Skip links

Tecnomatix

Yenilikçi fikirlerinizi, araçlardan uçaklara, tıbbi cihazlardan elektronik ürünlere, tüketici mallarından biraya kadar olan süreçte dijitalleştirerek, müşterileriniz için dönüştürücü ürünlere dönüştürme sürecini hemen başlatın.

TECNOMATIX

Tecnomatix

dijital imalat çözümleri ile inovasyonu gerçekleştirin

Tecnomatix, daha verimli, daha düşük maliyetli ve daha yüksek kalitede çalışan üretim sistemlerinin kurulmasını sağlar.

Tecnomatix

Tecnomatix ürün mühendisliği, üretim mühendisliği ve üretim birimlerinin çalışmalarını senkronize eden çok kapsamlı Dijital İmalat Çözümleri'dir.Teamcenter ve Tecnomatix araçları bir ürünün üretim sistemi döngüsü içindeki yerine ve bu sisteme olan etkilerine bakarak daha verimli, daha düşük maliyetli ve daha yüksek kalitede çalışan üretim sistemlerinin kurulmasını sağlar.Tecnomatix çözümleri ürünü ve üretim proseslerini ortak bir platformda birbirleriyle ilişkilerine bakarak değerlendirerek, bu proseslerin kullanacağı ekipmanları, insan kaynaklarını, fiziksel etmenleri en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlar.Teamcenter, basitten başlayarak firmanız için ihtiyaç duyduğunuz yönde geliştirilebilecek esnek bir ürün portföyü sunar.

Dijital İmalat Çözümleri

Robotik hücrelerin, kompleks montaj hatlarının devreye alınmasını sanal ortamda gerçekleştirir. Verimliliğin, kapasitenin ve fiziksel limitlerin sanal ortamda öngörülmesi sağlanır. Kurulum ve devreye alma süresini kısaltır. Kurulum ve devreye alma süreci hatalarından kurtarır. İmalat kaynaklarının yerleşim analizinde kullanılır. Kaynakların(makineler, aletler, işçiler) verimli kullanılıp kullanılmadığına bağlı sorunların öngörülmesinde, verimi arttırabilecek önerilerin değerlendirilmesinde ve doğrulanmasında kullanılır. Bir imalat ortamının güvenlik ve ergonomi kısıtlarının belirlenmesinde başvuru kaynağı olarak kullanılır.

Optimum Üretim Verimliliği

Doğru planlama ile sermaye yatırımını minimize ederken yatırım geri dönüşünü (ROI) arttırır.Ürünün ve üretim süreçlerinin üretilebilirliğinin doğru analizi ile seri üretime geçiş süresini kısaltır.Tüm üretim sisteminin lojistik ve performansını optimize eder. Kaynak kullanımını optimize eder, ürün lansmanını hızlandırır.

Tecnomatix Ürünleri

Tecnomatix Production Planning and Management Tecnomatix Production Simulation and Validation Tecnomatix Product Launch and Production Intosite Electronics Manufacturing

Tecnomatix ile gelen bazı faydalar:

Tecnomatix ürün yelpazesinde yer alan modüller şu faydaları sağlar:

Ürünü ve üretim proseslerini ortak bir platformda birbirleriyle ilişkilerine bakarak değerlendirdiğinizde, bu proseslerin kullanacağı ekipmanları, insan kaynaklarını, fiziksel etmenleri en verimli şekilde değerlendirirsiniz.

Robotik hücrelerin ve kompleks montaj hatlarının sorunsuz bir şekilde devreye alınmasını sağlarsınız. 3D kinematik simülasyon çıktısını ayrı bir program yazmadan robota yükleyebilirsiniz.

Kalite hedeflerinize daha kolay ulaşırsınız.

Ergonomi analizleri gerçekleştirebilir ve 3D insan simülasyonu ile sanal bir iş ortamının fizibilitesini gerçekleştirebilirsiniz.

Kalite takip ve değişiklik yönetimi süreçlerinizi düzene sokar ve iyileştirirsiniz.

Malzeme akışları simülasyonu ile ham maddeden sevkiyata adım adım tüm süreçlerin performansını görebilir, dar boğazları tespit edebilir ve sınırsız sayıda deney yaparak en iyi çözüme karar verebilirsiniz.

Tesis içi veya depo içi lojistiğinde iyileştirmeler yapabilir, yeni ve maliyetli yatırımlar öncesinde riskleri simülasyon ortamında test edebilirsiniz.

Tecnomatix Avantajları

Tecnomatix’in getirdiği avantajlardan bazıları şunlardır

  • Planlama verimliliğini artırır.
  • Üretim kaynakları için tek bir veri tabanı sağlar.
  • Üretimin ve ürün geliştirmenin en iyi uygulamalarının paylaşılmasına zemin hazırlar.
  • Risklerin ve olası senaryoların proses ve sistem üzerindeki etkisini gösterir, bu sayede kararı uygulamaya geçirmeden önce fiziksel ve insan kaynaklarının yeterliliği görülür.
  • Montaj planlama işlerini, planlama süresini ve ilgili maliyetleri düşürür.
  • Dijital ortam üzerinde ürün ve üretim bilgilerinin paylaşılabilmesi ile ürün geliştirmenin çeşitli aşamalarında üretim kaynaklarının etkisi görülebilir.

Daha detaylı bilgi için bizimle temasa iletişime geçin.

Tecnomatix Çözümleri

Kalite takibi, MES Entegrasyonu, PLC simülasyonu gibi ileri seviye izleme

Üretimde İmalat Aşamaları

Üretim Prosesleri Tasarımı & Yönetimi, Elektronik İş Talimatları, Üç Boyutlu Fabrika Tasarımı & Optimizasyonu, Boyutsal Kalite

Tecnomatik Manufacturing Planing and Management

NX İmalat çözümlerini kullanarak imalat verimliliğinizi arttırın

NX CAM