Skip links

Robotics Simulation & Programming

Endüstriyel robotlarınızı üretim hattına almadan çok daha önce, 3D sanal ortamda, robot hücrelerinin ve komple robot hatlarının simülasyon çalışmalarını yapabilirsiniz. Tecnomatix ile piyasada mevcut olan hemen hemen tüm robotların (KUKA, ABB, COMAU, FANUC, DÜRR ve daha bir çoğu) offline programlamasını yapabilirsiniz.

Endüstride robotların yoğunlukla kullanıldığı birçok işlemi (spot kaynağı, ark kaynağı, boyama, malzeme taşıma, kesme, yapıştırma vb.) simüle ederek program çıktısını gerçek robota yükleyebilirsiniz. RCS (Robot Controller Software) kullanılarak yapılan Offline Programlama yöntemi sayesinde gerçek robot ile simülasyon robotlarının %100 aynı noktalarda ve hızda hareket etmesini sağlamak mümkündür. Böylece 6 ya da 7 eksen robotlarınızın tüm yollarını ve işlemlerini üç boyutlu ortamda modelleyebilir; robot programını hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde simülasyon ortamında yaratabilirsiniz.

Robotik hücrelerde ve robotik hatlarda gerçekleşen prosesleri önceden simüle edebilmek hem hız kazandırır hem de hata oranını düşürür. Kaliteye bağlı riskler azalır, parçalara gelebilecek hasarlar önlenmiş olur. Siemens PLM ürün porfolyosunda yer alan Robcad, Process Simulate veya RobotExpert ürünleri robotik simülasyon ve programlama ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Tek robotlu simülasyonu ve çoklu robotlu senkronize simülasyonunu mümkün kılan Tecnomatix portföyü, proseslerin en hızlı ve en kaliteli bir şekilde üretime girmesini sağlar.