Skip links

CAD Yazılımı

NX, endüstrinin en geniş entegre, ilişkili CAD Yazılım / CAM Yazılımı / CAE Yazılımı sunmaktadır. NX, ürün ve süreç bilgilerini yakalayarak ve yeniden kullanarak, şirketlerin en iyi uygulamaların kullanımını teşvik etmesini sağlayan ürün tasarımı, imalat ve simülasyon alanlarındaki tüm geliştirme süreçlerine değinir.

Tasarım için NX CAD (computer aided design-bilgisayar destekli tasarım)

Bilgisayar destekli tasarım (CAD), fiziksel nesnelerin iki veya üç boyutlu (2D veya 3D) grafiksel temsillerini oluşturmak için bilgisayar programlarının kullanılmasıdır. CAD yazılımı özel uygulamalar için uzmanlaşmış olabilir. CAD, bilgisayar animasyonu ve film, reklam ve grafik tasarımın bitmiş ürün olduğu diğer uygulamalardaki özel efektler için yaygın olarak kullanılmaktadır. CAD, aynı zamanda çok çeşitli endüstrilerde fiziksel ürünler tasarlamakta kullanılır; burada yazılım, çeşitli ürün ve endüstriyel tasarım uygulamaları için en uygun şekil ve boyutu belirlemek için hesaplamalar yapar. Ürün ve endüstriyel tasarımda, CAD çoğunlukla yaratım için kullanılır Ayrıntılı 3B katı veya yüzey modelleri veya 2B vektör tabanlı fiziksel bileşenler çizimleri. Bununla birlikte, CAD, kavramsal tasarım ve ürün yerleşiminden meclislerin dinamikleri ve kuvvet analizi yoluyla imalat yöntemlerinin tanımlanmasına kadar mühendislik süreci boyunca da kullanılmaktadır. Bu, bir mühendisin fiziksel prototiplerin kullanımını en aza indirirken imalat için en uygun tasarımı bulmak için tasarım değişkenlerini hem etkileşimli hem de otomatik olarak analiz etmesini sağlar. CAD’nin faydaları, daha düşük ürün geliştirme maliyetleri, artan üretkenlik, geliştirilmiş ürün kalitesi ve daha hızlı pazarlama zamanı içerir. Nihai ürünün, alt montajların ve oluşturulan parçaların bir CAD sisteminde daha iyi görselleştirilmesi tasarım sürecini hızlandırır. CAD yazılımı daha fazla doğruluk sunar, bu nedenle hatalar azaltılır. Bir CAD sistemi geometri ve boyutlar da dahil olmak üzere tasarımın daha kolay, daha sağlam dokümantasyonunu sağlar , faturalar, vb. CAD yazılımı, tasarım verilerinin ve en iyi uygulamaların kolaylıkla tekrar kullanılmasını sağlar.

Tasarım için NX CAD: Avantaj ve Faydaları

Gelişmiş CAD Tasarım Çözümleri Akıllı Kararlar Sağlar.

Tasarım için NX CAD, yenilikçi yeni ürünler geliştirmenize yardımcı olan entegre bir çözümdür. NX, önde gelen tasarım araçları ve teknolojileri ile ürün geliştirme sürecini hızlandırır ve hızlandırır. CAD yazılım, açık, işbirliğine dayalı bir ortamda geliştirme disiplinleri arasındaki en yüksek entegrasyonu sağlar.

Tasarım için NX CAD Avantajları

Hızlı, Esnek, Verimli Ürün Tasarımı

NX CAD tasarım araçları güç, çok yönlülük ve verimlilik açısından üstünlük sağlar. 2D düzeninden 3D modelleme, montaj tasarımı, taslak hazırlama ve dokümantasyona kadar geniş kapsamlı tasarım görevlerinde daha hızlı ve daha verimli çalışabilirsiniz.

Diğer CAD Sistemlerinden Verilerle Sorunsuz Çalışın

Senkron teknoloji ile NX, diğer CAD sistemleri ile oluşturulan modelleri doğrudan kullanmanıza izin verir. CAD geometrisini herhangi bir kaynaktan hızla, kolaylıkla ve verimlilikle alıp değiştirebilirsiniz. NX, çoklu CAD, işbirlikçi tasarım için tercih edilen bir çözümdür.

Kompleks Ürünler İçin Güç ve Kapasite

NX CAD montaj tasarım araçları binlerce parçaya sahip olanlar olmak üzere en kompleks düzenekler için hazırdır. Sorunları hızlı bir şekilde tespit etmek ve sorunları çözmek için NX ile çoklu CAD dijital mock upları oluşturabilirsiniz.

Entegre NX CAD Tasarım Doğrulaması

Müşteri ve mühendislik gereksinimlerini yerine getirmenize yardımcı olmak için NX CAD, entegre otomatik tasarım doğrulama yetenekleri sunar. Tasarımlarınızı firma ve endüstri standartlarına uygunluğunu sürekli olarak izleyebilir ve hedeflerinize ve müşteri gereksinimlerini karşılayan tasarımları daha kolay üretebilirsiniz.

Görsel Analiz Karar Alma Geliştirme

NX CAD, görsel raporlama ve analiz ile anında ürün ve süreç bilgilerini toplayabilir ve etkisini 3D tasarım bağlamında görselleştirebilirsiniz. PLM verisinin görsel sentezi, tasarım sürecini hızlandırır ve karar vermeyi geliştirir.

NX CAD Tasarım Faydaları

Kalkınma Süresini Yüzde 30’dan Fazla Azaltın

Yeni teknolojiler, etkili etkileşim ve düzenli iş akışları ile NX CAD tasarım araçları, tasarım görevlerini diğer CAD sistemlerinden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Her sene tanıtılan yeni ürün sayısını arttırmak

NX CAD Tasarım üretkenliğini ve verimliliğini artırarak, NX mühendis ekiplerinize daha fazla kaynak aramaksızın daha fazla fırsat ve daha fazla ürün peşinde yardımcı olabilir.

NX CAD ile Teslimat Döngüsü Süresini yüzde 35 azaltın.

Entegre NX CAD tasarım, NX CAE simülasyon, takımlama ve NX CAM imalatla NX, ilk konseptten işyeri tabanına kadar aynı bilgiyi ve verileri kullanarak geliştirme süreçlerini dönüştürmenize ve hızlandırmanıza yardımcı olabilir.