Skip links

Siemens NX CAD

Siemens NX Cad Programı ileri Tasarım Çözümleri Daha Etkili Kararlar Sağlar

Siemens NX CAD

Yüksek Performanslı Ürün Tasarımı

NX CAD tasarım araçları, güç, kapsam çeşitliliği ve verimlilik açısından üstün bir performansa sahiptir. 2 boyutludan 3 boyuta, modelleme, montaj tasarımı, drafting, dökümantasyon ve her konuda daha hızlı ve daha verimli çalışmayı sağlar, daha kaliteli ve daha düşük maliyetle daha fazla inovasyon sunulmasına yardımcı olur.Tasarım için NX CAD

İleri tasarım araçları ve teknolojileri ile NX CAD, ürün geliştirme sürecini düzenler ve hızlandırır. Sadece CAD çözümü içeren kapalı sistem yazılımlardan farklı olarak NX, açık ve işbirlikçi bir ortamda farklı geliştirme disiplinleri arasında en gelişmiş entegrasyonu sağlar.

Siemens PLM NX Avantajları

Siemens PLM NX CAD ile gelen Tasarım Avantajları

Yüksek Performanslı Ürün Tasarımı

NX tasarım araçları, çok yönlü ve verimli kullanımı ile güçlü çözümler sunmaktadır. Bütün tasarım konularında hayal gücünüzü ve tasarım yeteneklerinizi modele rahatlıkla aktarabilirsiniz.Bir tasarım programından bekleyebileceğiniz tüm beklentilerinizi karşılar. 2D çizimleri ve işçilik resimlerini oluşturmadan, 3D modelleme, montaj tasarımı, drafting, dökümantasyona kadar her konuda kolay ve hızlı çalışma imkanı sağlar.

Entegre Tasarım Doğrulama

Tasarlanan ürünün müşterilerinizin ve mühendislerinizin gereksinimlerini tam olarak karşıladığından emin olmak için ürün geliştirme sürecinin çeşitli aşamalarında sanal doğrulamalar yapabilirsiniz. NX içinde entegre olarak bulunan yetenekler ile sürekli olarak tasarımınızın doğrulamasını yapar, ürünün gereksinimlere uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Siemens PLM NX, Senkron Teknoloji

Senkron Teknoloji sayesinde diğer CAD yazılımları ile yaratılmış modelleri NX ile açar ve sorunsuz çalışabilirsiniz. Birden çok CAD sistemini destekleyen tek CAD yazılımı olan NX ile başka CAD sistemlerinden gelen geometriler üzerinde geliştirmelerinize hızla, kolaylıkla ve sorunsuz devam edebilirsiniz.

Görsel analiz yetenekleri doğru kararlar almanızı destekler

NX’in görsel raporlama ve analiz olanakları ile istediğiniz anda tasarımınızın ürün ve proses bilgisine ulaşır, tasarımınızın bütün ürüne etkilerini 3 boyutlu olarak görebilirsiniz. Bu yetenek, ürün geliştirme sürecinizi etkileyici bir şekilde hızlandırır.

Karmaşık Ürünlerin Tasarımı

NX CAD yazılımının montaj tasarım çözümleri binlerce parçadan oluşmuş en karmaşık ürünlerde bile hızlı ve verimli bir şekilde kullanılabilir. NX CAD ile multi-CAD digital mockup oluşturup, montajlarınızdaki sorunları hızla görüp çözüm sağlayabilirsiniz.

Yüksek Hassasiye

Siemens PLM NX, yüksek hassasiyetli tasarım gerektiren endüstriler için idealdir. Tasarımlarınızı milimetrenin altında hassasiyetle oluşturabilir ve simüle edebilirsiniz.

NX CAD ile gelen tasarım faydaları
  • Ürün geliştirme süresi %30’dan fazla kısalır.
  • Her yıl pazara sunduğunuz yeni ürün sayısı artar.
  • NX’in entegre yapıdaki tasarım, simülasyon, imalat çözümleri sayesinde kavramsal tasarımdan imalata kadar olan süre %35’ten fazla azalır.

NX CAD ile gelen bazı kolaylıklar

Siemens PLM NX CAD ile gelen Tasarım Avantajları

NX Elastik Modelleme (Realize Shape)

NX Elastik Modelleme Çözümü (Realize Shape) çözümü, gelişmiş bir subdivision şekil oluşturma yöntemi kullanan, heyecan verici bir konsept tasarım yöntemidir. NX Realize Shape, tasarımcılara son derece zor şekiller veya karmaşık yüzeyli ürünler üretmek için geometrik modelleme üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlar.NX Realize Shape, matematiksel modellerle pürüzsüz akıcı 3D geometriler oluşturup, daha küçük alt-bölümlerle modelleme yapmaya dayanır.

Active Workspace

Aktif Workspace, ürün bilgilerine hızlı ve çok kolay ulaşmanızı sağlayan çok kullanışlı bir araçtır. NX içine doğrudan gömülmüştür ve mobil cihazlar dahil herhangi bir cihazdan web browser ile erişilebilir. Birden fazla interaktif arama, filtreleme özellikleri ile aranılan bilgiye kolaylıkla ulaşır ayrıca ürün bilgisini detaylarına kadar görebilirsiniz. Bu bilgilerde dikkat çekmek istediğiniz kısımları boyayabilir ve belirginliğini arttırabilirsiniz. Böylelikle aranılan bilgiyi ve görmek istediklerinizi daha çabuk süzebilirsiniz.

Dokunmatik Kullanım; NX Touch

NX'in sağladığı dokunmatik arayüz ile dokunmatik bir ekran üzerinde, NX'in gücünü erişebildiğiniz heryerde kullanabilirsiniz. NX Touch özelliği ile NX’in sahip olduğu bütün tasarım yetenekleri nerde olursanız olun kullanılabilir, daha üretken ve hızlı olabilirsiniz.

Görsel analiz yetenekleri doğru kararlar almanızı destekler

NX’in görsel raporlama ve analiz olanakları ile istediğiniz anda tasarımınızın ürün ve proses bilgisine ulaşır, tasarımınızın bütün ürüne etkilerini 3 boyutlu olarak görebilirsiniz. Bu yetenek, ürün geliştirme sürecinizi etkileyici bir şekilde hızlandırır.

Daha Etkin Dökümantasyon

NX Product and Manufacturing Information (PMI) ve NX Drafting çözümleri, notlarınızın 2D ve 3D data üzerinde görünmesini ve kontrol edilmesini sağlar. PMI ve Drafting özelliklerini kullanarak, model üzerinde bilgilendirme kutucukları, uyarı işaretleri ve tüm teknik resim ölçülendirme işaretlerini istediğiniz gibi kullanabilirisiniz. Drafting ortamında, standart kullanımlar için şablonlar hazırlayabilir, bu şablonları tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Örneğin 3D ortamında modelinizi oluşturup, PMI araçları ile ölçülendirme ve bilgilendirmeleri modele aktarıp sonrasında Drafting araçları ile bu bilgileri 2D ortamında teknik resim olarak dökümanlayabilirsiniz. Gerekli numaralandırmaları ve antet bilgilerini pratik ve kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Ayrıca dökümantasyona başlık ve yorum ekleyerek etkin bir çalışma kağıdı oluşturabilirsiniz. Kısaca NX size, 3D model ortamında üretebildiğiniz verileri 2D işçilik resimleri olarak alabilmenize imkan sağlayarak iş yükünüzü hafifletmekte ve zamandan tasarruf yapmanıza imkan sağlamaktadır.

Ayrıca NX PMI araçlarını kullanarak rakamsal tüm ölçülendirmeler, geometrik şekiller (GD&T) tüm toleranslandırmalar, kaynak sembolleri, merkezlendirme işlemleri ve çok daha fazla ölçülendirme ve bilgilendirme sembollerini ekleyebilirisiniz. Oluşturulan çok yüklü ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde açmak için JT™ dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Uygun Çözümü Seçin

Ürün geliştirme sürecini hızlandıran ve inovatif ürünler tasarlamanızı sağlayan NX'in ana çözümlerini aşağıdaki ana başlıklar altında bulabilirsiniz.NX, diğer CAD programlarının aksine iş birlikçi çalışma ortamı ve açık tasarım anlayışı ile size yüksek düzeyde tasarım önerileri sunar.Industrial Design & Styling Drafting & Documentation Electromechanical Design Mechatronics Design Knowledge Re-Use Visual Analytics & Validation Process –Specific Applications NX Productivity Tools

Siemens NX 30 Günlük Deneme Sürümü