NX Continuous Release Yenilikler

En yenilikçi özelliklerin ve güncellemelerin yer aldığı NX’in son sürümü ile inovasyonun önündeki engelleri kaldırın

En son NX güncellemesi, en iyi tasarımları daha hızlı ve güvenle oluşturmanızı sağlar.

  • Size daha derin tasarım anlayışı ve daha etkili iletişim sağlar.
  • Tasarım değişikliklerinin etkisini anında değerlendirirsiniz.
  • Tasarım süresini kısaltan sınıfının en iyisi özelliklere sahip olursunuz.
  • Öğrenme eğrisini en aza indirirken en son güncellemeleri iş akışınıza entegre edebilirsiniz.

Most Productive Modeling Environment

Temel modelleme teknolojisi yatırımlarına sürekli bağlılığımız, dünyanın en verimli modelleme ortamını sağlar.

Local edit ve update sağlayan organize özelliklerimizle kolayca karmaşık değişiklikler yapabilirsiniz. Bu geliştirmeler, makine tasarımcıları için yeni araçlar ve daha hızlı bir iş akışı sağlar. "make current" özelliğimiz yalnızca etkin tasarım grubundaki özellikleri geri alır ve alt tasarım gruplarını ve özelliklerini devre dışı bırakmaz.

NX Continuous Release Yenilikler

Mass Properties Management ile de daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Bu, manuel işçiliği otomatik hale getirir ve NX'e daha fazla dalmanıza yardımcı olur. NX, tasarım değişiklikleri yaparken Mass Properties verilerini otomatik olarak güncelleyecektir.

NX Continuous Release Yenilikler

En son sürümde, data navigation  özelliğini kolaylaştırdığımızı da göreceksiniz. Tasarım katmanlarında hızlıca geçiş yapmanızı sağlayacak tasarım verilerinin daha kolay ve daha hızlı filtrelenmesi için araçları düzenledik. Direct Sketch, Mold Tool & Die, P&ID Designer, Sheet Metal ve Ship Building alanlarına, NX'in yenilikleri sekmesinde keşfedebileceğiniz ek işlevler ekledik.

Generative Engineering

Gerçek Generative Engineering ve konseptten validasyona kadar eksiksiz bir mühendislik araç seti sağlıyoruz.

Generative Engineering’te NX'e yapılan bu son güncellemeyle NX'te point cloud verilerini içe aktarmak ve hazırlamak için yeni özellikler ekledik. Bu güncellemeler raw point cloudsun convergent geometriye aktarılmasını ve birleştirilmesini sağlar. Bu, bir tasarımcı olarak verileri NX'e aktarmanıza ve onunla yakınsak geometri olarak çalışmanıza olanak tanır.

Industrialized Additive Manufacturing

Industrialized Additive Manufacturing

Önceki sürümlere göre % 75 verimlilik kazanımı kolayca elde edilebilir.

Araçlarımızın (tools) verimliliğinin, programlarınızı hızlı bir şekilde yürütme yeteneğiniz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Araçlarımızı pazardaki en yenilikçi araçlar haline getirmeye çalışıyoruz. Aslında, son 2 yılda NX ekibine iş akışlarınızda artan verimlilikle ilerlemenize yardımcı olan 45 patent verilmiştir. Dünyanın en üretken modelcisi, konseptten gerçek modele mümkün olan en kısa sürede geçmenize yardımcı olacak sezgisel bir etkileşimli kullanıcı arayüzüne ve en hızlı model çözünürlüğüne sahiptir. Additive (katmanlı) için tasarım alanında bu önemli bir özelliktir.

Artık lattice load bearings’i özelleştirebilirsiniz. Lattice’ler mühendislik yüklerine göre uyarlanabilir. Lattice  desteğini FE analiz sonuçlarına göre özelleştirebilir ve yapısal ihtiyaçları doğru şekilde karşılayabilirsiniz. Tüm bunları aynı anda hafif ağırlık (lightweighting) yeteneklerini geliştirirken yapabilirsiniz. Customizing lattice load bearings örnek videosu için tıklayınız.

Katmanlı imalat (additive manufacturing) için bu son sürümde Parça Oryantasyonunu Optimize Et'i (Optimize Part Orientation) bulacaksınız. Optimum baskı oryantasyonunu anlamak, bir parçayı en iyi şekilde nasıl tasarlayacağınıza ilişkin tasarım kararlarında yardımcı olabilir. Bu işlevsellik, oldukça zaman alan ve emek isteyen bir süreci otomatik hale getirir. Tasarım alanında sahip olduğunuz bu güç sayesinde, parçanın baskı oryantasyonunu optimize ederek, birden fazla tasarım ve üretim gereksinimini tartabilirsiniz. Optimize Part Orientation functionality örnek videosu için tıklayınız.

Electromechanical Design

“Ürün İnovasyonu ve farklılaşmasının % 80'i artık elektrik, elektronik ve yazılımdan geliyor”

Elektromekanik Tasarımımızdaki zengin entegrasyonumuzla, bu sürümde bazı yeni eklemeler göreceksiniz. Artık PCB'de tam panel representation elde edersiniz. Diğer uygulamalarla bu daha derin entegrasyon ve  downstream süreçler için tam dijital ikizi  (Digital Twin) destekler. NX artık birden fazla PCB'nin (aslında tüm panelin) verilerini aynı anda getiriyor.

Elektromekanik Tasarım alanında fark edeceğiniz bir diğer ilave de, Pulleys ve Belt Chains’i kolayca kurma yeteneğidir. Bunlar, konsept modeller ve makinelerdeki yeteneklerde önemli iyileştirmelerdir. NX artık rigid body’lerdeki manuel olarak tanımlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Örnek video için tıklayınız.

Collaborative Design and Management

“Sınıfının en iyisi üreticilerin % 84'ü ürünlerinde model based definition kullanarak gelir, maliyet, piyasaya sürme  ve kalite hedeflerine ulaşıyor”

NX ile işbirliğine olan güveninizi arttırın. Yeni teknik veri paketi seçenekleriyle alt iletişiminizi kolaylaştırın. Bu yeni seçenekler tedarikçi, imalat, kontrol ve kalite, montaj, servis ve 3D içeriğe erişim gerektiren diğer ekiplerle işbirliğini desteklemektedir.

NX’in bütünsel Active Workspace deneyimiyle, aktif çalışma alanında daha fazla kullanılabilirlik ile müşterinin talep ettiği geliştirmelere yanıt veriyoruz. Active Workspace’deki düzenlemeleri görselleştiriyor, önceki dataset versiyonunu açabilmeyi sağlıyor ve montaj düzenlemelerinin görüntülenmesini sağlayarak NX ile Active Workspace kullanıcısının değerini arttırıyoruz. The new options for the technical data package örnek videosu için tıklayınız.

Karmaşık ürünlerinizi yönetmeyi başarmanız için elimizden gelen her şeyi geliştirdik. NX ile, multi-domain ürünlerin karmaşıklıklarını yönetebilir , tasarım sürecinde çok sayıda ürün ve teknik gereksinimi izleyebilirsiniz.

Integrated Simulation and Manufacturing

Tasarımlarınızı zahmetsizce anlayın ve hayata geçirin

Component movement görsel bir yolunu oluşturun ve bir componentin tam yolunu görsel olarak görün ve sonuçlara göre gerekli değişiklikleri oluşturun. Hareket yollarını görmek yeni anlayış yollarını mümkün kılar. Bu yeni özellik sayesinde daha iyi tasarımlar oluşturabilir ve tasarımlarınızı daha hızlı tamamlayabilirsiniz. Hareketlerin etrafında çalışabilmek, yineleme adımlarını ortadan kaldıracaktır. Örnek video için tıklayınız.

“NX'in tasarımdan, simülasyona ve üretime kadar sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlayan tek ve entegre bir yazılım olduğunu unutmayın. Hepsi bir arada yazılım…”

NX removes the barriers to innovation

NX ile inovasyonun önündeki engelleri kaldırın!

Continuous release ile en güçlü yenilikler, geliştirmeler ve güncellemeler  hakkında güncel kalın.

Continuous release

 

Upgrade öncesi ekibinizin toolbox’ında en güçlü çözümlerin bulunup bulunmadığından emin olun. Tasarım ekipleri, NX kullanımlarını her sürüm için bilgi ve kişiselleştirilmiş entegrasyonla optimize edebilir.

NX'in bu sürümüyle, sizin ve ekiplerinizin iş akışlarını daha verimli modelleme yetenekleriyle güçlendirebileceğinizi umuyoruz. NX'in en son sürümleriyle dünyanın neler yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Keyifli tasarımlar!

NX tasarım konusunda güncel kalmak için NX Design blog sayfasını takip edebilirsiniz: https://blogs.sw.siemens.com/nx-design/

For English 

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.