NX 12

NX 12 ile tüm inovasyon yeteneklerinizi açığa çıkartın

NX 12,  multidisiplin tasarım olanakları ile elektrik, mekanik ve kontrol sistemlerini tek bir platformda birleştirir.Yeni nesil çözümleri ile ürün geliştirmenin her aşamasında “Digital Twin” avantajını elde etmenizi sağlar.

NX’in en son sürümü olan NX 12, yeni nesil tasarım, simülasyon ve imalat çözümlerini bir araya getirerek tüm ürün geliştirme süreci üzerinde “digital twin” elde etme avantajını sunuyor. NX 12 de, elektrik, mekanik ve kontrol sistemleri kapalı bir entegrasyonla birlikte tasarlanıyor.Bu amaçla, Mentor Graphics Capital ve Xpedition çözümleri ile elektrik sistemleri, kablolama ve baskılı devre (PCB) tasarımlarının mekanik tasarımla birlikte tek bir platformda tasarlanması sağlanıyor. NX 12 ile, gerçek multidisiplin tasarım platformu mümkün olmaktadır.

Tasarım için NX 12

NX 12 yeni nesil tasarım platformu, çok disiplinli, üretken ve “Katmanlı İmalat (Additive Manufacturing) için tasarım araçlarını birleştiriyor.

"Yıkıcı İnovasyon" Çağında Tasarım

NX 12 tasarım çözümleri, önceki sürümlerin sahip oldukları teknolojiyi kullanarak, sonraki nesil inovasyonları gerçekleştirmenizi sağlayacak çözüm setlerini sunar. NX 12,  multidisiplin , jeneratif ve katmanlı imalat çözümlerini birleştirir. Sınıfının en iyi mevcut tasarım verilerinizi koruma ve hızla devreye alma olanakları ile NX 12, NX’i tasarım çözümleri tercihi yapmaktadır.

İnovasyon  çağında yeni nesil tasarım

Tasarım için NX 12, inovasyonu bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olmak için, önceki sürümlerin teknolojisini geliştirerek sizlere çeşitli çözümler sunuyor.

Çok Disiplinli Tasarım (Multidisciplinary Design)

Mentor Graphics ile yakından entegre olan NX 12, elektrik ve mekanik sistemlerin tasarımı arasında doğrudan bağlantı sağlar.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Jeneratif Tasarım (Generative Design)

NX 12, tasarım optimizasyonu, ileri geometri oluşturma, serbest form (freeform )ve parametrik tasarımı, mesh geometri modelleme becerisi ile birlikte bir araya getiriyor.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Katmanlı İmalat  Tasarımı (Design for Additive Manufacturing)

NX 12, lattice ekleme yeteneği de dahil olmak üzere, katmanlı  imalat için yeni tasarım yaklaşımları sunar.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

İmalat için NX 12

CNC makineler, robotlar ve 3D yazıcılar için geliştirilmiş yazılım çözümleri ile , uçtan uca entegre  tek bir sistem içinde parça imalatınızı dijitalleştirebilirsiniz. İmalat için NX 12, dijital imalat için dönüştürücü parça imalat çözümleri getiriyor. Gelişmiş NX CAM yazılımını kullanarak üretim verimliliğinizi arttırabilir ve işinizi genişletebilirsiniz. Entegre katmanlı imalat yetenekleri ile yeni nesil ürünleri tasarlayabilir ve 3D baskılar yapabilirsiniz.

NX CAM 12

İleri seviyede yeteneklere sahip NX CAM 12'de mold ve die machining, production machining ve complex parts machining, güçlü avantajlar sağlar. Adaptive Milling, işleme hızını % 60'a kadar düşüren yeni bir yüksek hızlı kesme stratejisidir. Ayrıca, yeni Tube Milling işlemi, motor bloklarının limanları ve örtülü blisler gibi karmaşık özelliklerin 5 eksenli programlamasını büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Katmanlı İmalat için NX 12 (NX Additive Manufacturing 12)

NX 12'de katmanlı  imalat özellikleri, 3D baskılı parçaların endüstriyel olarak üretilmesi için tüm yetenekleri NX ortamında içerir. Mühendisler powder bed ve HP Multi Jet Fusion yazıcıları da dahil olmak üzere endüstriyel yazıcıları çalıştırmak için trays, nest partsları hızlıca kurabilir, destek yapıları tasarlayabilir, parçaları otomatik olarak yerleştirebilir ve makineye özel çıktılar oluşturabilir.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

NX Tooling Tasarımı (NX Tooling Design 12)

Tooling üreticileri artık Siemens PLM Software çözümlerinin yeni entegre özelliklerini kullanarak kalıp üretim maliyetlerini otomatik ve doğru bir şekilde belirleyebilir. Parça tasarımından kalıp maliyet tahminine kadar sayısallaştırılmış süreç, zaman alan manuel iş görevlerinin yerini alabilir. Son derece rekabetçi olan bu endüstride tooling  imalatçılarına benzersiz bir avantaj sağlar.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Simcenter 3D v12

Simcenter 3D v12, simülasyon mühendislerinin tasarım yönünü geliştirmeye yardımcı oluyor.

Performans mühendisliğini destekleyen daha verimli ve doğru simülasyonlar

Simcenter 3D'nin en yeni sürümü, farklı araçlardan birden fazla teknolojiyi tek bir platformda bir araya getirerek, simülasyonun tasarım yönünü geliştirmesini sağlıyor. Simcenter 3D, Siemens'in yapısal dinamikler, akustik, hareket ve doğrusal olmayan analiz konusundaki derin tecrübelerinden faydalanıyor; bu yeni sürüm, performans mühendisliğini destekleyen daha verimli ve doğru simülasyonları etkinleştirmek için son derece sofistike teknolojilerle geliştirildi.

Simcenter 3D'de Yenilikler

Teknoloji Entegrasyonu

Ürünlerinizin davranışını doğru bir şekilde tahmin edebilmek için, etkileşim halinde olsalar bile, tüm olguları taklit edebilmeniz gerekir. Simcenter 3D'nin bu en yeni sürümü, birleştirilmiş, ölçeklenebilir, açık ve genişletilebilir ortamda kullanılabilen simülasyon teknolojisinin seviyesini genişletiyor ve derinleştiriyor.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Üretken Tasarımın Desteklenmesi (Supporting Generative Design)

Simülasyon, üretken tasarımın (generative design) kalbidir. Bir dizi farklı simülasyondan elde edilen sonuçlar, ürününüz için tasarım alanını keşfetmenize ve tanımlamanıza yardımcı olur. Simcenter 3D’de, yaratıcı tasarım ön planda olmaya devam ediyor, ayrıca tasarım araştırması ve yeni özelliklerle entegre, daha hızlı yenilikçi ve hafif tasarımlar oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Gelişmiş Endüstri İş Akışı (Enhanced Industry Workflows)

Yeni teknolojilerin Simcenter 3D'ye genişletilmesi ve entegrasyonu, sektöre özgü uygulamaları geliştirmektedir. Örneğin, uçak gövde mühendisleri iniş takımları gibi alt mekanizmaları tam uçak mekanizmasına dahil edebilirler. Buna ek olarak, yeni evrensel bağlantılar, otomobil mühendislerinin NVH, çarpışma ve dayanıklılık gibi farklı analiz türleri için aynı sonlu elemanlar grubunun çok sayıda varyantını etkili bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olur.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Genişletilmiş Doğrusal Olmayan Çözümler (Expanded Nonlinear Solutions)

Gerçek dünya koşullarını taklit etmek için genellikle güçlü, doğrusal olmayan (nonlinear) bir çözücüye ihtiyacınız vardır. Simcenter 3D yeni sürümünde NX Nastran ve LMS Samtech Samcef'in doğrusal olmayan özellikleri ve çözümleri genişletildi.

Detaylı bilgi için burayı tıklayın

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.