Skip links
BAŞARI HİKAYELERİ

BOTAŞ

İş Ortağı Başarı Hikayeleri

Başarı HİKAYELERİ - BOTAŞ

BOTAŞ

Bakım Faaliyetlerinde IBM Tivoli Maximo'yu Tercih Ediyor.

2001 yılında Bakü-Tişis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı’nın Türkiye kısmını işletmekle görevlendirilen BOTAŞ International Limited (BIL), bakım faaliyetlerini yönetmek için IBM Tivoli Maximo’yu kullanıyor.

Proje Öncesi

BOTAŞ International Limited (BIL), ticari faaliyete başlamadan önce, 1.076 kilometrelik hat boyunca, 4 pompa istasyonu, 2 ara istasyon ve 1 deniz terminalindeki bakım faaliyetlerini yönetmek için IBM Tivoli Maximo’nun kullanılmasına karar verdi. BOTAŞ International Limited (BIL), ticari faaliyete geçerken, IBM Tivoli Maximo’nun bakımla ilgili modüllerinin kurulumu tamamlandı ve 1 Haziran 2006 tarihinde ilk iş emri IBM Tivoli Maximo’dan üretildi.

Proje Aşaması

BOTAŞ International Limited (BIL), bakımla ilgili modüllerin yanı sıra Stok ve Satınalma modüllerinin kurulumu için ilgili eğitimlerin Boğaziçi Yazılım tarafından verilmesi ve yaklaşık bir yıla yayılmış kurulum desteği ile, IBM Tivoli Maximo uygulamasını gerçekleştirdi. Bugün, yıllık destek sözleşmeleriyle, hem hizmet alımına, hem de uygulamaların geliştirilmesine devam ediliyor.

BOTAŞ International Limited (BIL), bakım yönetimi için İş Emirleri, KB, Ekipman, Planlar, Kaynaklar ve Raporlar modüllerini; tüm malzeme, demirbaş, yedek parça, sarf malzemesi ve hizmet alımlarının yönetimi için Satınalma modülünü; bakıma yönelik stratejik ekipmanların, yedek parça ve sarf malzemelerinin yönetimi için Stok modülünü kullanıyor.

Proje Sonrası

BOTAŞ International Limited (BIL), IBM Tivoli Maximo sayesinde, süreçleri programa yansıtabiliyor ve etkin bir şekilde yönetebiliyor; süreçler arasında ilişki kurulabiliyor; faaliyet ve akışları kayıt altına alıp raporlandırabiliyor; ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalar geliştirebiliyor.

© 2016 Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. Siemens and the Siemens logo are registered trademarks of Siemens AG. D-Cubed, Femap, Geolus, GO PLM, I-deas, Insight, JT, NX, Parasolid, Solid Edge, Teamcenter, Tecnomatix and Velocity Series are trademarks or registered trademarks of Siemens Product Lifecycle Management Software Inc. or its subsidiaries in the United States and in other countries. Windows is a registered trademark of Microsoft Corporation. All other logos, trademarks, registered trademarks or service marks used herein are the property of their respective holders.