Designer sizin için neler yapabilir:

• Kullanımı kolay yapısal çerçeve modelleme özelliği (structural frame modeling)

• Minimum tıklama ile 2D iskeletler oluşturan hızlı çerçeve çizim asistanı (Rapid frame drawing assistant)

• 3D üyelerin yerleşimi, kullanıcı tanımlı kurallara göre otomatik olarak yönlendirilir

• Köşe operasyonları kurallara dayalıdır ve otomatik olarak eklenir

• Yapısal köşe güçlendiricileri (structural corner stiffeners), uç kapakları (end caps) ve montaj ayakları (mounting feet) gibi özel yeteneklere sahip doğru tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Industrialized Additive Manufacturing

NX'teki  katmalı imalat (additive manufacturing) tasarımı ile yarının tasarımlarını oluşturmak için daha fazla kontrole sahip olursunuz. Bu sürüm, NX'in kafes yapılarını mühendislik işlevlerini daha geniş bir fonksiyonel gereksinimlere uyacak şekilde genişletiyor ve Tasarım – Katmanlı İmalat işbirliğini geliştiriyor. Bu, hem şirket içinde hem de tedarikçilerle geliştirilmiş işbirliğine olanak tanır.

Body Lattice

Herhangi bir CAD gövdesinin unit cell (petek gözlü) olarak kullanılmasına izin veren bu yeni komutu deneyimleyebilirsiniz. Body Lattice ile ne yapılabilir? Kafeslerin mühendislik olanaklarını genişleterek herhangi bir analitik veya serbest biçim mümkündür. Çeşitli in-fill  gereksinimlerini destekleyen 2.5 D lattices (kafesler) artık mümkündür. Body Lattice ile ilgili demo videosunu izleyebilirsiniz:

3MF Export

Gövde ve yüzey renklerini (body & face), görselleştirme malzemesi dokularını (visualization material textures) ve etiketleri (decals) dışa aktarın. Katmanlı İmalat (Additive Manufacturing ) OEM'leri, tedarikçileri ve hizmet büroları arasındaki işbirliğini geliştirin. İmalat dilimleme performansı (Manufacturing slicing performance), doğrudan 3MF'den gelen kafes grafiği kullanılarak önemli ölçüde artırıldı. 3MF'deki yenilikler:

• Doku bazlı görselleştirme malzemeleri (Texture based visualization materials)

• Aynı yüze birden fazla etiket uygulandı (Multiple decals applied on the same face)

• Çeşitli harita türleri (Various mapping types)

Siemens NX Güncellemesi

Collaborative Design and Management

Siemens NX ile işbirliğine olan güveninizi artırın

Model Based Definition (Model Tabanlı Tanımlama)

Çeşitli iş akışı ve işlevsel iyileştirmeler, tasarım ve işbirliği verimliliğini geliştirmeye odaklanmıştır. Model Tabanlı Tanımdaki yenilikler:

• NX'ten Teknik Veri Paketleri yayınlamak için daha fazla destek ve otomasyon

• PMI Karşılaştırması için yeni özellikler

• Boyut iş akışı iyileştirmeleri

• Standartlara uygun modeller oluşturmak için ek standart kapsamı

Model Based Definition hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, NX Ürün Müdürü’nün açıklamalı videosunu izleyebilirsiniz:

 

Siemens NX Güncellemesi

Full Support of Teamcenter X

NX, Teamcenter X'i tamamen destekliyor! Bu destekle, ek görüntüleme iş akışları (additional viewing workflows) desteğinin yanı sıra yayınlanan NX Teknik Veri Paketi (Technical Data Package) içeriği üzerinde daha fazla denetime sahip olursunuz. Teamcenter X desteği, SaaS tekliflerinde bir araya getirilen uzmanlığa sahip yeni bulut PLM ürünü ile size anında değer katar. Tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Integrated Simulation and Manufacturing

Tasarımlarınızı zahmetsizce hayata geçirin

Animation Designer

Otomatik olarak karmaşık hareket yolları oluşturun, böylece gerçekçi ürün artikülasyonunu simüle edin ve rekabetçi bir avantaj elde etmek için farklı ve görsel olarak etkili ürün sunumları oluşturun.

Yenilikler:

Başlangıç ve bitiş arasında birden fazla seyahat noktası ayarlama;

• Konum ve dönüşleri kontrol edin

• Düzenlenebilir sonuçlar

• Euler açısı konvansiyonları üzerinde kontrol

• Neredeyse anında sonuçlar

• Oluşturulan motorlar, motor hızlarının ince ayarını yapmak için bağımsız olarak düzenlenebilir

Siemens NX Güncellemesi

NX removes the barriers to innovation

Siemens NX ile yenilikçiliğin önündeki engelleri kaldırın!

Tasarım evriminde bir sonraki adım olarak, sıfırdan oluşturulmuş araçlarla en son yenilikleri elde edebilirsiniz:

• Daha iyi tasarımları daha hızlı ve güvenle oluşturun.

• Tasarım anlayışını geliştirmek ve pazara sunma süresini azaltmak için en yeni iletişim araçlarını ekiplerinize entegre edin.

 

İmalat için NX’teki yenilikler için tıklayınız

#IngenuityIsNX

For English : https://blogs.sw.siemens.com/nx-design/latest-nx-update-breaking-down-the-barriers-to-innovation/

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.